با افزایش مجدد موارد کووید، محدودیت‌های جدیدی در سراسر اروپا اعمال می‌شود. اما دلایل متعددی وجود دارد که چرا موج جدیدی در حال وقوع است.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به بالاترین سطح خود از روزهای ابتدایی همه‌گیری رسیده است، با هشدارهایی مبنی بر اینکه کووید در حال "گسترش چشمگیر" است و نیاز به "پاسخ سریع و یکپارچه" دارد. همزمان، هلند محدودیت‌های جزئی را برای کنترل افزایش سطح موارد اعمال می‌کند، از جمله منع آمد و شد ساعت 8 شب در فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و استادیوم‌های خالی برای ورزش‌های حرفه‌ای. در همین حال، اتریش به تازگی دستور قرنطینه جدید را صادر کرده است – اما فقط برای افراد واکسینه نشده.
این تصویر مشابه در بسیاری از اروپا است، که رویترز گزارش می دهد که اکنون مسئول بیش از نیمی از موارد کووید در سراسر جهان است – بالاترین نسبت از آوریل 2020. در کرواسی که 4 میلیون ساکن دارد، موارد و تلفات در حال حاضر بیشتر از آنچه بوده است، است. در جریان موج بهاری کشور میانگین مرگ و میر روزانه 55 مرگ و میر در این زمان از یک سال پیش فراتر رفته است، بخشی از الگویی که در بسیاری از قاره مشاهده می شود. پس چه اتفاقی می افتد؟
مارسل سالاته، دانشیار و اپیدمیولوژیست دیجیتال در EPFL در سوئیس، می گوید: «دو عامل اصلی فصل سرما و پوشش کم واکسیناسیون هستند. "فقط یکی از آنها اجتناب ناپذیر است."
کارشناسان به عوامل مختلفی اشاره می کنند که این افزایش موارد را تغذیه می کند. یکی خود ویروس و گسترش مداوم گونه دلتای عفونی‌تر و سریع‌تر SARS-CoV-2 است . اولین بار در اواخر سال 2020 در هند ظاهر شد، به این معنی که برای بسیاری از کشورها این اولین زمستان است که سویه غالب خواهد بود.
در عین حال، بسیاری از استراتژی‌های کاهش کاهش یافته است زیرا مردم سعی می‌کنند از فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک دور شوند و به چیزی برگردند که بیشتر شبیه زندگی قبل از همه‌گیری است. اتریش اخیراً بازدید از رستوران‌ها، کافه‌ها و – بله – آسانسورهای اسکی را برای افراد واکسینه نشده ممنوع کرده بود، اما قرنطینه جدید آن بسیار شدیدتر است.
تیم اسپکتور، اپیدمیولوژیست بریتانیایی، هفته گذشته در یک جلسه توجیهی به انجمن سلطنتی پزشکی گفت: «واکسن ها به تنهایی، حتی در کشورهایی که نرخ واکسیناسیون بالاتری نسبت به کشور ما دارند، راه حل نهایی برای این موضوع نیستند.»
اسپکتور که مطالعه ZOE Covid را در کینگز کالج لندن اداره می کند، گفت: «ما به ترکیبی از اقدامات نیاز داریم. «اینکه ما چقدر می‌خواهیم این نرخ‌ها بالا باشد، با رضایت و آرامش ما نسبت به برخی از قوانینی که در سال گذشته به نظرم بالاتر از آن بودند، و حالا امسال ناکافی هستند، تعیین می‌شود.»
با وجود این، نرخ واکسیناسیون مهمترین عاملی است که تفاوت بین کشورهایی مانند کرواسی و ایتالیا را توضیح می دهد.
بسیاری از کشورهای اروپای شرقی نسبت به برخی از همسایگان خود نرخ واکسیناسیون کمتری دارند: برای مثال کرواسی با 46 درصد واکسینه کامل، در حالی که اسلواکی 43 درصد است. الکساندر شالنبرگ، صدراعظم اتریش، هنگام اعلام قرنطینه جدید کشورش، گفت: «میانگین اروپا حدود 56 درصد است.) افراد واکسینه نشده باعث افزایش تعداد می‌شوند. در 383 است.
در مواردی که میزان واکسیناسیون بیشتر باشد، نتیجه بیماری و مرگ کمتر جدی است – حتی اگر انتقال زیاد باشد. به عنوان مثال، در بریتانیا 80 درصد افراد بالای 12 سال دو دوز واکسن کووید را مصرف کرده اند.
Salathé می گوید: «کشورهایی که بهترین عملکرد را دارند، کشورهایی هستند که پوشش واکسن بالا و اقدامات مؤثر دارند. بدترین کشورها کشورهایی هستند که هیچ کدام را ندارند. بیشتر آنها در این بین قرار دارند.»
اما حتی زمانی که میزان واکسیناسیون بالا باشد و فشار موارد نسبتاً پایین باشد، ممکن است برای محافظت طولانی مدت کافی نباشد – به خصوص با توجه به کاهش اثربخشی واکسن ها در طول زمان.
مایکل هد، محقق ارشد بهداشت جهانی در دانشگاه ساوتهمپتون، می گوید: «بریتانیا برنامه واکسیناسیون را زودتر از بسیاری از کشورها اجرا کرد و بنابراین تأثیر کاهش ایمنی را زودتر تجربه کرده است. تقویت‌کننده‌ها در بریتانیا به وضوح بر پذیرش بیمارستان و موارد جدید در جمعیت‌های مسن‌تر تأثیر می‌گذارند.»
این بدان معناست که ادامه واکسیناسیون افراد، و تقویت پاسخ ایمنی افرادی که در اوایل چرخه واکسینه شده اند، بسیار مهم است.
او می‌گوید: «جایی که شاهد شیوع‌های کنترل‌نشده‌ای هستیم، همچنین شاهد ظهور گونه‌های جدید مورد علاقه و نگرانی هستیم، و ما واقعاً نمی‌خواهیم هیچ گونه جدیدی غالب شود و تأثیر بیشتری بر اثربخشی واکسن‌های ما داشته باشد». "در نهایت، تا زمانی که اکثریت قریب به اتفاق جهان واکسینه نشده باشند، جهان نمی تواند به طور کامل آرام شود. ترکیبی از تردید واکسن و عدم دسترسی به واکسن مشکل همه است.»
دوربین‌های حسگر گرما و سیستم‌های تشخیص چهره ممکن است به مبارزه با کووید-۱۹ کمک کنند – اما همچنین ما را در سرکوب اویغورها با فناوری پیشرفته شریک می‌کنند.
مشارکت با مجری قانون، دوربین های هوشمند را به بازماندگان خشونت خانگی می دهد. اما واقعا به چه کسی کمک می کند؟
اولین حمله هواپیمای بدون سرنشین هدف خود را از دست داد و دو دهه است که غیرنظامیان هنوز کشته می شوند. چرا نمی توانیم بپذیریم که این فناوری کار نمی کند؟
یک مطالعه جدید در مورد پرونده های جاسوسی اقتصادی در ایالات متحده نشان می دهد که افراد با اصالت چینی به احتمال زیاد به جرم متهم می شوند و کمتر محکوم می شوند.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
ماموریت ما این است که از طریق روزنامه نگاری معتبر، تأثیرگذار و قابل اعتماد، تصمیمات آگاهانه تر و آگاهانه تر در مورد فناوری را اتخاذ کنیم.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2021 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari