یک پروژه آنلاین ویروسی به افشای برنامه کاری تنبیه کننده 996 کمک کرد – و نشان می دهد که پیشرفت در برابر آن چقدر سخت است.
برنامه کاری خسته کننده 996 – که به دلیل انتظار کار کارکنان از ساعت 9 صبح تا 9 بعد از ظهر، شش روز در هفته نامگذاری شده است – علیرغم اعتراض عمومی مداوم، سال ها در شرکت های چینی ادامه داشته است. حتی جک ما، یکی از بنیانگذاران علی بابا، یک بار آن را "نعمت بزرگ" نامید.
در اوایل اکتبر امسال، به نظر می رسید که جزر و مد در حال تغییر است. پس از نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از افزایش نظارت دولت در ماه اوت، چهار کارگر مشتاق فناوری، پروژه‌ای را در رسانه‌های اجتماعی آغاز کردند که برای افشای مشکل فرهنگ کاری کشور طراحی شده بود. یک پایگاه داده قابل ویرایش عمومی از رویه های شرکت، به زودی در فضای مجازی منتشر شد و شرایط کار در بسیاری از شرکت ها در بخش فناوری را فاش کرد و به جلب توجه 996 در مرکز توجه عموم کمک کرد. توانست در هفته اول 1 میلیون بازدید به دست آورد.
اما این پروژه – که ابتدا «زندگی کارگر مهم است» و سپس «زمان کاری» نامیده شد، تقریباً به همان سرعتی که به نظر می‌رسید از بین رفت. پایگاه داده و صفحه مخزن GitHub حذف شده اند و بحث های آنلاین درباره این اثر توسط پلتفرم های شبکه های اجتماعی چینی سانسور شده است.
عمر کوتاه زمان کاری نشان می‌دهد که پیشرفت در برابر روش‌های اضافه کاری که اگرچه از نظر فنی در چین غیرقانونی است، اما همچنان پررونق هستند، چقدر دشوار است. اما برخی گمان می‌کنند که این آخرین پروژه ناشناس نخواهد بود که در 996 انجام می‌شود. سوجی یان، برنامه‌نویس، که روی پروژه ضد 996 دیگری کار کرده است، می‌گوید: «من معتقدم تلاش‌ها و ابتکارات بیشتری مانند این وجود خواهد داشت. او می گوید که با رویکردهای بهتر برای جلوگیری از سانسور، آنها می توانند توجه بیشتری را به این مشکل جلب کنند.
Working Time با یک صفحه گسترده به اشتراک گذاشته شده در Tencent Docs، نسخه چینی Google Docs آغاز شد. مدت کوتاهی پس از ارسال آن، مملو از ورودی های منتسب به شرکت هایی مانند علی بابا، ارائه دهنده جستجوی اینترنتی به زبان چینی بایدو و شرکت تجارت الکترونیک JD.com شد.
در یکی از نوشته‌های مرتبط با غول فناوری هواوی آمده است: «۹ صبح، ۱۰:۳۰ شب تا ۲۳:۰۰، شش روز در هفته، مدیران معمولاً بعد از نیمه‌شب به خانه می‌روند».
مدخل دیگری خاطرنشان کرد: «10 صبح، 9 شب (زمان خارج از کار 9 شب، اما گروه ما تا ساعت 21:30 یا 10 شب به دلیل چرخش می‌ماند.
در عرض سه روز، بیش از 1000 ورودی اضافه شد. چند روز بعد، این موضوع به برترین موضوع ترند در انجمن آنلاین Quora چین Zhihu تبدیل شد.
همانطور که صفحه گسترده رشد کرد و توجه عمومی بیشتری را به خود جلب کرد، یک سازمان دهنده با نام کاربری 秃头才能变强 ("تنها کچل بودن می تواند شما را قوی کند")، در Zhihu منتشر شد تا داستان پشت این پروژه رو به رشد را به اشتراک بگذارد.
برگزارکننده گفت: "چهار نفر از ما فارغ التحصیلان کالج و کارشناسی ارشد هستیم که بین سال های 1996 و 2001 متولد شده اند." آنها گفتند که در ابتدا، صفحه گسترده فقط برای به اشتراک گذاری اطلاعات، برای کمک به شکارچیانی مانند خودشان بود. اما با محبوبیت، سازمان‌دهندگان تصمیم گرفتند از جمع‌آوری اطلاعات به فعالیت‌گرایی برسند.秃头才能变强 نوشت: "این دیگر صرفاً به اشتراک گذاری نیست، زیرا ما مسئولیت اجتماعی را بر عهده داریم."
این صفحه‌گسترده شکافی را در چین پر کرد، جایی که کمبود سایت‌های رتبه‌بندی شرکت‌ها مانند Glassdoor و راه‌های محدودی برای یادگیری افراد در مورد مزایا، فرهنگ اداری و اطلاعات حقوق وجود دارد. برخی از جویندگان کار به تبلیغات شفاهی وابسته هستند، در حالی که برخی دیگر به طور تصادفی در اپلیکیشن شبکه حرفه‌ای Maimai با کارگران تماس می‌گیرند یا اطلاعات فهرست‌های شغلی را جمع‌آوری می‌کنند.
من در مورد 996 شنیده ام، اما نمی دانستم که آنقدر رایج است. لین سان، یک دانشجوی دانشگاه از نانجینگ، زمانی که پروژه هنوز عمومی بود، گفت: اکنون جداول ساخته شده توسط دیگران را می بینم، کاملاً شوکه شده ام.
طبق قوانین کار چین، یک برنامه کاری معمولی هشت ساعت در روز و حداکثر 44 ساعت در هفته است. ساعات اضافی فراتر از آن مستلزم پرداخت اضافه کاری است و مجموع اضافه کاری ماهانه 36 ساعت محدود شده است.
اما مدت‌هاست که شرکت‌های فناوری و استارت‌آپ‌های چینی محدودیت‌های اضافه کاری را کنار گذاشته‌اند و به دلیل تایید، زرق و برق و در برخی موارد اجباری کردن ساعات طولانی به نام کار سخت و مزیت رقابتی بدنام شده‌اند.
در یک نظرسنجی مشترک توسط سایت کار آنلاین Boss Zhipin و پلت فرم میکروبلاگینگ Weibo در سال 2019، تنها 10.6٪ از کارگران مورد بررسی گفتند که به ندرت اضافه کاری کار می کنند، در حالی که 24.7٪ هر روز اضافه کار می کنند.
جک ما در سال 2019 توضیح داد: «از آنجایی که شما اینجا هستید، به جای اینکه خود را بدبخت کنید، باید 996 را انجام دهید. "تجربه کاری 10 ساله شما مانند 20 سال دیگران خواهد بود."
اما جامعه فناوری از قبل شروع به مبارزه کرده بود. در اوایل همان سال، کاربری دامنه 996.icu را ایجاد کرد. چند روز بعد یک مخزن به همین نام در GitHub راه اندازی شد. صفحه GitHub توضیح می دهد که "با پیروی از برنامه کاری 996، خود را به خطر می اندازید که وارد ICU (واحد مراقبت های ویژه) شوید." که تمرین 996.
ظرف سه روز، این مخزن بیش از 100000 ستاره یا نشانک به دست آورد و به برترین پروژه پرطرفدار GitHub در آن زمان تبدیل شد. مدتی بعد توسط مرورگرهای چینی از جمله QQ و 360 مسدود شد و در نهایت به طور کامل از اینترنت چینی ناپدید شد (هنوز از طریق VPN در دسترس است).
پروژه 996.icu به سرعت با مجوز Anti-996 دنبال شد. این مجوز نرم افزار که توسط Yan و Katt Gu که دارای سابقه قانونی است، ابداع شده است، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا استفاده از کد خود را محدود به نهادهایی کنند که با قوانین کار مطابقت دارند. به گفته یان، در مجموع، مجوز Anti-996 توسط بیش از 2000 پروژه پذیرفته شده است.
امروز، 996 با نظارت فزاینده ای از سوی مقامات چینی و عموم مردم مواجه است. خبرگزاری دولتی چین، شین هوا، پس از مرگ کارمند سابق شرکت فناوری کشاورزی پیندودو در دسامبر 2020، ظاهراً به دلیل کار زیاد. فرهنگ اضافه کاری را فراخواند و از ساعات کوتاه‌تر دفاع کرد.
غول تجارت الکترونیک کره جنوبی Coupang از هوش مصنوعی برای وعده تحویل تقریباً فوری استفاده می کند. اما سرعت با مسائل دردسرساز کار – از جمله مرگ کارگران همراه است.
و در 26 اوت، وزارت چین از منابع انسانی و تامین اجتماعی و دادگاه عالی خلق به طور مشترک منتشر شده دستورالعمل ها و نمونه هایی از موارد دادگاه در اضافه کاری، ارسال یادآوری به شرکت ها و افراد به قوانین کار آگاه است. اما اگرچه به نظر می رسد مقامات و رسانه های دولتی موضع سخت تری اتخاذ می کنند، مشخص نیست قوانینی که 996 را غیرقانونی می کند چه زمانی یا به طور کامل اجرا می شود یا خیر.
برخی از شرکت ها در حال ایجاد تغییرات هستند. آنتونی کای، کارمند فعلی بایدو، می‌گوید که امروزه کار کردن شش روز در هفته در شرکت‌های بزرگ بسیار نادر است. امسال، چندین شرکت فناوری از جمله و ByteDance، توسعه‌دهنده TikTok، «هفته‌های بزرگ/کوچک» را لغو کردند، یک اصطلاح نوظهور در چین که به کار کردن یک برنامه شش روزه هر هفته در میان اشاره دارد. کای می‌گوید: «کار کردن در روز شنبه دیگر چندان محبوب نیست. با این حال، تا دیر وقت ماندن در دفتر هنوز بسیار رایج است، که معمولاً به عنوان ساعات اضافه کاری محاسبه نمی شود.
در آینده، شرکت ها ممکن است مجبور شوند برای جذب متقاضیان جوان، اضافه کاری خود را کاهش دهند. فاپر فو، یک دانشجوی دانشگاه در نانجینگ، می گوید که علاقه چندانی به پذیرش 996 در هنگام ورود به بازار کار ندارد. او می‌گوید: «اگر حقوق زیادی دریافت می‌کنم، ممکن است به آن فکر کنم. اما 100 درصد برنامه بلندمدت من نیست. داشتن تعادل کار و زندگی برای من بسیار مهم است.»
کری کوپر، استاد روان‌شناسی سازمانی و سلامت در مدرسه بازرگانی آلیانس منچستر در بریتانیا، فکر می‌کند شرکت‌های چینی وقتی شواهدی از تأثیر ساعت‌های طولانی بر سلامت و بهره‌وری کارگران می‌بینند، از فرهنگ اضافه کاری کنار می‌روند. او می‌گوید: «هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اگر افراد به‌طور مداوم ساعت‌های طولانی کار کنند، سطح بهره‌وری آن‌ها افزایش می‌یابد – برعکس است».
در این بین، کوپر می‌گوید، نسل‌های جوان «از مبارزه برای کیفیت خوب زندگی کاری دست برنمی‌دارند».
秃头才能变强 نوشت: 996 فقط ماشین‌های انسانی می‌سازد. و تنها نتیجه باتری خشک انسان پرتاب شدن در سطل زباله پس از خشک شدن باتری است.
افرادی که از برنامه‌ها خسته شده‌اند، در توییتر، TikTok و حتی خبرنامه‌های ایمیلی الهام می‌گیرند.
سه کتاب جدید عجیب و غریب را آشکار می کند که چگونه مغز ما دنیای اطراف ما را پردازش می کند.
از Jibo گرفته تا Aibo، انسان‌ها سابقه طولانی در مورد ربات‌های خود دارند. به جز این که توسط آمازون فروخته شده است.
برای ساخت متاورس، فیسبوک به ما نیاز دارد که به عینک های هوشمند عادت کنیم.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، با ما از طریق customer-service@technologyreview.com تماس بگیرید.
ماموریت ما این است که از طریق روزنامه نگاری معتبر، تأثیرگذار و قابل اعتماد، تصمیمات آگاهانه تر و آگاهانه تر در مورد فناوری را اتخاذ کنیم.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2021 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari