توانا در هر ژانری
ویل اسمیت یکی از بازیگران مشهور و محبوب هالیوود محسوب می‌شود که با نشان دادن توانایی و جذابیتش روی پرده‌های نقره‌ای توانسته نگاه‌های زیادی را به سمت خود جذب کند. طرفداران زیادی پیدا کند و نزد مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار باشد. با ویجیاتو برای معرفی بهترین فیلم‌های ویل اسمیت همراه باشید.
ویل اسمیت بسیار بازیگر بااستعداد و پرتلاشی‌ست که ثابت کرده هم می‌تواند از عهده اجرای نقش‌های کمدی برآید و هم نقش‌های جدی‌را با دقت و ظرافت خاصی به تصویر بکشد. او برای بازی خوبش تا به‌حال بارها نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های مهم و معتبری مانند اسکار , گلدن‌گلوب و … شده است.
ویل اسمیت در طی تمام سال‌های فعالیتش فیلم‌های زیادی بازی کرده است و توانسته علاوه بر حضور در برخی آثار خوب سینمایی , بازی‌های درخشان و جذابی از خود به یادگار باقی بگذارد که هرکدام نشان‌دهنده قدرت بازیگری او هستند.
داستان علاءالدین و چراغ جادو یکی از معروف‌ترین قصه‌های جهان به‌ویژه در ایران است و سالیان زیادی این داستان نزد ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده زیرا یکی از داستان‌های کتاب هزار و یک شب است.
در سال ۱۹۹۲ انیمیشن علاءالدین محصول شرکت والت‌دیزنی به‌نمایش درآمد و موفق شد افتخارات بزرگی کسب کند , در جلب نظر منتقدان موفق عمل کرد و در گیشه فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد که باعث شد دو دنباله به ترتیب در سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۶ میلادی برای این انیمیشن ساخته شود.
در چندسال اخیر کمپانی والت‌دیزنی از برخی انیمیشن‌های کلاسیک خود , لایواکشن‌هایی ساخته که یکی از آن‌ها علاءالدین بوده است. گای ریچی کارگردانی این عنوان را برعهده داشت و در سال ۲۰۱۹ اکران شد.
فیلم از سوی منتقدین با واکنش‌های متوسطی همراه بود اما در گیشه , فروشی بیش از یک میلیارد دلار را تجربه کرد که رقم بسیار بزرگی بود و باعث شد دیزنی به فکر ساخت دنباله این لایواکشن بیفتد. تا این لحظه ساخت دنباله این لایواکشن با نام بازگشت جعفر توسط دیزنی رسما تایید شده و کارگردانی این عنوان را نیز گای ریچی برعهده دارد.
ویل اسمیت در این فیلم نقش غول چراغ جادو را بازی می‌کند که واقعا دوست‌داشتنی و جذاب است , شیرینی جالبی دارد و توانسته با نقش ارتباط برقرار کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت است.
فیلم علی در سال ۲۰۰۱ به کارگردانی مایکل مان به‌نمایش درآمد و به ماجرای زندگی بوکسور مشهور , محمدعلی کلی از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۴ می‌پردازد. در این فیلم ویل اسمیت نقش محمدعلی کلی را بازی می‌کند.
ویل اسمیت در این نقش درخشان ظاهر می‌شود و تا حد زیادی از پس چالش‌های سخت این نقش برمی‌آید. او نقشش را به خوبی درک کرده و بازی درستی ارائه داده است. ویل اسمیت به دلیل بازی خوبش در این نقش , نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره اسکار شد.
هزینه ساخت فیلم زیاد نبود اما فیلم در گیشه توانست فروش خوبی داشته باشد و موفقیتی تجاری به همراه داشت. اما فیلم با واکنش‌های متفاوتی از سوی منتقدین همراه بود که اکثر نقدها , نقدهای متوسطی بود و برخی فیلم را بسیار طولانی می‌دانستند.
فیلم دارای سکانس‌های اضافی است که تنها زمان اثر را طولانی کرده‌اند و حتی اگر در فیلم نبودند تاثیری در روند داستانی فیلم نداشتند. همچنین صحنه‌های اضافی فیلم باعث شدند که این اثر روند کندی در پیشبرد داستان داشته باشد.
با اینکه علی فیلمی طولانی است اما می‌تواند برای کسانی که به محمدعلی کلی علاقه دارند یا می‌خواهند بیشتر با او آشنا شوند ارزش دیدن داشته باشد.
این فیلم در سال ۲۰۰۷ به نمایش درآمد و اقتباسی از دو کتاب به نام‌های من افسانه‌ام و مرد امگا است. از بازیگران این فیلم می‌شود به ویل اسمیت , آلیس براگا و … اشاره کرد.
فیلم از سوی منتقدین واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت اما فیلم در گیشه با موفقیت عظیمی همراه بود و تنها در اولین روز اکران توانست حدود ۷۷ میلیون دلار فروش داشته باشد که رقم چشمگیری محسوب می‌شد.
بازی ویل اسمیت در این فیلم شگفت‌انگیز است و او به درستی احساسات شخصیتش را به مخاطب منتقل می‌کند. همچنین او می‌تواند تمامی حس‌ها را به اندازه کافی نمایش دهد که نشان از نبوغ بالای او در بازیگری است.
یکی از سگ‌های حاضر در فیلم موردتوجه ویل اسمیت قرار گرفته بود و او قصد داشت تا آن سگ را به عنوان حیوان‌خانگی نزد خود نگه دارد اما صاحب سگ مخالفت کرد و آن سگ بعد از این فیلم در آثار دیگری نیز حضور پیدا کرد.
پایان فیلم توسط برخی از مخاطبین مورد انتقاد قرار گرفت و همین موضوع باعث شد تا مدتی بعد پایان دیگری برای فیلم عرضه شود که با پایان اصلی فیلم متفاوت بود.
این فیلم می‌تواند برای علاقه‌مندان به فیلم‌های آخرالزمانی و تخیلی جالب باشد و ارزش تماشا داشته باشد؛ یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت.
این فیلم بر اساس رمانی به همین نام ساخته شد و در سال ۲۰۰۴ به‌نمایش درآمد و مخاطبین زیادی برای تماشای این اثر به سینماها رفتند که به‌همین واسطه فروش خوبی را در گیشه تجربه کرد.
منتقدین نمرات متوسطی به فیلم دادند , اکثر آن‌ها فیلمنامه اثر را دارای ایرادات بزرگی می‌دانستند اما عملکرد گروه بازیگران و جلوه‌های بصری فیلم را دوست داشتند.
ویل اسمیت بازی خوبی در این فیلم از خود ارائه می‌دهد , لحظاتش را به درستی مدیریت می‌کند و استفاده خوبی از فضا و زمانی که در اختیار دارد می‌کند. او تلاش می‌کند بازی تاثیرگذاری انجام دهد و تا حد زیادی هم موفق عمل کرده است.
فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت لحظات جذابی هم خلق می‌کند که دیدنی‌ست و با نگاهش به آینده جهان و روبات‌ها می‌تواند گزینه جالبی برای تماشا کردن باشد.
این فیلم در سال ۱۹۹۶ به‌نمایش درآمد و محوریت اصلی داستان مقابله انسان‌ها با موجوداتی فضایی‌ست که تنها برای غارت و نابودی به زمین آمده‌اند.
فیلم در باکس‌آفیس فروش خارق‌العاده‌ای را تجربه کرد و مخاطبان زیادی از تمام جهان این فیلم را تماشا کردند. هزینه ساخت فیلم حدودا ۷۵میلیون دلار بود اما توانست در گیشه حدودا ۸۱۷ میلیون‌ دلار فروش کند که رقم بسیار بزرگی محسوب می‌شود و یک موفقیت تجاری برای این فیلم بود.
ویل اسمیت در این فیلم بازی جذابی از خود به‌نمایش می‌گذارد و لحظات خوبی را رقم می‌زند. این فیلم جزو چندپروژه ابتدایی ویل اسمیت به عنوان بازیگر در سینما بود اما او نشان داد که می‌تواند بازیگر قابل اعتماد و خوبی باشد.
جلوه‌های ویژه فیلم بسیار موردتوجه قرار گرفت و حتی منبع الهام ساخت برخی از آثار دیگر شد , اما به عقیده برخی از منتقدان ضعف‌هایی در فیلمنامه وجود داشت که باعث می‌شد این فیلم نتواند نمرات بالایی بگیرد.
دنباله این فیلم با نام روز استقلال : بازخیز در سال ۲۰۱۶ اکران شد اما ویل اسمیت در این دنباله بازی نکرد. این دنباله با این‌که در گیشه موفق بود اما نتوانست موفقیت‌های فیلم قبلی را تکرار کند و به عقیده برخی از نسخه اول ضعیف‌تر ظاهر شد.
هنکاک در سال ۲۰۰۸ به‌نمایش درآمد و توانست مخاطبین زیادی را به سینماها بکشاند. در این فیلم بازیگرانی همچون ویل اسمیت , شارلیز ترون و … به ایفای نقش پرداختند.
فیلم با بودجه حدودا ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شد و موفق شد در گیشه حدودا ۶۲۴ میلیون دلار فروش داشته باشد که رقم بی‌نظیری محسوب می‌شد و مخاطبان زیادی به سینماها رفتند تا این فیلم را تماشا کنند.
ویل اسمیت در این فیلم تضاد شخصیتش را به‌خوبی مدیریت می‌کند و بازی خوب و قابل‌قبولی از خود ارائه می‌دهد , او لحظات کمدی جذابی را نیز در فیلم خلق کرده که دیدنی هستند.
فیلم نقدهای مختلفی از سوی منتقدین دریافت کرد اما همان‌طور که از فروش فیلم مشخص است در جلب‌نظر بسیاری از مخاطبین موفق بوده است.
برای دوست‌داران فیلم‌های ابرقهرمانی و کمیک‌ها , هنکاک می‌تواند ارزش تماشا کردن داشته باشد.
این فیلم در سال ۲۰۰۸ به‌نمایش درآمد و بازیگرانی همچون ویل اسمیت , وودی هارلسون , رزاریو داوسون و … در این فیلم ایفای نقش کردند و یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت است.
فیلم با واکنش مثبت از سوی بسیاری از مخاطبین و منتقدین همراه بود و در گیشه عملکرد خوبی داشت و توانست با توجه به بودجه ساخت اولیه ۵۵ میلیون دلاری , حدود ۱۶۸ میلیون فروش داشته باشد.
ویل اسمیت در نقشش درخشان ظاهر شده و به‌خوبی کنترل نقشش را برعهده دارد و توانسته شخصیتی جذاب در راستای فیلم خلق کند. بازی او در این نقش تماشایی و جذاب است.
فیلمنامه , کارگردانی و عملکرد گروه بازیگری مورد تشویق قرار گرفت و برخی از این بخش‌ها به‌عنوان نقاط قوت فیلم یاد کردند.
هفت زندگی یکی از متفاوت‌ترین کارهای ویل اسمیت است که شاید برخی مخاطبین دوستش داشته باشند.
دشمن ملت به کارگردانی تونی اسکات در سال ۱۹۹۸ اکران شد و در این فیلم بازیگرانی همچون ویل اسمیت , جک بلک , جین هکمن و … بازی کردند.
فیلم تحسین نسبی منتقدین را به‌همراه داشت و برخی از منتقدین نقاط‌قوت فیلم را داستان سرگرم‌کننده و عملکرد خوب بازیگران می‌دانستند. همچنین تماشاگران زیادی برای دیدن این اثر به سینماها رفتند.
حدودا ۹۰ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه شد که در نهایت فیلم با فروشی تقریبا ۲۵۰ میلیون‌دلار روبرو شد و به موفقیت تجاری رسید که علاوه بر برگرداندن هزینه تولید , سود قابل‌توجهی به‌نظر می‌رسید.
ویل اسمیت در این فیلم بازی تحسین‌برانگیزی انجام می‌دهد و برخی از ضعف‌های کوچک فیلم , با بازی جذاب ویل اسمیت قابل چشم‌پوشی است.
دشمن ملت یکی از بازی‌های خوب ویل اسمیت را به خود دیده و از این رو برای طرفداران ویل اسمیت می‌تواند دیدنی باشد.
اولین فیلم مجموعه پسران بد در سال ۱۹۹۵ به کارگردانی مایکل بی به‌نمایش درآمد و اجرای نقش‌های اصلی این فیلم برعهده ویل اسمیت و مارتین لارنس بود. فیلم دارای صحنه‌های اکشن و کمدی جذابی بود که باعث شد مخاطبان زیادی فیلم‌را تماشا کنند و درنهایت فیلم در گیشه فروش بسیارخوبی را تجربه کرد.
ویل اسمیت و مارتین لارنس زوج سینمایی جذابی در این فیلم بودند و هرکدام به‌نوعی کامل‌کننده یک‌دیگر بودند , آن‌ها با بازی بی‌نظیرشان لحظات دیدنی زیادی در فیلم خلق کردند. همچنین این فیلم جزو چند پروژه‌ ابتدایی ویل اسمیت به‌عنوان بازیگر در سینما بود و نقش بسزایی در شهرت او داشت.
دنباله فیلم اول در سال ۲۰۰۳ و با نام پسران بد ۲ اکران شد. هزینه ساخت این دنباله بسیار بیشتر از نسخه اول بود اما پسران بد ۲ هم موفق شد در گیشه فروش خوبی را تجربه کند. منتقدان واکنش‌های مختلفی به این فیلم نشان دادند اما مردم از فیلم حمایت کردند.
بعد از گذشت ۱۷سال و در سال ۲۰۲۰ نسخه سوم این سری با نام پسران بد تا ابد به‌نمایش درآمد و مجددا توانست در گیشه موفق باشد و فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه کند.
همچنین رسما تایید شده که قرار است نسخه چهارم این سری ساخته شود و طرفداران این فرنچایز در آینده می‌توانند به تماشای آن بنشینند.
سری پسران بد می‌تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که به تلفیق اکشن و کمدی در سینما علاقه دارند و همچنین دیدن بازی خوب ویل اسمیت و مارتین لارنس در این فیلم‌ها بسیار تماشایی است.
اولین نسخه از فیلم مردان سیاه‌پوش در سال ۱۹۹۷ به‌نمایش درآمد و با فروش بالایی که داشت موفقیت بی‌نظیری برای خود در گیشه رقم زد. از بازیگران نسخه اول مردان سیاه‌پوش می‌شود به ویل اسمیت , تامی لی جونز و … اشاره کرد , همچنین سیلوستر استالونه در فیلم حضوری افتخاری دارد.
ویل اسمیت در فیلم واقعا دوست‌داشتنی ظاهر می‌شود و با بازی خوبش می‌تواند جذابیت فیلم را برای مخاطب بیشتر کند , او موقعیتش را به خوبی درک کرده و به‌طوری هوشمندانه حس‌های لازم را به تصویر می‌کشد.
نسخه دوم این سری با نام مردان سیاه‌پوش ۲ در سال ۲۰۰۲ اکران شد و مانند نسخه اول توانست در گیشه موفق ظاهر شود و بینندگان بسیاری را به سینماها بکشاند اما زیاد در جلب نظر منتقدان موفق نبود. همچنین مایکل جکسون در این فیلم حضور کوتاهی دارد.
در سال ۲۰۱۲ و پس از ده‌سال از اکران نسخه دوم مردان سیاه‌پوش , نسخه سوم این فیلم با نام مردان سیاه‌پوش ۳ بر روی پرده‌های نقره‌ای رفت و نظرات مختلفی از سوی منتقدین دریافت کرد اما مخاطبین باز هم برای تماشای دنباله این سری به سینماها رفتند و مردان سیاه‌پوش ۳ در گیشه موفق عمل کرد.
در سال ۲۰۱۹ ریبوتی از این مجموعه با نام مردان سیاه‌پوش : بین‌المللی با بازیگران جدیدی همچون کریس همسورث , لیام نیسون و … به‌نمایش درآمد و دیگر خبری از ویل اسمیت و گروه قبلی نبود. فیلم در باکس‌آفیس موفق بود اما در جلب نظر منتقدین نتوانست موفق عمل کند.
سری مردان سیاه‌پوش با المان‌های دوست‌داشتنی که دارد می‌تواند برای مخاطبان سرگرم‌کننده و جذاب باشد.
در جستجوی خوشبختی یکی از بهترین فیلم‌های ویل اسمیت است که در سال ۲۰۰۶ به‌نمایش درآمد. این فیلم اقتباسی از کتاب در جستجوی خوشبختی‌ست و براساس ماجرایی واقعی در زندگی کریس گاردنر ساخته شده است.
در جستجوی خوشبختی یکی از فیلم‌های انگیزشی خوبی‌ست که منتقدین بسیار آن‌را مورد تحسین قرار دادند , این فیلم سعی می‌کند معنای جالبی از امید و تسلیم‌نشدن در برابر مشکلات را به مخاطب نشان دهد و نگاه‌های جذابی به مسائل انسانی دارد.
فیلم همان‌طوری که در جلب نظر منتقدان موفق بود توانست مخاطبین عادی را هم راضی کند و به آن‌ها تجربه جذابی ارائه دهد. فیلم در جستجوی خوشبختی توانست در گیشه فروش خوبی داشته باشد و از لحاظ تجاری نیز به‌موفقیت رسید.
ویل اسمیت در این فیلم به‌معنای واقعی کلمه درخشان ظاهر شده و توانسته بازی بی‌نظیری از خود به‌نمایش بگذارد. او تا حد زیادی شخصیتش را درک کرده و بازی جذابش در فیلم قطعا یکی از نقاط‌قوت این اثر به‌شمار می‌رود.
ویل اسمیت برای بازی در این نقش نامزد دریافت جوایز مختلفی از جشنواره‌های مهم فیلم مانند اسکار , بفتا و … شده است که تاثیرگذاری و خوب‌بودن بازی او را نشان می‌دهد.
برای کسانی که دوست‌ دارند فیلمی خوب براساس داستانی واقعی ببینند در جستجوی خوشبختی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.
He is hero…
در جستجوی خوش بختی خیلی قشنگه
جزء بازی های عالی ویل اسمیت هست
با اینکه خیلی اهل فیلم نیستم ولی توی چند تا فیلم دیدمش. خیلی بازیگر خوبیه. توی در جستجوی خوشبختی عالی بود.
لیترالی کارش درسته
نمی دونم چرا ولی وقتی قیافشو میبینم خندم میگیره😐
۵تاشو دیدم
.
.
در جست وجوی خوشبختی خیلی فیلم خوبی بود
هر فیلمی که این یارو توش باشه ارزش دیدن داره
یکی از بهترین هاس توی سبک اکشن کمدی
واقعا این بشر خیلی خوب بازی میکنه
واقا خیلی کارش درسته !
قیافش بدون هیچ گریم و تعقیر به هر نقشی میاد . یه گنگستر دیوونه . مرد خانواده . یه ورزشکار حرفه ای . یه گارگاه و …
من با فیلم {{ من افسانه ام خیلی حال کردم }}
به یاد Hhd کلاغ ویجیاتو: تعقیر نه تغییر🙃
بلی کالما درست میباشد 🙃
عاش😄قشم🤩
معنی فارسی من یک افسانه ام :
من خود خــــدام😂👋🏻
😐
Are you ravani ?
Why do you say it?
Why are you pulling me? 😐🤌🏻
😂Because she is rude
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣Zart
Why
Farsi your English
Baba Master
Koorosh,come down,our head dard gereft
Matin, I get city to the atish , raees jumhoor can’t get jluye me
You do ghalat,you bayad aval kill me
مردان سیاهپوش یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین فیلم هاییه که تو عمرم دیدم فقط فقط بخاطر این اسطوره🔥🔥
فیلم بازگشت به زمین هم جالب بود
سری مردان سیاه پوش درسته توی فیلم اخر گند زد ولی اولیاش ، بیشتر حس نوستالژی برام داره و جزء اون فیلم هاست که اگه بگن بده و واقعا هم بد باشه نظرم در موردش عوض نمیشه
منم تو هفت سالگی سیدی هاشو میخریدم میدیدم!😅برا منم خیلی نوستالژیه ، ولی تقریبا اصلا چیزی ازش یادم نمیاد .
دقیقا
دستورالعمل افتادن از اسب و اصل
دشمنان یک ویلن که تبدیل به قهرمان شده است

source

توسط techkhabari