برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
آیا آن صحنه در سوپرانوها را به خاطر دارید؟ می‌دانی، همان جایی که تونی و جانی ساک در برف آرایش کرده‌اند و تازه می‌خواهند به بحث درباره قتل با بشقاب‌های گوشت ناهار بازگردند، در حالی که در افق بدترین چیزی که یک گانگستر می‌تواند در هنگام گفتگو با یکی ببیند می‌آید. از سران پنج خانواده: اژدهای فراست سطح 30 خشمگین ؟
اگر این کار را نمی کنید، احتمالاً به این دلیل است که هرگز پخش نشد. یا، حداقل، نه در HBO. این کار یوتیوبر Pertinax است که در سال گذشته کاراکترهای سوپرانو را از محیط نیوجرسی خود جدا کرده و آنها را در مناظر Bethesda رها کرده است – بیشتر Skyrim ، اما کمی نیو وگاس نیز. در کانال او، اوباش‌هایی را خواهید دید که گوزن سفید گریزان را شکار می‌کنند و از گروه‌های ناله میخانه‌ها انتقاد می‌کنند. شما تونی را در لباس مجلسی خود خواهید دید که از NPC ها در خیابان های Whiterun فرار می کند. نظراتی مانند "امروز صبح از خواب بیدار شدی، برای خودت شمشیر گرفتی. مامان همیشه می گفت تو اژدها زاده می شوی" را خواهید دید. برای یک نوع خاص از طرفداران، زمان باشکوهی برای آنلاین بودن است.
پرتیناکس (و مقلدین او) در کشاندن دو جهان به کنتراست سورئال، مهارت اسکیس نویسی دارند: ویدیوهای آنها مانند کراس اوورهای کمدی کمدی خنده دار است. آنها همچنین به طرز حیله گرانه ای درخشان هستند، خلاصه ای دقیق از نحوه متابولیزه شدن فرهنگ پاپ در قرن بیست و یکم. در زمانی که به طور فزاینده‌ای غیرممکن می‌شود که مصنوعات فرهنگی را از میم‌هایی که تولید می‌کنند جدا کنیم – فقط به زندگی پس از مرگ عجیب و غریب ژامبون‌های بخارپز سیمپسون‌ها فکر کنید – جهان‌های میم اکنون برای خودشان قوانینی هستند. و آنها در حال ادغام هستند و نوع چندجهانی را تشکیل می دهند که فقط در دوره ای امکان پذیر است که حتی نمایشی به وسعت سوپرانوها را می توان به تصاویری از آن که در فضای مجازی پخش می شود کاهش داد.
پرتیناکس که خواست نامش فاش نشود، می‌گوید که فرمول بازی‌های SopranosSkyrim او هنگام ساخت «ویدیوهای تجربه‌ای» Medieval 2 و Rome Total War ، کلیپ‌هایی که خلاصه‌ای از بازی‌ها یا برخی از جنبه‌های آنها را می‌سازد، به وجود آمد. او به صورت مخفیانه میم ها و ارجاعات را در هر ویدیو وارد می کرد و از دیدن افرادی که در نظرات آنها را صدا می کردند بسیار خوشحال شد. این امر او را مستقیماً به سوپرانوها و دنیای میم آن از بدخواهی‌های ناگوار و دکوراتورهای کشنده داخلی سوق داد. بازیگران فیلم سوپرانو نیز فوق‌العاده احساساتی هستند ، بنابراین به راحتی می‌توان آنها را در سناریوهای جدید قرار داد. بازی‌های Bethesda، پر از مکان‌های نمادین پر زرق و برق، یک جفت آشکار بودند.
پرتیناکس می‌گوید که ساختن این ویدیوها ساده است، اما زمان‌بر است: «ابتدا ایده‌ای داشته باشید، سپس شخصیت‌ها را از صحنه اصلی پنهان کنید و سپس فیلمی را در Skyrim ضبط کنید که با زوایای دوربین مطابقت دارد.»
از بسیاری جهات، کاری که پرتیناکس انجام می دهد جدید نیست. Machinima – که طرفداران تولیدات سینمایی در موتورهای گرافیکی کامپیوتری در دهه 1990 می ساختند – یک پیشرو است. همچنین تعداد زیادی از دیگر ساخته های طرفداران آنلاین. آناستازیا دنیسووا، مدرس مدرسه رسانه و ارتباطات وست مینستر، می‌گوید که میم‌ها «در ریمیکس پیشرفت می‌کنند» و از این نظر ترکیب سوپرانوها و اسکایریم با «ماشاپ‌های رایج در هالیوود، برادوی و بریتانیا» تفاوتی ندارد. پانتو." فرهنگ اینترنتی همیشه ارجاعات متضاد را انتخاب کرده و آنها را به نوعی هرج و مرج خوشایند آمیخته است: فقط یک مسئله زمان بود که دو "میم-آیه" بزرگ با هم برخورد کنند.
کاربر توییتر IGotSilver که یک کلیپ ویروسی با الهام از Pertinax از تونی سوپرانو در حال فرار از Deathclaw ساخت، می‌گوید: «من فکر می‌کنم این موضوع فقط ترکیب چیزهایی است که مردم دوست دارند. "بسیاری از افراد مانند بتسدا و افراد زیادی مانند سوپرانوها . اگر بتوانید این چیزها را به قدری خوب ترکیب کنید که مورد احترام و دوست داشتن هر دو طرفداران قرار بگیرید، برای خود یک شاهکار خواهید داشت."
همه اینها درست است، اما دلیل اساسی که این سازندگان می توانند این دو جهان را با موفقیت ادغام کنند این است که، حداقل برای ما که به طور مرتب از اینترنت استفاده می کنیم، خاطرات ما از این لحظات فرهنگی به کلیپ تبدیل شده است. پرتیناکس توضیح می‌دهد که او برای اولین بار با سوپرانوها از طریق یوتیوب، در مجموعه‌ای از نقل قول‌هایی از توپ‌شکن‌های سرسخت ایتالیایی، مواجه شد. تنها پس از دیدن آن کلیپ ها بود که نشست و برنامه را به طور کامل تماشا کرد. اکنون، بیش از یک دهه پس از پخش فینال، اولین برخورد بسیاری از مردم با آن از طریق میم ها و مجموعه های یوتیوب انجام می شود.
ایدیل گالیپ، محقق دکترای جامعه‌شناسی در دانشگاه ادینبورگ که شبکه تحقیقاتی مطالعات میم را اداره می‌کند، می‌گوید: «فرهنگ میم اکنون چیز خاصی نیست. فرهنگ پاپ را در خود جای داده است. بسیاری از فرهنگ پاپ اکنون از طریق قالب‌های تقلیدی و ارتباطات تقلیدی تفسیر می‌شوند. عمیق‌تر و گسترده‌تر شده است.»
این تعمیق و گسترش قطعا با سوپرانو اتفاق افتاده است. این سریال در ماه‌های اخیر شاهد افزایش در بین وسواس‌های جوان بوده است، و همانطور که مایکل ایمپریولی، بازیگر نقش کریستوفر مولتیسانتی، اخیراً به نیویورک تایمز گفت ، پایگاه هواداران جدید «همه این سایت‌های طرفدار و سایت‌های میم» را ایجاد کرده است. این همچنین شامل سپاه از طرفداران با نمایش مشخصات عمومی آواتار کریستوفر در یک بریس گردن، و یک سوپرانوها سوسیالیستی الگوی رفتاری حساب توسط یک کاربر توییتر باgabagoolmarx دسته اجرا شود.
این یک راه از دیدن جهان از طریق این لنز از الگوهای رفتاری ، می گوید Galip: این می تواند بدبینانه-سازندگان پرنده جعبه جاری شدن سیل در اینترنت در انتشار این فیلم، و یا مارک زوکربرگ دزدانه یک بطری کودک شیرین اشعه به اعلام خود از متا یا خود به خودی او می‌گوید: «اگر به برخی از ژانرهای فرعی ویدیوهای TikTok نگاه کنید، بیشتر افراد در ویدیوها از عبارات مشابهی استفاده می‌کنند یا از نشانه‌های خرده فرهنگی و زبان یکسان استفاده می‌کنند. "شما این الگوها را آماده کرده‌اید. و الگوهایی که برای بیان این داستان‌های پیش پا افتاده و روزمره استفاده می‌شوند، در زندگی واقعی نیز مم می‌سازند."
همانند TikTok، Pertinax می‌تواند ماشاپ‌های خود را انجام دهد زیرا موانع ورود مانند گذشته نیستند. ابزارهای ویرایش ویدئو و پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو بسیار در دسترس هستند. به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است که این mashup ها به عنوان میم ها به عنوان پلی بین رسانه ها، ژانرها و واقعیت ها تکثیر شوند. پرتیناکس فکر می‌کند که شاهد ویدیوهای طولانی‌تری خواهیم بود که فیلم و تلویزیون را با بازی‌های ویدیویی ترکیب می‌کنند: او فارست گامپ را در حال دویدن در سراسر Skyrim و لری دیوید را برای بازدید از یک لانه Skooma فرستاد. او می‌گوید: «همه از یادآوری رسانه‌هایی که دوست دارند لذت می‌برند و به آن اشاره می‌کنند. "به علاوه، دیدن تونی سوپرانو در Skyrim خنده دار است." سریع، کسی پادشاه شب را در Farming Simulator قرار داد .


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا در موارد دیگر استفاده کرد، مگر با اجازه کتبی قبلی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari