پژوهشگران موفق شدند با کمک یک دستگاه بی سیم باریک نظارت کاملی بر روی بیماری پوکی استخوان داشته باشند. این پروژه می تواند در آینده تصمیم گیری در رابطه با درمان بیماری پوکی استخوان را آسان تر کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، پژوهشگرانی از دانشگاه آریزونا نوعی دستگاه بی سیم ابداع کرده اند که با قرارگیری روی سطح استخوان می تواند نظارت درستی بر روی سلامت استخوان ها داشته باشد. هدف از ساخت این دستگاه کمک به پزشکان در تشخیص و بهبود این بیماری بوده است.
دیوید مارگولیس، پژوهشگر ارشد این پروژه در مورد دستگاه جدید می گوید: این دستگاه می تواند داده های مفیدی را به من به عنوان جراح ارائه کند که در هنگام مراقبت های ارتوپدی شخصی سازی شده قابل استفاده است و من از این بابت هیجان زده هستم. دستگاه الکترونیک مورد نطر با قرارگیری روی سطح استخوان توان بخشی را افزایش خواهد داد و عملکرد استخوان ها پس از آسیب های تروماتیک نیز به حداکثر افزایش خواهد یافت.
فیلیپ گوتروف، استاد دانشگاه می گوید: در حال حاضر شکستگی های مربوط به پوکی استخوان نسبت به دیگر بیماری ها بیشترین بستری در بیمارستان را باعث می شود. اگر چه این دستگاه برای استفاده برای انسان هنوز آزمایش های خود را پشت سر نگذاشته است اما امیدواریم این دستگاه روزی بتواند با هدف نظارت بر سلامت مورد استفاده باشد. نظارت بر دستگاه عضلانی اسکلتی بسیار مهم است. اطلاعات جمع آوری شده نیز می تواند برای بهبود و درمان مورد استفاده قرار بگیرد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari