پس از اینکه روسیه در تاریخ ۱۵ نوامبر با کمک یک سلاح ضد ماهواره اقدام به منفجر کردن ماهواره خود کرده بود بقایای آن به صورت زباله های فضایی در تصاویر تلسکوپ ها قابل رویت است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت نومریکا کورپ در کلرادو تصاویری از زباله های فضایی آزمایش ضد ماهواره روسیه در توئیتر منتشر کرده است. این شرکت زباله های فضایی را ردیابی و ثبت می کند. روسیه در روز دوشنبه با کمک موشک ضد ماهواره ای یکی از ماهواره های خود به نام 1408 Cosmos-را نابود کرد. در این انفجار بیش از ۱۵۰۰ قطعه زباله فضایی تولید شد.
 پس از این اقدام روسیه رئیس ناسا و مقامات نظامی دپارتمان فضای ایالات متحده با محکوم کردن این اقدام، آن را برای ایستگاه فضایی بسیار خطرناک توصیف کردند. تصاویر منتشر شده توسط نومریکا با کمک سیستمی انجام گرفته که می تواند داده های مربوط به ردیابی زباله های فضایی را جمع‌آوری کند.
این اقدام حتی روی عملیات‌های بین‌المللی فضایی نیز تاثیر داشته است. به طوری که هفت خدمه ایستگاه فضایی بین المللی زمان این انفجار از میان ابری از زباله های فضایی به کپسول های خود بازگشتند و اکنون این ایستگاه که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری زمین قرار دارد هر ۹۰ دقیقه از میان این زباله ها عبور می کند. هنوز مشخص نیست خدمه ایستگاه فضایی چین که هم اکنون در این ایستگاه حضور دارند چه اقداماتی در این رویداد انجام دادند.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari