برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
در یک صبح اکتبر حوالی طلوع آفتاب، جاش بلوین بیرون از یک فروشگاه عمومی قدیمی در آیلند پاند، ورمونت، در 16 مایلی جنوب مرز کانادا ایستاده بود و آماده می شد – امیدوارم – یک گوزن را ببیند. بلوین، زیست‌شناس حیات‌وحش در دپارتمان حیات وحش و ماهی ورمونت، با پوشیدن چکمه‌های نئوپرن و پیراهن چهارخانه گاومیش، قهوه‌اش را می‌نوشید و توضیح می‌داد که از تله‌متری برای ردیابی یکی از حشرات عظیم‌الجثه استفاده می‌کند، اما در واقع نگاه کردن به آن مستلزم خزش آهسته است. و بی‌صدا در میان جنگل‌ها (که به طرز ناخوشایندی با برگ‌های افتاده ترد پوشیده شده بودند).
برای بلوین، این یک روال است. در بیشتر روزها از سال 2017، او کفش‌های پیاده‌روی، چکمه‌های بارانی، یا کفش‌های برفی به پا می‌کرد و به جنگل‌های چوب سخت ورمونت می‌رفت تا اعضای گله گوزن‌های یقه رادیویی وزارت را ببیند تا دریابد که چرا جمعیت آنجا 45 درصد کاهش یافته است. کمتر از یک دهه کار میدانی Blouin اعداد دلسرد کننده ای را فاش کرده است که او و همکارانش تابستان امسال در مقاله ای منتشر کردند. به طور متوسط، از سال 2017 تا 2019، تنها 66 درصد از گوساله های گوزن در 60 روز اول زندگی خود زنده ماندند. تنها 49 درصد از اولین زمستان خود جان سالم به در بردند. نرخ زاد و ولد به نصف کاهش یافت.
چه چیزی این حیوانات غول پیکر را می کشد؟ کنه های کوچک و کوچک
معلوم شد بلوین تنها کسی نبود که در آن روز به دنبال گوزن بود. از ماه اکتبر، کنه‌های زمستانی در تیم‌های هزار نفری یا بیشتر «جستجو» می‌کنند – در جستجوی ارگانیسم میزبان – اندام‌های خود را به هم می‌پیچانند تا وقتی یک کنه به رهگذری برخورد کند، همه آنها سوار شوند. این کنه‌ها مانند هر میزبان خونگرمی هستند، اما گوزن‌ها به‌ویژه آن‌ها را ایده‌آل می‌سازند. بلوین می‌گوید گوزن‌ها نه تنها غریزه نظافت ندارند، بلکه پوششی ضخیم و هشت اینچی ارائه می‌کنند که کنه‌ها را "خوب و گرم" نگه می‌دارد. "آنها در یک زندگی خوب زندگی می کنند."
برخلاف سایر کنه‌ها که ممکن است چند روز را روی میزبان بگذرانند و در این فرآیند بیماری را منتقل کنند، کنه‌های زمستانی برای فصل کم می‌شوند، از لارو تا پوره تا بالغ در طول پنج ماه پوست اندازی می‌کنند، بیماری را گسترش نمی‌دهند اما مقادیر زیادی از آن را مصرف می‌کنند. خون گوساله های گوزن که در شروع زمستان حدوداً شش ماهه هستند و گاوهای باردار قادر به تولید خون کافی برای بازسازی سیستم خود نیستند. تا بهار آنها کم خون، سوءتغذیه و بی نظمی می شوند. بلوین می گوید: «آنها از مرگ های وحشتناک و آهسته رنج می برند.
او ماه آوریل را "ماه مرگ و میر" می نامد. این زمانی است که قلاده‌های رادیویی به تلفن همراه او پیام می‌فرستند – تقریباً سه بار در روز – مبنی بر اینکه یک گوزن از حرکت ایستاده است. لاشه‌هایی که Blouin برای کالبد شکافی بازیابی می‌کند، لاغر، تقریباً کچل و پوشیده از 70000 کنه هستند. «این حیوانات با شکوه، پوست و استخوان‌هایشان جمع شده‌اند. این منظره غم انگیزی است.» او می گوید. حتی گوزن هایی که موفق به زنده ماندن در زمستان می شوند، از نظر فیزیکی ضعیف و بارورتر ظاهر می شوند.
کنه های زمستانی برای مناظر جدید نیستند، اما آب و هوای معتدل ناشی از تغییرات آب و هوایی است. پاییز طولانی و برف دیررس به کنه ها فرصت بیشتری برای یافتن میزبان می دهد. بهارهای اولیه نیز برای انگل‌ها سودمند است که سرانجام در ماه آوریل گوزن‌ها را رها می‌کنند. اگر کنه های ماده روی برف بیفتند، می میرند. اگر روی بستر برگ بیفتند تا 4000 تخم می گذارند. در نیوانگلند، این نوع آب و هوا قبلاً یک امر ناهنجار بود. حالا این هنجار است.
لی کانتار، زیست شناس، که 15 سال گذشته را صرف مطالعه گوزن ها برای دپارتمان شیلات داخلی و حیات وحش مین کرده است، می گوید: «زمستان در مین حدود دو هفته کوتاه شده است. "این یک تغییر چشمگیر در آب و هوا است."
در واقع، شمال شرقی سریعتر از هر منطقه دیگری در قاره ایالات متحده گرم می شود. طبق گزارش اداره ملی اقیانوسی و جوی، دمای ماه های زمستان در نیوانگلند از اواخر دهه 1800 به میزان 3.6 درجه افزایش یافته است. یخ در دریاچه های منطقه اکنون 16 روز زودتر از آن زمان شکسته می شود.
تخمین زده می شود که 75000 گوزن در مین زندگی می کنند – پرچم ایالت یکی از آنها را زیر یک درخت کاج دراز می کشد – و مقاماتی مانند کانتار نگران هستند که هجوم کنه های زمستانی به زودی باعث بی ثباتی جمعیت شود. به عنوان مثال، یک سال به خصوص سرد که کنه ها را از بین می برد، می تواند جمعیت گوزن ها را افزایش دهد. یک زمستان گرم با انگل های بیشتر می تواند باعث مرگ گوزن شود. کانتار می‌گوید: «تغییر در طول زمان نامنظم است» و این امر باعث می‌شود مدیران حیات وحش اطمینان از سلامت گله و جلوگیری از حوادث وحشتناک مرگ و میر را دشوار کنند.
جمعیت گوزن ها در طول دو قرن گذشته هر چیزی جز پایدار بوده است. گوزن ها که در قرن نوزدهم از نیوانگلند منقرض شدند، به لطف جنگل زدایی و شکار بی رویه، در نیمه دوم قرن گذشته بازگشتند. آنها که توسط جنگل‌های جوان ایجاد شده توسط چوب‌برداری تجاری فریفته شدند، در دهه‌های 1970 و 1980 به مین، ورمونت و نیوهمپشایر سرازیر شدند. پیتر پکینز، زیست شناس بازنشسته گوزن در دانشگاه نیوهمپشایر می گوید: «این یک بهبودی شگفت انگیز بود. "پشت هر درخت یک گوزن وجود داشت."
با مقدار زیادی برای خوردن و بدون شکارچی باقی مانده، جمعیت گوزن ها افزایش یافت و در برخی نقاط از ظرفیت حمل بیولوژیکی آنها فراتر رفت. گوزن‌ها بیش از سهم خود از جنگل می‌خوردند. برخورد با وسایل نقلیه عادی شد. در اوایل دهه 2000، در تلاش برای بازگرداندن تعادل اکولوژیکی، هر سه ایالت برای اولین بار در بیش از 100 سال شکار گوزن را آغاز کردند.
به گفته پکینز، در آن زمان بود که مقامات منطقه ای حیات وحش علائمی را مشاهده کردند که نشان می داد جمعیت گوزن ها به روش هایی غیر مرتبط با شکارهای جدید در حال کاهش است. برف‌سواری‌ها و شکارچیان آلونک گزارش دادند که گوساله‌های مرده لاغری را در جنگل پیدا کرده‌اند. در سال 2002، پکینز یک مطالعه سه ساله روی 94 گوزن قلاده را رهبری کرد. مقاله به دست آمده اولین مقاله ای بود که نرخ مرگ و میر گوساله ها را 50 درصد ثبت کرد و کنه های زمستانی را به عنوان یک تهدید جدی برای گوزن های نیوانگلند تشخیص داد. به زودی، هر سه ایالت مطالعات خود را انجام دادند و به نتایج مشابهی رسیدند، از جمله Blouin.
این مطالعات نشان می‌دهد که کنه‌های زمستانی نه تنها در هوای معتدل‌تر رشد می‌کنند، بلکه در مکان‌هایی که تراکم گوزن‌ها سر به فلک کشیده بود نیز رشد می‌کردند. بلوین می‌گوید: «کووید یک راه عالی برای توضیح مشکل تراکم کنه‌ها است. با کووید، جایی که تراکم انسان زیاد است، انتقال بسیار زیاد است. جایی که گوزن های غلیظ وجود داشته باشد، کنه های بیشتری در چشم انداز وجود خواهند داشت.» به عبارت دیگر، هر چه تعداد کنه‌هایی که در ماه آوریل در یک منطقه معین از تخم بیرون بیایند، در ماه اکتبر تعداد کنه‌های بیشتری در آنجا جستجو خواهند کرد.
از آنجایی که آژانس های حیات وحش نمی توانند هفته های از دست رفته زمستان را بازگردانند، تنها کاری که می توانند انجام دهند کاهش تراکم گوزن ها است. این بدان معناست که مجوزهای شکار بیشتر صادر می شود – 55 درصد بیشتر در ورمونت و 11 درصد بیشتر در مین در سال جاری. (مقامات در نیوهمپشایر هنوز مجوزها را افزایش نداده اند، علیرغم اینکه گفته اند این امر منجر به جمعیت گوزن های سالم تر می شود.)
ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد – کشتن اعضای یک گونه در حال کاهش. اما به گفته پکین، چه شکارچیانی که خون می گیرند و چه ده ها هزار کنه، کاهش تراکم اتفاق می افتد. او می گوید: «دو انتخاب وجود دارد. ما می‌توانیم اجازه بدهیم که این اتفاق بیفتد. تراکم به طور طبیعی کاهش می یابد و انگل کمتر رایج می شود. یا زودتر به آن نقطه برسیم.»
همه سرنشین نیستند. بلوین می‌گوید که آژانس او از گروه‌های ضد شکار «پس‌بازی بزرگ» دریافت کرده است، که جایگزین‌هایی مانند داروهای ضد انگلی، قلاده‌های کنه، سوختگی‌های تجویز شده برای از بین بردن زیر برس محل زندگی کنه‌ها، یا خیس کردن جنگل‌ها با حشره‌کش‌ها را پیشنهاد کرده‌اند. طیف از بسیار گران به کاملا غیر ممکن است. سمپاشی منظره، به ویژه، بدون شک عواقب ناخواسته ای بر حشرات مفید و همچنین تامین آب خواهد داشت. بلوین می‌گوید: «توضیح آن برای عموم ممکن است دشوار باشد، زیرا این یک مشکل بسیار پیچیده در سطح اکوسیستم است. ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا بتوانیم موضوع را درک کنیم. ما گوزن سالم می خواهیم.»
در طول چند ساعتی که بلوین در زیر درختان توس زرد و افرای قرمز گذراند، شواهد زیادی از گوزن‌ها پیدا کرد – رد سم‌های بزرگ و پوسته‌ای به اندازه فلافل. برای یک ثانیه تپنده قلب، آنقدر به یک گاو نزدیک شد که صدای خرخر ناپسندش را بشنود. اما او بدون نگاه کردن به یک گوزن، جنگل را ترک کرد. این یک نتیجه کاملا رضایت بخش نبود. اما در جهانی که با تغییرات آب و هوایی بازسازی شده است، گوزن‌هایی که به سختی پیدا می‌شوند زنده می‌مانند.


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا در موارد دیگر استفاده کرد، مگر با اجازه کتبی قبلی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari