بهترین مجازات برای انسان‌هایی که ارزش زندگی را نمی‌دانند
این روزها کمتر کسی نام سریال بازی مرکب را نشنیده است. محبوب‌ترین سریال نتفلیکس که بیشتر رکوردهای این سرویس استریم را شکسته و حالا به پربیننده‌ترین سریال نتفلیکس تبدیل شده و احتمالا برای فصل‌های جدید هم بازمی‌گردد. اگرچه این سریال کره‌ای این روزها مانند بمبی کرکننده منفجر شده اما مسیر دشواری برای ساخت آن طی شده است. هوانگ دونگ هیوک، کارگردان سریال بازی مرکب، سال‌ها درگیر ارائه فیلم‌نامه این سریال به شرکت‌های گوناگون بود.
ایده اولیه سریال بازی مرکب در سال ۲۰۰۸ در ذهن هوانگ دونگ هیوک شکل گرفت. او در همان سال فیلم‌نامه سریال را کامل کرد و آماده شد تا آن را برای استودیوهای گوناگون ارسال کند. با این حال هیچ استودیویی حاضر به سرمایه‌گذاری روی فیلم‌نامه سریال بازی مرکب نبود. سرانجام در سپتامبر ۲۰۱۹ بود که نتفلیکس پذیرفت تا فیلم‌نامه هوانگ دونگ هیوک را در برابر دوربین‌هایش ضبط کند.
هوانگ دونگ هیوک به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده وظیفه ساخت پروژه‌ای سریالی از فیلم‌نامه‌اش را برعهده گرفت. بنابراین فیلم‌برداری سریال بازی مرکب که در ابتدا نام دیگری داشت با پایان فرایند انتخاب بازیگران در ژوئن ۲۰۲۰ آغاز شد. این سریال در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ از سوی نتفلیکس منتشر شد و خیلی سریع جایگاه محبوب‌ترین سریال این سرویس استریم را تصاحب کرد. بیشتر از ۱۲۰ میلیون تماشاگر در نخستین ماه انتشار این سریال به تماشای آن نشسته بودند و آمارهای غیررسمی از ۵۰۰ میلیون بار دانلود غیرقانونی سریال بازی مرکب حکایت می‌کنند.
دلیل اصلی محبوبیت سریال بازی مرکب را باید داستان متفاوت و خیره‌کننده آن دانست. داستانی که به شدت نمادین به نظر می‌رسد و به همین دلیل میلیون‌ها تماشاگر را درگیر خود کرده است. شباهت‌های داستان سریال بازی مرکب به جهان واقعی پیرامون ما هم باعث جذابیت بیشتر سریال شده و نابرابری‌هایی که در آن به تصویر کشیده می‌شود برای بسیاری از مردم ملموس به نظر می‌رسد.
بازی مرکب چیست؟
داستان سریال کره‌ای محبوب نتفلیکس درباره یک مسابقه جذاب و وحشتناک به نام بازی مرکب است که از شش مسابقه ساده و هیجان‌انگیز تشکیل می‌شود. اگرچه این شش مسابقه در نگاه نخست جذاب به نظر می‌رسند اما واقعیت آن است که بازندگان هر کدام از این شش مسابقه جان خود را از دست می‌دهند. بنابراین مسابقه بازی مرکب یه مسابقه مرگ و زندگی است و در پایان شش چالش بازی مرکب تنها یک نفر برنده مسابقه لقب می‌گیرد.
نخستین مسابقه بازی مرکب که چراغ قرمز چراغ سبز نام دارد به شدت ریسکی است. اگرچه این مسابقه ساده به نظر می‌رسد اما می‌تواند قربانی‌های زیادی داشته باشد. قانون این مسابقه بسیار ساده است؛ تنها زمانی که داور غول‌پیکر مسابقه به شما نگاه می‌کند، حق حرکت به سمت خط پایان را دارید و زمانی که این داور به شما پشت می‌کند باید متوقف شوید. افرادی که از این دستور واضح [به هر دلیلی] پیروی نکنند از مسابقه حذف می‌شوند.
دومین رقابت در مسابقه بازی مرکب در حقیقت آزمونی برای آزمایش سطح صبر و دقت افراد است. در این رقابت به هر کدام از شرکت‌کننده‌ها یک شیرینی عسلی داده می‌شود که شکل مشخصی در وسط آن قرار دارد. شرکت‌کنندگان باید با شکستن بخش‌های اضافی این شیرینی عسلی تصویر دقیق آن شکل مشخص را نشان دهند. اگر شیرینی به شکلی شکسته شود که شکل درون آن هم آسیب ببیند، شرکت‌کننده حذف می‌شود. هم‌چنین اگر انجام این کار بیشتر از ۱۰ دقیقه طول بکشد هم شرکت‌کننده از مسابقه کنار می‌رود.
رقابت طناب‌کشی به عنوان سومین رقابت در مسابقات بازی مرکب یک رقابت گروهی است. شرکت‌کنندگان در گروه‌های ده‌نفره قرار می‌گیرند و هر گروه در برابر گروه دیگر در یک مسابقه طناب‌کشی قرار می‌گیرد. همه اعضای گروهی که در مسابقه طناب‌کشی با شکست مواجه شود، کشته می‌شوند.
چهارمین رقابت در بازی مرکب با وجود سادگی سرشار از جذابیت است؛ شرکت‌کنندگان در گروه‌های دونفره قرار می‌گیرند و به هر کدام از آن‌ها هم ده تیله داده می‌شود. هر شرکت‌کننده‌ای باید ده تیله طرف مقابل خود را بدون خشونت از آن خود کند. بنابراین شرکت‌کنندگانی که تیله‌های خود را از دست بدهند، جان خود را از دست واگذار می‌کنند.
رقابت پنجم بازی مرکب شرکت‌کننده را روی پلی از شیشه‌های مرگ‌آور قرار می‌دهد. شرکت‌کننده‌ها باید روی این شیشه‌ها حرکت کنند اما تعدادی از این شیشه‌ها به شدت شکننده هستند و می‌توانند با سقوط و حذف شرکت‌کننده همراه باشند. بنابراین شرکت‌کننده‌ها باید با آرامش و دقت حرکت کنند.
رقابت ششم و پایانی که برنده بازی مرکب را ثابت می‌کند به شدت ترسناک است. شرکت‌کننده‌های باقی‌مانده باید در دو گروه مدافع و مهاجم قرار بگیرند. سپس هر مهاجم باید به سمت خط پایان حرکت کند و هر مدافعی باید مانع رسیدن حریف به نقطه پایان شود. بازی مرکب به معنای واقعی کلمه رقابتی هیجان‌انگیز و باورنکردنی است. اما برای بسیاری از تماشاگران سریال بازی مرکب یک پرسش اساسی مطرح می‌شود؛ آیا برگزاری مسابقه بازی مرکب در جهان واقعی غیراخلاقی است؟ با ویجیاتو همراه باشید تا پاسخ این پرسش را واکاوی کنید.
عواقب تصمیم‌ها
همه ۴۵۶ شرکت‌کننده در بازی مرکب در گروه افرادی قرار می‌گیرند که در مدیریت زندگی خود به بن‌بست خورده‌اند. این افراد میلیون‌ها وون (واحد پول کره جنوبی) بدهکار شده‌اند و اساسا راهی در برابر خود نمی‌بینند. آن‌ها با حضور در بازی مرکب در حقیقت بزرگترین قمار زندگی خود را پذیرفته‌اند؛ رقابتی میان هستی و نیستی که مرز باریکی میان زندگی‌ای جدید و مرگی تلخ به آن هویت می‌بخشد.
اگر شرکت‌کنندگان در بازی مرکب از عواقب تصمیم‌هایی که در جریان زندگی‌شان می‌گیرند، آگاه بودند قطعا مسیرهای بهتری را انتخاب می‌کردند. اما آن‌ها در شرایطی حضور در مسابقه بازی مرکب را می‌پذیرند که اساسا مسیری در برابر خودشان نمی‌بینند. این سریال به خوبی یادآور می‌شود که انسان‌ها باید نسبت به عواقب تصمیم‌هایشان آگاه باشند. با این حال ما امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که افراد بیشتر از هر زمان دیگری در طول تاریخ این فرصت را دارند تا برای زندگی خود تصمیم بگیرند.
اگر در جهان امروز این اختیار به انسان‌ها داده می‌شود تا اتانازی (مرگ خودخواسته) کنند پس باید فرصت آن را داشته باشند تا در مسابقه‌ای شبیه به بازی مرکب هم حضور داشته باشند. نیازی به یادآوری نیست که انسان‌ها می‌توانند مسئولیت جان خود را برعهده بگیرند. بنابراین اگر خواهان حضور در مسابقه‌ای کاملا مشابه با مسابقه‌ بقا در سریال بازی مرکب باشند، نباید قوانینی محدودکننده در برابر آن‌ها وجود داشته باشد.
با این حال افرادی که در یک مسابقه بازی مرکب در جهان واقعی شرکت می‌کنند باید بپذیرند که هر گونه عواقب ناشی از حضور در این مسابقه برعهده خودشان است. بنابراین اگر نفر اول مسابقه به عنوان تنها برنده بازی که شاهد مرگ همه ۴۵۵ شرکت‌کننده قبلی بوده با مشکلات روانی مواجه شود باید بپذیرد که به دلیل تصمیم‌‌های شخصی‌اش با چنین وضعیتی مواجه شده و تنها مسئول وضعیت روانی او هم خودش لقب می‌گیرد.
تاثیر اقتصادی
همه شرکت‌کنندگان در بازی مرکب افرادی بدهکار و ورشکسته بودند. رسیدن آن‌ها به نقطه صفر مالی دلایل گوناگونی داشت اما در نهایت همه آن‌ها از نظر اقتصادی در ناحیه ضرردهی بودند. با این حال مرگ این بدهکاران به معنای حذف‌شدن بدهی آنان از چرخه اقتصادی نیست. تا زمانی که این افراد زنده باشند، طلبکاران می‌توانند به هر شکلی امید داشته باشند تا سرمایه خود را زنده کنند. اما مرگ آن‌ها به معنای سرگردان‌شدن حداقل ۴۵۶ طلبکار است. البته که بسیاری از آن‌ها به بیشتر از یک نفر آسیب مالی وارد کرده بودند.
بنابراین برگزاری بازی مرکب در جهان واقعی تاثیر اقتصادی نامساعدی به همراه دارد. برگزاری یک مسابقه واقعی بازی مرکب تنها در صورتی نتیجه‌بخش به نظر می‌رسد که برنده نهایی پس از دریافت جایزه‌اش بپذیرد تا بدهی شرکت‌کننده‌های کشته‌شده را پرداخت کند؛ اتفاقی که قطعا رخ نمی‌دهد. پس به همان میزان که افراد با اختیار خودشان می‌توانند وارد رقابت بازی مرکب شوند، باید بپذیرند که مرگ آن‌ها می‌تواند تاثیرات اقتصادی نگران‌کننده‌ای به همراه داشته باشد.
ضمن این که اگر یک مسابقه بازی مرکب در دنیای امروز برگزار شود، میلیون‌ها بدهکار که بدهی‌شان چندین برابر بدهکارترین شرکت‌کنندگان سریال بازی مرکب بود هم می‌پذیرند تا در این مسابقه شرکت کنند. بنابراین بسیاری از بدهکاران قانع می‌شوند که می‌توانند با واردشدن به چنین مسابقه مرگ‌باری پیش از مواجه‌شدن با سرنوشتی تلخ‌تر از آن‌چه طلبکارانشان می‌خواهند به مرگی جذاب و هیجان‌انگیز دست پیدا کنند.
در چنین شرایطی این احتمال وجود دارد که ثبات اقتصادی از دست برود و میلیون‌ها پرونده بدهکاری و کلاهبرداری در دادگاه‌های سراسر جهان مطرح شود. چراکه بسیاری از مردم با کلاهبرداری‌های میلیونی برای مدتی به آن‌چه نیاز دارند، دست پیدا می‌کنند و سپس با شرکت در بازی مرکب شانس خود را برای میلیونرشدن و پرداخت بدهی‌هایشان امتحان کنند. اگر این بدهکاران کشته شوند هم که اساسا بازنده لقب نمی‌گیرند. طلبکاران بیرون از محیط بازی در حقیقت بازنده‌های واقعی بازی مرکب در جهان واقعی هستند.
مرگی که عادی می‌شود
خانواده و نزدیکان شرکت‌کنندگان در بازی مرکب هیچ اطلاعی از حضور آن‌ها در این بازی مرگ‌آور نداشته‌اند. بنابراین برگزاری بازی مرکب در جهان واقعی این فرصت را به میلیون‌ها انسان که خواهان مرگ هستند، می‌دهد تا برای همیشه از جمع افرادی که دوستشان دارند، خارج شوند. افرادی که خواهان خودکشی هستند اما جرات امتحان آن را ندارند، می‌توانند در بازی مرکب حضور پیدا کنند. افرادی که توانایی تغییر محیط پیرامون خود را ندارند، می‌توانند با حضور در بازی مرکب شانس خود را برای پولدارشدن یا حتی کشته‌شدن هم امتحان کنند.
جمعیت افراد حاضر در بازی مرکب تنها در صورتی قانونی می‌شود که برگزارکنندگان با دقت به بررسی وضعیت شرکت‌کنندگان بپردازند. برای مثال، افرادی که سابقه کیفری دارند یا تحت تعقیب هستند، نباید در مسابقه بازی مرکب شرکت کنند. به عبارت دیگر، برگزاری بازی مرکب در جهان واقعی به معنای عادی‌سازی مرگ‌های احمقانه است. بنابراین به هیچ‌وجه اخلاقی به نظر نمی‌رسد.
با این حال افرادی که جان خود را آن‌قدر بی‌ارزش می‌دانند که تصور می‌کنند با قمارکردن همه زندگی‌شان می‌توانند به ثروتی هنگفت اما دور از دسترس دست پیدا کنند، باید این فرصت را داشته باشند تا در چنین مسابقه احمقانه‌ای شرکت کنند. شاید برگزاری یک مسابقه بازی مرکب در جهان واقعی به مردم جهان کمک کند تا بیشتر از قبل قدر زندگی خود را بدانند و البته به درک این حقیقت برسند که داشتن سواد مالی به آن‌ها کمک می‌کند تا هرگز آن‌قدر ورشکست نشوند که حاضر به قمارکردن زندگی خود باشند.


باور نمی کنم این مقاله واقعی باشه!!
امیدوارم افرادی تا این حد جوگیر وجود نداشته باشن تو دنیا که همچین مسابقه ای رو راه بندازن
جدا کسی هست که وجدان برگزاری اینو داشته باشه؟
و کسایی هستن که وجدان نگهبان شدن و کشتن مردمو داشته باشن؟
ولی جواب دادن به سوال یه کم سخته، از یه طرف میشه گفت اشکالی نداره، چون اون طرف اگر نره تو این بازی یا دزدی نکنه، میمیره، پس یه راهی باید باشه که بتونه زندگی خودشو نجات بده، ولی از طرفی، آخه کدوم عو. ضی ها میاد همچین مسابقه ای بزاره که توش مثل فیلم مثلا ۴۵۰ نفر کشته بشن، خب میخواد مسابقه بزاره هر کی هم باخت بره خونش نه اینکه بزنی انقد وحشتناک بکشیش، این عقده ای بازیه!!!
عجب سوال سختی، از جواب دادن بهش عاجزم. واقعاً کی می‌دونه که اخلاقی هست یا نه؟ 😂
یادمه شیش هفت سال پیش تو مدرسه رد لایت گرین لایت بازی میکردیم
البته بازنده ها رو نمیکشتیم و فقط از بازی بیرونشون میکردیم
در مورد سوال تیتر هم به نظر خودتون مردن ۴۵۵ نفر اخلاقیه؟
چند تا سرباز و اون پیرمرد و اون پلیسه و مادر گی هون هم بودند
اسپویل
جواب تیتر: نه کاملا اخلاقیه نهایتا چند تا کشته میدیم!
آره بابا
با خونواده میریم یه قیمه ای هم میزنیم کنارشون
آخه اینم سواله ناموصا؟ 😐😑
😂😂
یکی از اهداف ساخت این سریال عادی سازی برخی چیز ها بود
که خدارو شکر ویجیاتو هم خوب تو زمین پاسکاری میکنه
آره برادر این جنگ نرم هست، کره جنوبی این سریالو هم ساخت که جوانان ایرانی به راه اشتباه منحرف شوند 🤦‍♂️
هیچ حرفی ندارم دیگه…..
(فقط اینو بت بگم که آره ویجیاتو هم جنگ نرم هست پس لطفا مطالب ویجیاتو رو نخونید)
اره ۱۰۰ درصد غیر اخلاقی
درست مثل شرکت های هرمی. که همه با خواست خودشون وارد میشن.
ولی منصفانه هست. چون تکلیف روشنه. و نیازی به خیانت و دروغ نیست.
البته من ۳ قسمت دیدم.
زندگی عادی خودمون خیلی غیر اخلاقی تر هست. این همه دروغ عادی شده.
همین امروز بچه های مدرسمون داشتن بازی میکردن تو حیاط😐
ما با بچه های فامیل چراغ قرمز چراغ سبز بازی میکردیم😐
ما ۵ سال پیش این بازیو توی پیکان سرویس مدرسمون میکردیم 😂 مجسمانه همه ترمز همه در حال تمرکز، هر کی حرف بزنه خره 😂😂
یا مثلا میگفتیم ننه هر کی فلان کارو نکنه😑😂
غیر اخلاقی که چه عرض کنم کاملا غیر انسانی هست هر چیزی که تو فیلما اتفاق می افتند که دلیل نمیشه تو واقعیت هم اجراش کنیم!
“بهترین مجازات برای انسان‌هایی که ارزش زندگی را نمی‌دانند” :)))))
به احترام این جمله دو دقیقه سکوت
این جمله سس ماس داشت
سس دوغ
🤚🏻
تو مطب دکتر نمیشه به بقیه گفت سکوت وگرنه خودم ساکتم 😁😁😁
قطعا نه خدا نکنه برگزار بشه
هر چیزی باید حد و مرز خودش رو داشته باشه،حتی اسکویید گیم
مقاله جالبی بود، البته به هیچ چیز نمیشه گفت خوبه یا بده خیلی از مسائل نسبیه، اصلا فیزیک مطلق ترین علم دنیاست بعد توش همه‌چیز نسبیه! من خودم اگه مثل شخصیت اصلی مادرم مریض میشد اگه درمانش نکن میمیره و دیگه رسیده باشی ته خط صد در صد خود من یا میرم دزدی میکنم یا تو این بازی اگه واقعی بود شرکت میکنم!
هشدار اسپویل
……
مرگ سه بیوک خیلی غمگین بود😭
من که اصلا انتظار اون اتفاقو نداشتم😔
دقیقا کجاش؟
شوکه کننده بود ولی ناراحت کننده نه
و همین مرگ ش داستان رو جالب کرده بود
خیلی
هشدار اسپویل
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
منم وقتی مرگ علی رو دیدم واقعا ناراحت شدم 😔 اون لحظه از سونگ وو متنفر شدم 😭
سونگ وو آدم خیلی عوضی بودش
اسپم الکی ندید سپاسگزار فراوان
سپاس فراوان*
حرفی که زدیم در مورد فیلم و مرتبط بود👎🏻
حرفش مرتبط به اسکویید گیم بود
بعدشم شما خودت یه بار هزار تا پیام و نقطه دادی😐
گذشته ها گذشته است حال در دسترس و اینده پیشروی ماست.
خیلی خوب ولی ما وقتی داریم درباره ی یک فیلم صحبت میکنیم حق داریم که نظر بدیم (جواد خیابانی) و چون داریم درباره ی اسکویید گیم که مقاله هم درباره ی همین هست حرف میزنیم اسپم حساب نمیشود!
می دانم ولی بخش کامنت ها زیاد و نظارت سخت تر میشه با رعایت کردن کاربرای گرامی فعلا ترول نداریم ولی ب زره شلوغ کنیم باز سو استفاده می کنند. نمونش یک کاربر جدید اون بالا که به همه رپلای می زنه…. اینجا بخش نظرات هست نه گفت و گو.
ی زره*
بله درسته تمپلار جان 😁👋🏻
فقط بخش کامنت جای نظر دهی هم هست ما قبلا اسپم زیاد میدادیم ولی ترول نبود پس اونقدرا هم به ما ربطی نداره باید بیشتر خود پشتیبانی نظارت داشته باشه☺️
دنیلا دیس میخورد😐😂
البته من لایک دادم
افرین
انشالله ps5بگیری😐🎮
پی اس فایو دوست ندالم😕
پی سی میقولم😂
من rtx 3090
میخولم
همین الان مسابقات قانونی مثل ufc و … هست که کم از همین بازی مرکب نداره و کسی هم باهاشون مشکل نداره و ملت با ذوق نگاه می کنند.
باشه من شرکت میکنم یا میمیرم خلاص میشم یا زنده میمونم حال میکنم
فقط گفتمش راحته
فقط گفتنش راحته
ایین کار از ک.و.ر.ه های ا.د.م سوزی هیتلر هم وحشتناک تره چون اونجا به زور میواردنت ولی اینجا به شکل قانونی دعوتت می کنن
من فقط منتظرم مستر بیست بیاد اجراییش کنه😂
مستر بیست همه کار میکنه این دیگه عادیه
اگه توش مرگ و میر نبود توش خوب بود وی با مرگ و میر نه
اگه تو ایران برگذار بشه…
دقیقا چرا باید اخلاقی باشه؟
میدونستید اون جزیره ای که توی سریال،محل برگذاری مسابقه بوده،در دنیای واقعی وجود داره؟
اره منم دیدمش
میگن سالهاست داره اونجا برگذار میشه🤔
خاک عالم خدا نکنه.
ولی بخش شیشه ها رو خیلی دوست دارم تو دنیای واقعی امتحان کنم😃
البته اگه نمیرم
باور کردی؟ /:
معلومه که باور کرده😐
و تویی که باور میکنی
باور نمیکنم،فقط گفتم
نه مسلما
جواب تیتر معلومه
hell no
دقیقا
با اینکه غیراخلاقیه و شکی هم درش نیست ولی در حال حاضر هم در ابعادی خیلی بزرگتر در حال برگزاریه. اشوب های دوران کرونا برای رسیدن به دستمال توالت رو بیاد بیارید…
تا حالا تو زندگی به جز ابن مسائل به چیز دیگه‌ای فکر کردی؟
با کامنتت موافقم ولی با کاربرDoostyهم موافقم.
پسرجان برو زندگیتو کن.با تفکر و ۲۴ ساعته در مورد اینکه همه چیز تقصیر امریکاعه و امریکا بده نمیتونیم به جایی برسیم
آره واقعا همین کشور دوست برادر روسیه چه مسلمون هایی رو به قتل رسونده یا چین فقط به خاطر این که مسلمون بودن بعد ایران با اون ها دوستی میکنه
اگر هم کسی رو کشتن، مال دوره قدیم بوده، دولت ها تغییر میکنند
نه چین همین تازگی ها این کارو کرده این اتفاق روسیه هم برای بعد از فروپاشی شوروی بوده
کی حرف آمریکا زد😐
اشوب دستمال توالت مال امریکاست
چه پروفایل ترسناکی گذاشتی 😬
از هارلی میترسی؟
عکسشو بزاری رو قندون بچه فرار میکنه
😐
بستنی کیم
وایسا تریاک فروش
در حد اخلاقی و غیر اخلاقی نیست.
این قتل عامه.
جنایته.
حتا با اعدامی ها هم نباید چنین کاری کرد.
نمیشه بگیم خودش خواسته پس اشکال نداره.
مثل اینه که بگیم یکی مُرد.تقصیر خودشه که نتونست درست فرار کنه قاتلو نگیرید.😐
لطفا به من بگید چنین فاجعه ای قرار نیست توی جهان واقعی پیش بیاد!
بار اول هیچی
وقتی یه بار رفتن رای گیری شد و بازم برگشتن
همه چیز توجیه میشه
به نظرم جنایت نیست
و قتل عام هم نیست!
خب خودشون اومدن کسی مجبورشون نکرد!
شاید طرف یه دقیقه عصبی باشه شرکت کنه بعدا پشیمون شه.
خب منم الان میام تورو میکشم بعد میگم *یه دقیقه عصبی بودم حالا پشیمونم*
دلیل نمیشه که خواهر من 😐
مقاله اسپول داره
وای به روزی که غیراخلاقی نباشه
این روز نزدیک است!
نفوذ بد نزن
حقیقته😔
چرا حقیقت
با نگاه به گذشته و حال میشه آینده رو فهمید.
دنیای داره به سمت علم محور شن میره و هرچقدر این بیشتر بشه اخلاق کمرنگ تر میشه تا جایی که اسکویید گیم اخلاقی میشه
این چینی ها کرونا رو اوردن بعید نیست اینم بیارن
دقیقا تازه زرنگا بعد دو ماه کل کشورشون پاک سازی شد
چقد تاثیر گذار بود حرفت😐
از نظر من خیلی هم خوبه وقتی بمیری دغدغه نداری وقتی هم ببری به زندگی امید پیدا میکنی زندگیت هم خوب میشه ولی دیگه از این سریال مقاله ندید دیگه ترند نیست.
مگه الکیه😐
زندگی که همش به پول نیست.
مهربانی هست.
دیگه بقیش چی بود🤔؟
ولی جدی میگم اینجور که میگی نیست
ما که نخواستیم با پول باشه مجبورمون کردن
مهربانی هست
ایمان هست

تلاش گروه دزدان، این‌بار در بازی مرکب!

source

توسط techkhabari