برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
Disney+ امروز روش جدیدی برای تماشای 13 عنوان از بزرگترین عناوین Marvel خود اضافه کرد : Imax Enhanced. این حالت مشاهده جدید روی پلتفرم دارای یک تصویر بزرگتر است، اما می تواند بیش از آن را انجام دهد. پس از اجرای کامل، استانداردی برای تصویر و صدای بهتر، مشابه Dolby Vision یا Dolby Atmos است. خوشبختانه، می توانید از مزایای این استاندارد جدید در اکثر تلویزیون های موجود بهره مند شوید.
Imax Enhanced ، مانند بسیاری از برچسب های کنار جعبه تلویزیون شما، در واقع مجموعه پیچیده ای از استانداردهای ویدئویی و صوتی است. اینها به استودیوها کمک می کنند تا فیلم های خود را برای پخش فرمت کنند تا از بالاترین کیفیت (حداقل بر اساس هر استانداردی که انتخاب می کنند) اطمینان حاصل کنند. اغلب اوقات، این فرآیند بدون نیاز به دانستن بینندگان انجام می شود، به جز بررسی سازگاری، مانند اطمینان از اینکه نوار صوتی شما از Dolby Atmos پشتیبانی می کند تا صدای ترکیب شده در آن استاندارد را بشنود.
چیزی که Imax Enhanced را متفاوت می کند، بخش Imax است. فیلم‌هایی که برای صفحه‌نمایش‌های عظیم Imax فیلم‌برداری می‌شوند باید از دوربین‌های خاصی استفاده کنند که نسبت تصویر بلندتری (شکل فریم) نسبت به فیلم‌های معمولی دارند. این تفاوت اخیراً توسط Zack Snyder's Justice League برجسته شده است، که به جای نوارهای معمولی در بالا و پایین، با شکلی بلندتر و مربعی با نوارهای مشکی در کناره پخش می شد. این می تواند یک معامله بزرگ برای تجربه تماشای شما باشد.
اکثر فیلم‌ها معمولاً در فرمت عریض ارائه می‌شوند. شکل صفحه نمایش معمولاً به صورت نسبت عرض صفحه به طول نوشته می شود (از این رو "نسبت تصویر"). فرمت فیلم فوق عریض دارای نسبت 2.39:1 است، به این معنی که عرض صفحه نمایش 2.39 برابر ارتفاع آن است. در همین حال، نسبت ابعاد گسترده Imax 1.9:1 است که در همان عرض بسیار بلندتر است.
وقتی فیلم‌ها از دوربین‌های Imax استفاده می‌کنند، معمولاً از برخی سکانس‌ها، مانند صحنه‌های اکشن، با این نسبت تصویر می‌گیرند – همانطور که مارول برای Doctor Strange و Guardians of the Galaxy Vol. 2 – یا به ندرت، کل فیلم، همانطور که برای Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame اتفاق افتاد. این صحنه‌ها یا کل فیلم‌ها، بزرگ‌تر و تاثیرگذارتر هستند، به‌ویژه وقتی در سینماهای Imax تماشا می‌شوند.
مشکل؟ زمانی که این فیلم‌ها برای پخش خانگی فرمت می‌شوند، معمولاً فقط با نسبت تصویر فوق‌العاده گیر می‌کنند. تمام عکس‌های Imax برش داده شده‌اند، که به این معنی است که هر چیزی خارج از فریم کوتاه‌تر در نسخه‌ای که آنلاین تماشا می‌کنید گم می‌شود. اغلب اوقات این یک مسئله اصلی نیست، اما به این معنی است که فیلم کمی متفاوت به نظر می رسد. آزاردهنده تر، فیلم با نوارهای سیاه غول پیکر در بالا و پایین جعبه نامه است.
قالب جدید Imax Enhanced بخش عظیمی از املاک و مستغلات صفحه نمایش را پس می گیرد. هنوز کمی فضای نوار سیاه وجود دارد—تلویزیون ها معمولاً دارای نسبت تصویر 1.77:1 هستند که کمی بلندتر است—اما شما تقریباً 26 درصد بزرگتر از فیلم های سنتی فوق عریض خواهید داشت.
گاهی اوقات، زمانی که سرویس‌های پخش تلاش می‌کنند مشکل صندوق‌بکس نامه را برطرف کنند، این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهند که بر تصویر تأثیر منفی می‌گذارد. به عنوان مثال، وقتی دیزنی Simpsons را بزرگ کرد تا صفحه را تا دو طرف پر کند، در نهایت جزئیاتی را که برای فرود جوک های خاص ضروری بودند، نشان داد. با این فرمت جدید Imax Enhanced، این فضا توسط قسمت‌هایی از تصویر پر می‌شود که در هنگام ضبط فیلم توسط دوربین‌ها وجود داشت. شما به جای از دست دادن داده به دست می آورید.
با این اوصاف، شما همچنان می‌توانید این فیلم‌ها را بدون نسبت تصویر Imax تماشا کنید و ممکن است بخواهید. اسکات دریکسون کارگردان Doctor Strange در توییتر می‌گوید که در حالی که او به‌طور خاص سکانس‌های خاصی را در Imax فیلمبرداری کرده است، آنها عمداً برای هر دو نسبت تصویر قاب شده‌اند، و او هرگز نسبت تصویر Imax را برای تماشای خانگی در نظر نگرفته است. (او بعداً اضافه کرد که نحوه پخش نسخه جدید Imax را دوست دارد، اما همچنان نسخه کاملاً عریض را برای مشاهده در خانه ترجیح می دهد.)
سوال هزار دلاری هر زمان که در مورد فرمت های ویدیویی جدید صحبت می کنیم این است که آیا تلویزیونی که دارید می توانید از آن استفاده کنید یا باید آن را ارتقا دهید . وقتی صحبت از مزایای نسبت تصویر در بالا می شود، یک خبر خوب وجود دارد: می توانید محتوای Imax Enhanced را در اکثر تلویزیون ها پخش کنید و از تصویر بزرگتر لذت ببرید. و در حال حاضر، این تنها بخشی از استاندارد جدید Imax است که دیزنی پیاده‌سازی کرده است، بنابراین شما در آنجا تحت پوشش هستید.
با این حال، Imax Enhanced چیزی بیش از یک نسبت تصویر است. همچنین شامل گواهینامه ها و دستورالعمل هایی برای ویدیوی HDR است و Imax با DTS همکاری کرد تا مشخصاتصوتی DTS را اضافه کند. می‌توانید این موارد را جایگزین‌های Imax برای Dolby Vision و Dolby Atmos در نظر بگیرید. هر دو استانداردهایی هستند که برای دریافت بهترین کیفیت تصویر و صدا از سیستم شما طراحی شده اند. در نهایت، دیزنی قصد دارد از ویژگی‌های Imax Enhanced بیشتری پشتیبانی کند – مانند صدای DTS برای فیلم‌های مارول – و برای آن‌ها، ممکن است در نهایت به یک تلویزیون یا سیستم صوتی جدید نیاز داشته باشید.
تعدادی از تلویزیون‌های شرکت‌هایی مانند Sony ، HiSense و TCL در حال حاضر از Imax Enhanced پشتیبانی می‌کنند، بنابراین ممکن است از قبل یکی داشته باشید. سپس سیستم های صوتی برای فکر کردن وجود دارد. شما می توانید یک تلویزیون سازگار با Imax Enhanced داشته باشید اما همچنان از هر نوار صوتی که می خواهید استفاده کنید، اما برای بهره مندی از مزایای کامل استاندارد، ممکن است به سخت افزار صوتی جدید نیاز داشته باشید.
این امکان وجود دارد که برخی از سخت افزارها بتوانند به روز رسانی برای پشتیبانی از مشخصات Imax Enhanced دریافت کنند. بسیاری از تلویزیون‌ها یا سیستم‌های صوتی از نظر فنی می‌توانند نوع رنگ، روشنایی یا کیفیت صدای استاندارد مورد نیاز را ارائه دهند اما قبل از معرفی در سال 2018 ارسال شده‌اند . هیچ تضمینی وجود ندارد که تلویزیون شما هرگز به‌روزرسانی دریافت کند، اما برخی دستگاه‌ها این را دارند . از طرف دیگر، Disney+ تنها سرویس پخش اصلی است که (تا حدی) از فیلم‌ها و نمایش‌های پیشرفته Imax پشتیبانی می‌کند، اما کاملاً تنها نیست. در Bravia Core سونی، Rakuten TV و چند پلتفرم دیگر پشتیبانی وجود دارد.
در نهایت، نداشتن پشتیبانی Imax Enhanced به این معنی نیست که نمی توانید از هیچ یک از این فیلم ها لذت ببرید. اما این راهی است برای نزدیک‌ترین چیز به غربالگری مناسب Imax در آسایش خانه خود . حتی اگر صفحه نمایش شما به اندازه چیزی که در سینماها می بینید هیولا نیست، باز هم می توانید بسیاری از املاک تلویزیون خود را پس بگیرید و تصویری مشابه آنچه را که اولین باری که فیلمی را در Imax تماشا کردید، دریافت کنید.
اصلاح در 15 نوامبر 2021: ما روشن کرده‌ایم که اجرای دیزنی در حال حاضر شامل ویژگی‌هایی مانند صدای DTS Imax Enhanced نیست.
اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید .


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت‌های وابسته با خرده‌فروشان خریداری می‌شوند، کسب کند. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari