یکی از جدیدترین قابلیت‌های افزوده شده به اپلیکیشن واتس‌اپ، امکان استفاده از نسخه تحت وب این پیام‌رسان و واتس‌اپ دسکتاپ، بدون نیاز به اتصال با گوشی هوشمند است که می‌تواند برای بسیاری از کاربران مفید واقع شود. اما چگونه می‌توان چنین کاری را انجام داد و آیا محدودیتی برای آن تعریف شده است؟
در حال حاضر طرح مولتی دیوایس به صورت نسخه آزمایشی (بتا) در دسترس کاربران قرار گرفته است که امکان بهره‌گیری زودهنگام از نسخه‌های جدید تحت وب و واتس‌اپ دسکتاپ را فراهم می‌کند. به کمک طرح گفته شده، می‌توان از پیام‌رسان واتس‌اپ در دستگاه‌های مختلفی بدون نیاز به اتصال دائمی موبایل به اینترنت، استفاده کرد. 
هر فرد می‌تواند تا سقف چهار دستگاه را به لیست طرح آزمایشی واتس‌اپ اضافه کند که نسخه تحت وب نیز شامل یکی از آن‌ها می‌شود. طبق گفته متا، شرکت مادر واتس‌اپ، قابلیت گفته شده همچنان امکان رمزگذاری سرتاسر (End to End) را ارائه می‌کند؛ در نتیجه کاربران می‌توانند از امنیت پیام‌های شخصی، فایل‌های چند رسانه‌ای و تماس‌های خود اطمینان کسب نمایند.
باید اشاره کرد که اگر دستگاه اصلی دارنده اپلیکیشن واتس‌اپ (در بیشتر موارد موبایل کاربر) بیش از ۱۴ روز به اینترنت وصل نشده باشد؛ امکان استفاده از پیام‌رسان در سایر دستگاه‌های لینک شده از بین می‌رود و تمامی ورودهای صورت گرفته منقضی خواهند شد. 
برای فعال کردن نسخه آزمایشی واتس‌اپ جهت اتصال بدون موبایل، ابتدا باید نسخه دسکتاپ یا تحت وب را به دستگاه اصلی و حساب کاربری لینک نمایید. برای انجام این کار، اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کرده و آیکن سه نقطه در گوشه بالایی سمت راست را لمس کنید. در ادامه روی گزینه Linked devices بزنید و Multi device beta را انتخاب کنید. اکنون اپلیکیشن صفحه‌ای پیرامون محدودیت‌ها و نکات مهم قابلیت مذکور نمایش خواهد داد. 
در نهایت کلید Join Beta را لمس کنید و گزینه Continue را بزنید. پس از انجام تمام مراحل گفته شده، تنها کافیست تا نسخه دسکتاپ یا تحت وب را از طریق اسکن کد QR به موبایل متصل کنید و پس از آن می‌توانید هرکدام را به تنهایی مورد استفاده قرار دهید.
طبق اطلاعات درج شده از سوی فیسبوک، طرح بتا واتس‌اپ محدودیت‌هایی را نیز به همراه دارد که در هنگام ثبت‌نام به کاربر نمایش داده می‌شوند. برای مثال اگر شخصی اقدام به حذف پیام‌ها و چت‌ها در دستگاه غیر اصلی کند و دستگاه اصلی آیفون باشد، اقدام صورت گرفته به صورت سراسری رخ نخواهد داد. همچنین محصولاتی که از نسخه‌های قدیمی‌تر واتس‌اپ بهره می‌گیرند نمی‌توانند به طرح بتا پیوندند. 
ویژگی لایو لوکیشن نیز در دستگاه‌های غیر اصلی متصل به حالت مولتی دیوایس، قابل استفاده نخواهد بود. همچنین پشتیبانی از پیام‌هایی با امکان پیش‌نمایش لینک از سوی نسخه تحت وب صورت نمی‌گیرد. با وجود تمامی محدودیت‌ها، همچنان بهره‌گیری از واتس‌اپ دسکتاپ بدون نیاز به اتصال دائم موبایل، می‌تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari