برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
کمتر از دو هفته مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2020، ده‌ها هزار ایمیل ظاهراً از طرف گروه راست افراطی Proud Boys تهدید کردند که اگر دموکرات‌ها به ترامپ رای ندهند، «به دنبال» خواهند آمد. همانطور که مقامات در آن زمان هشدار دادند، این پیام ها بخشی از یک کمپین گسترده تر اطلاعات نادرست و نفوذ ایران بود که به منظور ایجاد تفرقه در ایالات متحده و تضعیف اعتماد به روند انتخاباتی بود. اکنون، وزارت دادگستری آمریکا کیفرخواستی را افشا کرده است که دو شهروند ایرانی را به انجام آن انفجارهای ایمیلی و موارد دیگر متهم می کند و جزئیات جدیدی در مورد یک طرح مداخله جسورانه در انتخابات ارائه می دهد.
سید محمد حسین موسی کاظمی، 24 ساله و سجاد کاشیان، 27 ساله، با اتهامات توطئه، انتقال تهدیدات بین دولتی، تقلب رایانه ای و ارعاب رأی دهندگان روبرو هستند. این دو ظاهراً برای شرکت امنیت سایبری ایران Emennet Pasargad کار می کردند که مقامات وزارت دادگستری می گویند با دولت ایران قرارداد بسته است. علاوه بر کیفرخواست، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری روز پنجشنبه تحریم هایی را علیه این شرکت، چهار تن از اعضای رهبری آن و دو متهم اعلام کرد.
دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: همانطور که گفته می‌شود، کاظمی و کاشیان بخشی از یک توطئه هماهنگ بودند که در آن هکرهای ایرانی به دنبال تضعیف ایمان و اعتماد به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بودند. کاظمی و کاشیان در نتیجه اتهامات افشا شده امروز و تلاش‌های همزمان شرکای ما در دولت آمریکا، تا ابد بر شانه‌های آن‌ها نگاه می‌کنند تا آنها را به دست عدالت بسپاریم.»
مقامات گفتند که معتقدند متهمان در حال حاضر در ایران هستند. وزارت امور خارجه برای اطلاع از کاظمی و کاشیان تا 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرد.
اسناد دادگاه می گوید که، علاوه بر کمپین تهدید آمیز ایمیل، این دو مرد همچنین سعی کردند پایگاه های داده ثبت نام رأی دهندگان را در 11 ایالت به خطر بیاندازند و در یکی از آنها موفق شدند، جایی که توانستند اطلاعات خصوصی بیش از 100000 رأی دهنده را به دلیل پیکربندی نادرست به دست آورند. مقامات از شناسایی ایالت خودداری کردند، اما وال استریت ژورنال در اکتبر 2020 گزارش داد که این ایالت آلاسکا است.
متهمان همچنین متهم به هک کردن یک شرکت رسانه ای ناشناس هستند که خدمات مدیریت محتوا را به تعدادی از روزنامه ها و نشریات دیگر در سراسر ایالات متحده ارائه می دهد. پس از شناسایی این فعالیت، FBI به شرکت هشدار داد، که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز اقدام کرد. مقامات می گویند که مهاجمان یک روز پس از انتخابات تلاش کردند به شبکه این شرکت رسانه ای متصل شوند اما خود را مسدود کردند. هکرهای ایرانی به ساخت و توزیع مقالات خبری جعلی با ظاهر قانونی یا حتی به ظاهر هک کردن سایت های خبری واقعی برای ارسال محتوای تولیدی معروف هستند .
کیفرخواست همچنین متهمان را به انجام انواع دیگر عملیات نفوذ متهم می کند. ظاهراً آنها با ظاهر شدن به عنوان پسران مغرور، پیام‌ها و ایمیل‌های فیسبوکی را به اعضای جمهوری‌خواه کنگره، کارکنان ستاد انتخاباتی ترامپ و روزنامه‌نگاران ارسال کردند و مدعی شدند که حزب دموکرات قصد دارد از آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سایت‌های ثبت نام رای دهندگان ایالتی سوءاستفاده کند، برگه‌های رای پست الکترونیکی را ویرایش کند و جعلی را ثبت کند. رای دهندگان آنها همچنین ظاهراً یک ویدیوی نمایشی هک جعلی در توییتر، یوتیوب و فیس بوک ایجاد و توزیع کردند که به نظر می رسید مهاجمان را در حال سوء استفاده از آسیب پذیری های زیرساخت های انتخاباتی برای به خطر انداختن وب سایت های رأی دهندگان ایالتی و سایر پلتفرم ها و تولید برگه های رأی غایب جعلی استفاده می کنند.
درست همانطور که کمپین های اطلاعات نادرست روسیه برای دامن زدن به تنش نژادی و سایر شکاف های اجتماعی موجود در سال 2016 کار کردند، به نظر می رسید که عملیات نفوذ ایران در سال 2020 حول محور دامن زدن به روایت های راست افراطی ایالات متحده و شخص رئیس جمهور ترامپ در مورد احتمال دستکاری آرا و بی اعتمادی به انتخابات متمرکز شده است. از بسیاری جهات، به نظر می رسد که فعالیت ایران لباس فرمول مداخله در انتخابات را که روسیه در سراسر جهان ایجاد کرده است، به خود گرفته است.
سناتور مارک وارنر (دی-ویرجینیا)، رئیس کمیته اطلاعاتی منتخب سنا روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: «مقامات اطلاعاتی ما پیوسته هشدار داده اند که سایر کشورها به دنبال پیروی از کتاب بازی روسیه در سال 2016 هستند. اتهامات و تحریم‌های امروز شواهد دیگری هستند که نشان می‌دهد تلاش‌ها برای مداخله در انتخابات ما ادامه خواهد داشت و همه ما باید مراقب آنها باشیم.»
مقامات وزارت دادگستری، اف بی آی و دادستانی ایالات متحده تاکید کردند که هیچ یک از این فعالیت ها بر شمارش آرا یا نتایج انتخابات 2020 تأثیری نداشته است. و آنها خاطرنشان کردند که کیفرخواست درباره فعالیت های توصیف شده در ارزیابی مداخله خارجی در انتخابات دفتر مدیر اطلاعات ملی از ماه مارس توضیح می دهد.
آن گزارش نتیجه گرفت که اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر انجام عملیات هک توسط بازیگران خارجی علیه زیرساخت های واقعی رای گیری وجود ندارد، تعداد شگفت انگیزی از کشورها – از جمله روسیه، ایران، کوبا و ونزوئلا – عملیات نفوذ مرتبط با انتخابات را انجام می دهند.
جان هالتکوئیست، معاون تحلیل اطلاعاتی در شرکت امنیت سایبری Mandiant، درباره کمپین های نفوذ ایران می گوید: «این تهاجمی ترین حمله به انتخابات 2020 بود – به همان اندازه که به عملیات روسیه در سال 2016 نزدیک شدیم». او خاطرنشان می کند که اگرچه هکرهای مورد حمایت دولت ایران پرکار هستند، اما معمولاً انتخابات را هدف قرار نمی دهند.
اگرچه دو متهم تا زمانی که در ایران بمانند از دسترس آمریکا خارج هستند، هالتکوئیست می افزاید که کیفرخواست و تحریم ها هنوز ارزشمند هستند. او می‌گوید: «ما فقط باید علناً حملات علیه دموکراسی خود را فریاد بزنیم. این بازیگران از بی‌میلی ما برای بحث علنی این فعالیت برای مدت طولانی سود برده‌اند.»


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari