مطالعه ای که اخیراً روی کاربران شبکه اجتماعی ویبو انجام گرفته نشان می‌دهد تایید هویت کاربران در در شبکه های اجتماعی ممکن است در رابطه با درج اطلاعات نادرست موثر باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیق جدید انجام شده توسط محققان در مجله سیستمهای اطلاعات مدیریت نیز چاپ شده است. در این تحقیق مشخص شد کاربرانی که توانستند تایید شبکه های اجتماعی مانند تیک آبی حساب‌های کاربری را دریافت کنند در رابطه با انتشار اطلاعات نادرست سیاسی و اجتماعی در این شبکه ها احساس مسئولیت کمتری می کنند.. این موضوع نشان می‌دهد که نشان تایید در این حساب های کاربری نتیجه معکوس خواهد داشت.
طی مطالعه انجام گرفته مشخص شد تایید هویت کاربران در رسانه های مختلف باعث تحریک این کاربران به سمت خبرهای جنجالی غیر واقعی و ساختگی می کشاند. و دیگر کیفیت خبرهای منتشر شده برای کاربر مهم نخواهد بود. این در حالی است که پیش از دریافت تایید هویت تمایلی به سمت این گونه خبرها وجود ندارد.
طبق گزارش منتشر شده توسط گیزمودو محققان این مطالعه که از دانشگاه نیویورک سیتی و تمپل و هیوستون بودند در ابتدا موضوع تایید هویت و تمایل کاربر به ارسال محتوای مشهود را مورد بررسی قرار دادند. در میانه مطالعه نیز متوجه شدند که نشان تیک آبی در این تحقیق نتیجه متفاوتی را بوجود می آورد.
تیک آبی یا همان نشان تایید نشان دهنده این است که خود فرد اکانت خود را راه اندازی کرده و روی آن فعالیت میکند. محقق میلتون اف از دانشکده فاکس آن در این باره می گوید: خبرهای جعلی به عنوان یک معضل به مسئله مرگ و زندگی تبدیل شده است. بطوری که احترام و اعتماد متقابل را از بین برده است. این در حالیست که احترام و اعتماد رو ستون اصلی در هر جامعه ای هستند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari