پتنت جدید ثبت شده توسط اپل در اداره نشان تجاری آمریکا نشان می دهد این شرکت بر روی ساخت پهپاد کار می کند. پیش از این نیز اپل پتنت های مختلف در مورد ساخت پهپاد ثبت کرده بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دو پتنت ثبت شده در رابطه با پهپاد هدایت پذیر از راه دور هستند. یکی از آنها به کاربردها و تعامل پهپاد و کنترلر تعلق دارد و در آن توضیحاتی در رابطه با جفت شدن، برقراری ارتباط و یا قطع آن با کنترلر آمده است. پتنت دیگر نیز در رابطه با ردیابی و کنترل پهپاد است.
 در توضیح این پتنت به یک شبکه سلولی قابل کنترل در پهپاد توسط اپراتور اشاره شده است. پیش از این در سنگاپور نیز این پتنت ثبت شده و مشخص نیست که آیا هر دو به یک شرکت تعلق دارد یا نسخه متفاوت با نسخه آمریکا است. توضیحات اپل در مورد پتنت دوم به این شرح است: ” پهپادها قابلیت ارسال اطلاعاتی مانند سرعت حرکت، ارتفاع، موقعیت مکانی و مقصد را به کمک شبکه های سلولی دارا هستند. از طرفی اطلاعات ارسال شده توسط این شبکه نیز می تواند به مدیریت ترافیک تحویل داده شود. به این ترتیب مشخص خواهد شد که کنترل پهپاد توسط سیستم مدیریت ترافیک باشد یا از کنترلر”
 هنوز اطلاعاتی در رابطه با میزان پیشرفت توسعه پهپاد توسط اپل منتشر نشده است. این شرکت تاکنون پتنت های متعددی را به ثبت رسانده و این موضوع مدرکی بر تولید احتمالی این محصول در آینده توسط اپل نخواهد بود. تنها در صورت توسعه آن توسط مهندسان این شرکت احتمالاً در آینده این پروژه و جزئیات آن به عنوان نخستین پرنده هدایت پذیر کوپرتینویی‌ها منتشر خواهد شد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari