طرفداران سرفیس این هفته مورد جالبی را در فیلم تازه اکران‌شده‌ی Red Notice کشف کردند. در یکی از سکانس‌های این فیلم، سرفیس نئو در دستان رایان رینولدز نمایان می‌شود. این دومین باری است که سرفیس نئو پس از اینکه در سریال وانداویژن ظاهر شد در این فیلم توجه افراد را به خود جلب می‌کند.
مایکروسافت در سال ۲۰۱۹ سرفیس نئو را معرفی کرد. این دستگاه که از نمایشگر دوگانه بهره می‌برد، مجهز به نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ به‌نام ویندوز ۱۰ ایکس است که چند وقت پیش، مایکروسافت از لغو شدن پروژه‌ی آن خبر داد. این تبلت تاشو همراه با نسل اول سرفیس دوئو معرفی شد با این حال سرفیس دوئو یکسال بعد وارد بازار شد اما این اتفاق برای سرفیس نئو نیافتاد اگرچه مایکروسافت همچنان اعلام می‌کند که این تبلت لغو نشده و تنها عرضه‌ی آن به تعویق افتاده است.


اگر با شنیدن این خبر کمی امیدوار شده‌اید باید گفت که حضور سرفیس نئو در این فیلم به این معنا نخواهد بود که مایکروسافت خود را برای عرضه‌ی آن به بازار آماده کرده است. این شرکت همچنان موضع خود را در قبال سرفیس نئو حفظ کرده و از عرضه‌ی آن در زمان مناسب خبر داده است. با این وجود وب‌سایت ویندوزسنترال اعلام می‌کند که هنوز هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی رسمی سرفیس نئو به بازار اعلام نشده است.
طرح مفهومی مایکروسافت سرفیس نئو با نمایشگر دوگانه
اما باید پرسید که چرا حضور مجدد تبلت بحث‌برانگیز مایکروسافت پس از گذشت دوسال در این فیلم مجددا به حواشی آن قوت بخشیده است؟ به بیان ساده؛ فرایند تولید این فیلم از سال ۲۰۱۹ آغاز شده بود. فیلم‌برداری اصلی از ژانویه ۲۰۲۰ آغاز شد و در همین حال، سرفیس نئو در حال آماده‌شدن برای عرضه به بازار در پاییز همان سال بود و مایکروسافت برای تبلیغات محصولات خود با استودیوهای فیلم‌سازی قرارداد بسته بود که سرفیس نئو هم شامل آن محصولات می‌شد.

در هنگام ضبط این فیلم، مایکروسافت برای عرضه سرفیس نئو برنامه‌ریزی کرده بود

این بدان معنی است که سکانس‌هایی که سرفیس نئو در آن‌ها ظاهر می‌شود پیش از شیوع دنیاگیری کووید-۱۹ و پیش از تصمیم مایکروسافت برای لغو کردن آن تا مدتی نامشخص، فیلم‌برداری شده است؛ بنابراین به همین دلیل است که این دستگاه در فیلم مذکور که چند روزی از اکران آن نمی‌گذرد دیده شده است.

به‌نظر می‌رسد که به این زودی‌ها خبری از تبلت تاشوی مایکروسافت نخواهد شد چراکه مدت‌زمان اندکی پس از معرفی آن، با دو مانع مواجه شد؛ با لغوشدن پروژه‌ی ویندوز ۱۰ ایکس مدتی نگذشت که اینتل نیز از پایان زودهنگام تراشه لیک‌فیلد خبر داد. این تراشه قرار بود در سرفیس نئو به‌کار رود. بنابراین نه‌تنها سرفیس نئو بدون سیستم‌عامل ماند بلکه حتی بدون تراشه به حال خود رها شد؛ بنابراین، فعلا در حد یک اسم و نشان باقی مانده است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari