نخستین بنچمارک‌های رسمی گیک‌بنچ ۵ حاکی از آن است که مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی مجهز به ۸ هسته پردازشی تقریبا ۲۰ درصد در پردازش‌های چندهسته‌ای ضعیف‌تر از مدل‌های ۱۰ هسته‌ای است.
هفته گذشته اپل دو تراشه قدرتمند ام‌وان پرو و ام‌وان مکس مبتنی بر معماری ARM64 را رونمایی کرد؛ تراشه‌هایی که در پیکربندی‌های متعددی عرضه می‌شوند. در ابتدا تصور می‌شد که در بطن هر دو تراشه، ده هسته پردازشی شامل دو هسته کم‌مصرف برای انجام وظایف و پردازش‌های روزمره و هشت هسته قدرتمند با عملکرد بالا برای پردازش‌های سنگین جای گرفته است و تنها وجه تمایز تراشه‌های یادشده در تعداد هسته‌های گرافیکی خلاصه می‌شود؛ اما دیری نپایید که مشخص شد اپل یک گزینه با ۸ هسته پردازشی نیز برای مک‌‌بوک پرو ۱۴ اینچی در نظر گرفته است که بلطع باتوجه به دو هسته کم‌تر در پردازش‌های چندهسته‌ای قدرت کم‌تری را ارائه خواهد داد.
اکنون نخستین نتایج رسمی بنچمارک گیک‌بنچ ۵ برای مک‌‌بوک پرو ۱۴ اینچی مجهز به تراشه ۸ هسته‌ای M1 Pro ظاهر شده است تا به ما دید بهتری از تفاوت پیکربندی‌های مختلف تراشه مذکور ارائه بدهد. نتایج نشان می‌دهد که مدل ۸ هسته‌ای، همان‌طور که انتظار می رفت، ۲۰ درصد کندتر از مدل‌های ۱۰ هسته‌ای است.

مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی مجهز به تراشه یادشده توانسته در آزمون‌های چندهسته‌ای امتیاز ۹۹۴۸ را از آن خود کند که درواقع ۲۰ درصد کمتر از میانگین نمره چندهسته‌ای پیکربندی ۱۰ هسته‌ای با امتیاز ۱۲۷۰۰ است. افزون بر این، تراشه هشت هسته‌ای جدید حدود ۳۰ درصد سریع‌تر از تراشه استاندارد M1، دارای هشت هسته متشکل از ۴ هسته قوی و ۴ هسته ضعیف است. البته باید به این نکته توجه داشت که باتوجه به استفاده از هسته‌های یکسان در تمامی پیکربندی‌ها، نتایج آزمون تک‌هسته‌ای تقریبا یکسان هستند.
جالب است بدانید که نخستین پیکربندی مک‌بوک پرو ۱۴ اینچی با تراشه ۸ هسته‌ای در ایالات متحده ۱۹۹۹ دلار قیمت دارد. مشتریان همچنین می‌توانند این پیکربندی را به یک تراشه ۱۰ هسته‌ای ام‌وان پرو مجهز به پردازنده گرافیکی ۱۴ هسته‌ای با ۲۰۰ دلار هزینه اضافی ارتقا بدهند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari