حمایت مالی
جدیدترین تکرار فناوری پهن باند می تواند باعث کاهش دگرگونی در انتشار کربن شود.
در ارتباط با اریکسون
در سراسر جهان ، شهروندان ، دولتها و شرکتها برای کاهش انتشار کربن در حال بسیج هستند. بلایای بی سابقه و مداوم آب و هوایی ضرورت حذف کربن زدایی را در امدادرسانی شدید قرار داده است. تنها در سال 2021 این شرایط اضطراری آب و هوایی شامل یک "گنبد گرمایی" تا حدود 50 درجه سانتیگراد در شمال غربی اقیانوس آرام و معتدل ایالات متحده و کانادا ، سیل های مرگبار و مخرب در چین و سراسر اروپا و آتش سوزی در سطح جهان از ترکیه تا کالیفرنیا بود. که دومی آن نزدیک به 1 میلیون هکتار خسارت وارد کرده است.
ششمین گزارش تغییرات آب و هوایی گروه بین المللی سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا-ارزیابی تجمیع تحقیقات علمی که توسط 300 دانشمند در 66 کشور جهان تهیه شده است-به عنوان بلندترین و واضح ترین زنگ هشدار تا به امروز در مورد بحران گرمایش جهانی عمل کرده است. این پانل بدون شک افزایش دمای زمین – که از زمان انقلاب صنعتی تا کنون 1.1 درجه سانتی گراد افزایش یافته است – را به فعالیت های انسانی نسبت می دهد. بدون کاهش چشمگیر و فوری دی اکسید کربن و دیگر انتشار گازهای گلخانه ای ، دمای هوا قبل از پایان قرن بین 1.5 تا 2 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. این ، به گفته هیئت ، همه بشریت را به "ریسک بیشتر عبور از" نقاط اوج "، آستانه هایی فراتر می رساند که حتی اگر دمای هوا بعداً کاهش یابد ، دیگر نمی توان از برخی تأثیرات جلوگیری کرد."
بنابراین شرکتها و صنایع باید تلاشهای خود را برای کاهش و حذف گازهای گلخانه ای با سرعت و دقت مضاعف کنند – اما برای انجام این کار ، آنها همچنین باید به تحول عمیق عملیاتی و سازمانی متعهد شوند. زیرساخت های تلفن همراه ، به ویژه 5G ، یکی از بسیاری از ابزارهای دیجیتالی و فرآیندهای مجهز به فناوری است که سازمان ها برای تسریع تلاش های کربن زدایی در اختیار دارند.
5G و دیگر فناوری های سلولی می توانند زنجیره های تأمین و شبکه های متصل به یکدیگر را افزایش دهند ، اشتراک گذاری داده ها را بهبود بخشیده ، سیستم ها را بهینه کرده و کارایی عملیات را افزایش دهند. این قابلیت ها می تواند به زودی به تسریع نمایی تلاش های جهانی برای کاهش انتشار کربن کمک کند.
صنایعی مانند انرژی ، تولید و حمل و نقل می توانند با استفاده از 5G بیشترین تأثیر را بر فعالیتهای کربن زدایی داشته باشند ، زیرا آنها یکی از بزرگترین صنایع تولید کننده گازهای گلخانه ای هستند و همگی متصل به اتصال به یکدیگر از طریق شبکه ارتباطات هستند. زیر ساخت.
عملکرد بالاتر و بهبود کارایی 5G-که حداکثر سرعت داده چند گیگابیتی ، تأخیر بسیار کم ، افزایش قابلیت اطمینان و افزایش ظرفیت شبکه را ارائه می دهد-می تواند به مشاغل و ارائه دهندگان زیرساخت های عمومی در تغییر تجارت و کاهش انتشارات مضر متمرکز شود. این امر مستلزم مدیریت دیجیتالی م monitoringثر و نظارت بر عملیات توزیع شده با انعطاف پذیری و بینش تحلیلی است. 5G به کارخانه ها ، شبکه های لجستیک ، شرکت های برق و دیگر شرکت ها کمک می کند تا از طریق بینش بهتر و پیکربندی شبکه های قوی تر ، کارآمدتر ، آگاهانه تر و عمداً در راستای اهداف پایداری صریح خود عمل کنند.
این گزارش ، "کربن زدایی صنایع با اتصال و 5G" ، استدلال می کند که قابلیت های فعال شده توسط اتصال پهن باند سلولی در درجه اول ، هرچند نه به طور انحصاری ، از طریق زیرساخت شبکه 5G ، یک تلاش منحصر به فرد ، قدرتمند و فوری برای کاهش کربن است. آنها پتانسیل ایجاد شتاب دگرگون کننده در تلاش های کربن زدایی را دارند ، زیرا زنجیره های تأمین ، حمل و نقل و شبکه های انرژی به طور فزاینده ای به هم متصل هستند و داده ها را برای افزایش کارایی و بهره وری به اشتراک می گذارند ، بنابراین سیستم ها را برای کاهش انتشار کربن بهینه می کنند.
بیشتر کاوش کنید .
مواد آند جدید سیلا انرژی بسیار بیشتری را برای پوشیدن تناسب اندام ووپ جدید جمع آوری کرده است. این شرکت امیدوار است به زودی همین کار را برای خودروهای برقی نیز انجام دهد.
غرق شدن جلبک دریایی می تواند مقدار زیادی کربن را از بین ببرد ، اما محققان هنوز با سوالات اساسی در مورد قابلیت اطمینان ، مقیاس پذیری و خطرات دست و پنجه نرم می کنند.
استارتاپ فرانسوی Carbios به تازگی یک کارخانه نمایشگاهی افتتاح کرده است و امیدوار است منوی گزینه های بازیافت را در جهان گسترش دهد.
با وجود هزینه های میلیاردی برای سازگاری ، شهرها از تغییرات آب و هوایی پیروی نمی کنند.
پیشنهادات ویژه ، داستانهای برتر ، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
در ذخیره تنظیمات برگزیده شما مشکل داریم. سعی کنید این صفحه را تازه کنید و یکبار دیگر آنها را به روز کنید. اگر شما همچنان برای دریافت این پیام، رسیدن به ما در customer-service@technologyreview.com با یک لیست از خبرنامه شما می خواهم به دریافت خواهید کرد.
مأموریت ما این است که از طریق روزنامه نگاری معتبر ، تأثیرگذار و قابل اعتماد تصمیمات آگاهانه و آگاهانه تری در مورد فناوری بگیریم.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2021 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari