مدتی قبل سایت Android Authority و چند سایت دیگر با انتشار گزارش‌هایی اعلام کردند که سرعت شارژ گوشی‌های پیکسل ۶ برخلاف ادعای مطرح شده، به ۳۰ وات نمی‌رسد.
حالا گوگل با انتشار یک پست در انجمن مربوط به پشتیبانی از این گوشی‌ها، فرایند شارژ این گوشی‌ها را توضیح داده است. در ابتدا، این شرکت خاطرنشان کرده که باتری گوشی باید بین عمر باتری و سرعت شارژ تعادل ایجاد کند. در ادامه به تغییر در سرعت شارژ به دلیل طراحی سیستم و باتری، دما، نحوه‌ی استفاده و وضعیت شارژ اشاره شده است.
گوگل اعلام کرده که در عرض یک ساعت، شارژ باتری این دو گوشی به ۸۰ درصد می‌رسد که آزمایش‌های انجام شده هم این ادعا را تایید می‌کنند. اما در این میان، کاربران به منظور رساندن شارژ باتری به ۱۰۰ درصد باید حدود ۱۱۱ دقیقه صبر کنند. گوگل اعلام کرده که با نزدیک‌تر شدن شارژ باتری به ۱۰۰ درصد، سرعت آن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد تا عمر باتری افزایش پیدا کند.
همچنین در این پست آمده که حداکثر سرعت شارژ گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو به ترتیب به ۲۱ و ۲۳ وات می‌رسد. این در حالی است که در مراسم معرفی و پوسترهای تبلیغاتی، سرعت شارژ باتری این دو گوشی ۳۰ وات عنوان شده است. همچنین طبق بررسی‌های صورت گرفته، حداکثر سرعت شارژ بی‌سیم با استفاده از استند پیکسل ۲۲ وات است. در هر صورت اگر گوگل از همان ابتدا سرعت شارژ حقیقی این گوشی‌ها را اعلام می‌کرد، این حواشی هم ایجاد نمی‌شدند.
شارژ پیکسل 6
طی چند سال گذشته، شرکت‌های چینی توجه زیادی به فناوری شارژ گوشی‌های خود نشان داده‌اند و در این زمینه به نتایج قابل توجهی دست یافته‌اند. به عنوان مثال می‌توانیم به گوشی‌های شیائومی می ۱۰ اولترا و ۱۱T پرو اشاره کنیم که از شارژ ۱۲۰ وات پشتیبانی می‌کنند. در این زمینه اوپو هم حرف زیادی برای گفتن دارد. همچنین شیائومی چند ماه قبل از فناوری شارژ ۲۰۰ وات رونمایی می‌کند که با استفاده از آن، یک گوشی با باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی در عرض فقط ۸ دقیقه به طور کامل شارژ می‌شود.
اما در این میان، هرچقدر سرعت شارژ بیشتر باشد، فشار بیشتری هم به باتری وارد می‌شود و در نتیجه فرایند استهلاک آن با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. در این میان، شرکت‌هایی مانند گوگل، اپل و سامسونگ همچنان در برابر ارائه‌ی سرعت شارژ بسیار بالا مقاومت می‌کنند و می‌گویند عمر باتری اهمیت بیشتری نسبت به این سرعت‌های بسیار بالا دارد.
به نظر شما دوام باتری گوشی مهم‌تر است یا سرعت شارژ آن؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.
منبع: Android Authority


source

توسط techkhabari