سامسونگ قصد دارد حافظه DDR6 و DDR7 را با سرعت هایی برابر ۱۷ و ۳۲ گیگابایت بر ثانیه توسعه دهد. به گفته سامسونگ DDR6 دو برابر سریع‌تر از DDR5 است اما برای دسترسی به این فناوری به سالها زمان نیاز است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ اکنون مراحل اولیه توسعه حافظه DDR6 را در دست اجرا دارد و تا سال ۲۰۲۴ این فناوری را با کمک اعضای JEDEC عرضه میکند. سازمان JEDEC در زمینه استانداردهای نیمه‌رسانا فعالیت می‌کند و بیش از ۳۰۰ عضو دارد.
با توجه به اینکه حافظه DDR5 توان سرعتی دو برابر DDR4 را ارائه میکند احتمالاً DDR6 نیز قادر خواهد بود نرخ انتقال اطلاعات را به ۱۲۸۰۰ مگابایت بر ثانیه برساند که حدود دو برابر سریعتر از نسل فعلی خواهد بود. البته این نرخ اطلاعات هنگام اورکلاک به ۱۷۰۰۰ مگابیت بر ثانیه نیز می رسد. تعداد کانال های حافظه دیداری نیز نسبت به نسل فعلی دو برابر خواهد شد.
 به گفته سامسونگ انتقال اطلاعات در LPDDR5 kdcدر حالت بهینگی با ۲۰ درصد افزایش همراه خواهد شد. این شرکت در آینده نیز برنامه هایی را برای جایگزینی DDR6 با  +DDR6 تدارک دیده است.
در حافظه +DDR6 پردازشگرهای گرافیکی با گذرگاه ۲۵۶ بیتی می‌توانند ۷۶۸ گیگابیت بر ثانیه پهنای باند داشته باشند. از طرفی پهنای باند پردازشگرهای گرافیکی شامل گذرگاه ۳۲۰ بیتی نیز به یک ترابایت بر ثانیه خواهد رسید.
حافظه های DDR7 نسبت به DDR6 دو برابر سریع تر خواهند بود و می توانند ۳۲ گیگابیت بر ثانیه به ازای پین ارائه کنند. در این حافظه نیز حداکثر پهنای باند گذرگاه ۵۱۲ بیتی به ۲ ترابایت خواهد رسید. البته هنوز باید منتظر ماند تا ببینیم سامسونگ چه زمانی DDR6 و +DDR6 را به بازار مصرف عرضه خواهد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari