برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
حتي يك عاشق قديمي مثل من از حافظه حسابي در مدرسه كلافه مي شود-بيشتر تمرينات خسته كننده حفظ و قواعد ظاهراً دلخواهي كه منجر به پاسخهاي اغلب واضح شد. این سالهای بی حس کننده ، ریاضیات را برای بیشتر افراد به طور م murdثر به قتل رساند ، زیرا آنها تا ابد این موضوع را با پاسخ و جمع و نه سوالات و ایده ها مرتبط می دانند.
حداقل استثنا ، برای من ، لغو بود – روشی عجیب و غریب رضایت بخش برای کاهش تعداد با کاهش عوامل و استفاده از آنچه شما نیاز دارید. برای افزودن کسر ، به عنوان مثال ، ابتدا باید یک مخرج مشترک پیدا کنید تا مطمئن شوید سیب و پرتقال (یا ششم و سوم) را اضافه نکرده اید. برای افزودن 1/6 و 1/3 ، فقط 6 و 3 را ضرب کنید تا به 18 برسید – کسرها را به راحتی قابل افزودن 3/18 + 6/18 تبدیل کنید. پرستو: 18/9!ساده کردن این پاسخ دست و پاگیر با استفاده از نه تنها یک مخرج مشترک قدیمی ، بلکه کوچکترین ، در این مورد 6 آسان بود. برش چربی به شما 2/6 + 1/6 = 3/6 یا 1/2 می دهد. (بله ، واضح است که 9/18 در حال حاضر 1/2 است ، اما این از برنامه درس جلوتر است-اگر می خواهید در کنار معلم باشید ، نه-نه.
فکر می کنم رد کردن این اعداد بسیار بزرگ با مداد شماره 2 بسیار جذاب است ، زیرا میانبر پیچیده ای را ارائه می دهد. هرچه بیشتر بتوانید لغو کنید ، موارد ساده تر و واضح تر می شوند. (آن قسمت از ریاضی همچنان سردتر می شد.)
بدون تردید این هیجان بیرون آمدن نیز در محبوبیت فرهنگ به اصطلاح لغو نقش دارد-به نظر می رسد شیوه ای پیش فرض برای برخورد در طیف سیاسی و اجتماعی است. هیچ یک از دقت جراحی حساب وجود ندارد. این وسیع تر و وحشیانه تر است – کمتر شبیه ریاضی و بیشتر شبیه ملکه قلب ها در آلیس : خاموش با سر!
درست است که "لغو" برای افراد مختلف در زمینه های مختلف معنی بسیار متفاوتی دارد (مانند "فرهنگ"). اما پس از آن ، در کلمات بدنام Humpty Dumpty ، یک کلمه "به معنی معنای مورد نظر من است". این که خوب است سوال نیست. هامپتی به آلیس گفت: "س isال این است که استاد است – این تمام است." وی افزود: "وقتی من کلمه ای را مجبور می کنم کارهای زیادی مانند آن انجام دهد ، همیشه آن را اضافی می پردازم!"
این فقط عادلانه به نظر می رسد.
به سختی می توان فهمید که ریاضیات یا علوم چگونه می توانند (حتی به صورت جزئی) به این گفتگوی دردناک اضافه کنند. دامنه و مقیاس "لغو" بسیار زیاد است. لغو شده حتی در زمینه کوچک من شامل کتاب (گاهی بر اساس عنوان) ، ورزشکاران ، سیاستمداران ، برنامه های تلویزیونی ، کلمات ، پلیس ، حقوق زنان ، زنان ، حق رأی ، شخصیت های داستانی ، کل گروه های قومی ، زمینه های تحصیلی ، افرادی است که اشتباهات ، یوگا ، واکسن ، ماسک ، انرژی هسته ای ، غذاهای اصلاح شده ژنتیکی ، آواز خواندن ، زانو زدن ، شراب قرمز ، بوی بدن ، افغانستان.
من احتمالاً باید افراد مسن را به این لیست اضافه کنم ، که عموماً نامرئی شده اند ، یا به گفته من ، روش دیگری برای لغو کردن است. به این ترتیب ، ما دائماً تشویق می شویم که علائم واضح را لغو یا حداقل استتار کنیم: موهای سفید (به هر حال برای خانم ها) ، چین و چروک ، افتادگی ، لکه ها ، لکه ها ، رگ های عنکبوتی ، بازوها ، گردن و موارد دیگر.
با این وجود ، وام گرفتن کمی از حساب بسیار وسوسه انگیز است. بازی با اعداد سرگرم کننده است و اغلب بینش را نیز اضافه می کند ، پس چرا نه؟ (به عنوان یک ارشد ، من از این واقعیت دلداری می دهم که هیچ کس توجه نمی کند.)
از یک جهت ، ترفند لغو حسابی که در ابتدا ذکر کردم متکی بر یافتن "کمترین مخرج مشترک" است ، اصطلاحی که طنین خاصی دارد. اگر این چیزی است که ما با لغو دریافت می کنیم ، احتمالاً خوب نیست. در حقیقت ، استعاره ریاضی دقیقاً به قلمرو انسان ترجمه نمی شود. در واقع ممکن است معکوس باشد. وقتی در مورد "کمترین مخرج مشترک" به طور محاوره ای صحبت می کنیم ، عموماً به این فکر می کنیم که مطابق با ذائقه گروه های بزرگ مردم عمل کنیم. (فیس بوک به ذهن می آید.) بنابراین اعداد کوچک نیستند. اما لغو به عنوان یک راه سریع برای رام کردن مشکلات غیرممکن ، از نظر روحی مسلماً مشابه است. به اصطلاح بیرون کشیدن کسی (یا چیزی) تعداد عوامل بازی را کاهش می دهد ، معادله را ساده می کند ، زمان حل آن را کوتاه می کند.
گره گشایی از مشکلات گره ای مستلزم صبر است ، و این روزها چه کسی این مشکل را دارد؟ سریعتر برای هرس ، کلیپ ، خندق. مشکل این است: مشکلات گره دار ، بنابر تعریف ، بسیار پیچیده هستند و قطع یک رشته می تواند بیش از آنچه که برای آن چانه زنی کرده اید ، یک آشفتگی کامل را باز کند. شکسپیر این معما را در فیلم تاجر ونیز به طرز درخشانی برملا کرد. شایلوک پوند گوشتی را که به خاطر بدهی پرداخت نشده اش طلب می کند ، می طلبد. با این حال ، یک پوند گوشت بدون برداشتن خون ، که بر خلاف قانون ونیز است ، قابل برداشت نیست. شایلوک می تواند همه چیز را از دست بدهد.
برش ها به ندرت دقیق هستند ، تقریباً همیشه تیز هستند. معلوم نیست کی باید متوقف شود. من سعی کردم با کوتاه کردن انتهای موهای سرگردان یک مدل موی بد خود را برطرف کنم ، اما همیشه ناهموار به نظر می رسید. هیچ کاری نمی توان انجام داد مگر اینکه همچنان به سوت زدن ادامه دهید. ناگهان ، تقریباً چیزی باقی نمی ماند (خوشبختانه ، ظاهر بدی نیست).
تصمیم گیری در مورد آنچه باید انجام شود به ندرت روشمند است ، اغلب بر اساس اطلاعات مبهم است. انتخاب هدف اشتباه آسان است و اشتباهات می تواند کشنده باشد. حمله اخیر هواپیماهای بدون سرنشین به غیرنظامیان افغان یک یادآوری خام است. برخی معتقدند تعقیب جنایتکاران از میان ما مستلزم آخرین نوع لغو است – مجازات اعدام. تعداد زیادی از بیگناهان شناخته شده اعدام ، محکوم به اعدام یا اخیراً به دلیل شواهد DNA آزاد شده اند باید به هر کسی مکث کند.
حذف بی پایان در نهایت ما را به … هیچ می رساند. اجتناب کردن. مردم می گویند طبیعت از خلا متنفر است، اما در واقع، طبیعت عمدتا خلا است. انرژی خلأ بیشتر انرژی جهان ما را تشکیل می دهد. هیچ چیز ممکن نیست (یعنی "هیچ چیز" ممکن نیست.) هر چیزی که حذف شود با چیز دیگری جایگزین می شود. هوا را از نی بیرون می کشید و میلک شیک (یا مارگاریتا) به داخل جریان می یابد. همه ما به این شکل یا آن گونه به بازگرداندن بستگی داریم. طرد افکار از دیگران رد شدن ، گاهی اوقات به دلایل خوب. مرزها ما را از اجرا کردن بیهوده باز می دارند. اگر به چیزی (یا شخصی) می پردازید ، و ناگهان آن را رها می کند ، در حال سقوط هستید. توقف های ناگهانی باعث تصادف می شود ، به ویژه اگر وقت نگذارید به آنچه در پشت سر شما اتفاق می افتد توجه کنید.
بیشتر لغوها چندان شدید و قابل مشاهده نیستند. اما این کار دائماً ادامه می یابد ، عمدتا بدون توجه ما – فرایندی که توسط هوش مصنوعی توسعه یافته است. نرم افزار استخدام مبتنی بر هوش مصنوعی نامزدهای شغلی را لغو می کند ، متقاضیان را از استخرهای ورودی کالج محو می کند ، همسر احتمالی را از بین می برد ، افراد را از گرفتن اعتبار ، بیمه ، مشروط ممنوع می کند. حتی گزینه هایی را که پزشک برای تجویز داروها (یا می بیند) محدود می کند. هیچ کس دقیقاً نمی داند که این الگوریتم ها در تصمیمات خود چه چیزی را "در نظر می گیرند" ، زیرا نرم افزار اختصاصی است. ما می دانیم که هوش مصنوعی به این بستگی دارد که همه چیز را به سوالات بله یا خیر تبدیل کنیم. این یا یک نقطه داده مربوط است ، یا نیست. این از نظر دیجیتال است. در متغیرهای گسسته سروکار دارد ، نه تغییرات مداوم. به تازگی یکی از دوستان گیک گفته است: "هوش مصنوعی محاسبه قتل می کند." ریاضیدان کتی اونیل این سیستم "سلاح های کشتار ریاضی" (همچنین به عنوان او-هنوز canceled- خواستار کتاب ).
سازندگان دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی زمان زیادی را صرف لغو اصطکاک می کنند و تقریباً همه چیز را بی فایده می کند. آنها کمتر و کمتر از ما می خواهند زیرا بیشتر و بیشتر می کنند ، چه بخواهیم و چه نخواهیم. یک کلیک به جای دو کلیک. آنها بدون هیچ زحمتی می توانند چیزهایی را بگویند ، چیزهایی بخرند ، حتی چیزهایی را لغو کنند. نیازی نیست دوبار فکر کنیم. یا اصلا فکر کنید.
اما اصطکاک چیز خوبی است – و نه فقط به این دلیل که ممکن است توانایی شما در ارسال آن متن را که بعداً آرزو می کردید نداشته باشید ، کند کند یا شماره گیری از پشت را دشوارتر کند. برای عبور از اتاق به اصطکاک احتیاج داریم.
علاوه بر این ، حذف موارد به ندرت موارد را به طور کامل پاک می کند (شامل متون قدیمی شما). لغو آثار به جا می گذارد. در دانشکده ، من یک کارنامه دریافت کردم (یک چیز واقعی در آن زمان) که در آن فیزیک A جوهر داشت و روی آن B نوشته شده بود – شبح A هنوز روشن است. من اخیراً چندین دعوت نامه از استاد سالخورده ام را رد کرده بودم که بعد از کلاس برای نوشیدن ملاقات کنند. آزار جنسی در آن زمان حتی نامی نداشت. اما این تجربه علاقه من به فیزیک را برای چندین سال لغو کرد.
همانطور که همه می دانیم ، دشمنان شکست خورده اغلب برمی گردند ، گاهی اوقات به شکل های مختلف. بعضی اوقات آنها برمی گردند تا شما را گاز بگیرند. کمپین ما برای لغو "میکروب" آنقدر موفق بوده است که به تولید نژادهای قوی تری از باکتری های مقاوم به دارو کمک کرد.
بنابراین جایگزین چیست؟ چیزهای بد ، خطرناک و گنگ فراوان است. اگر آنها را لغو نکنیم ، پس چه؟
در برخی موارد واضح ، جمع می تواند نیاز به تفریق را از بین ببرد – اگرچه به احتمال زیاد کندتر ، دشوارتر و گران تر است. به عنوان مثال ، من خواندم که ساعت های آنالوگ از کلاس های مدرسه خارج می شوند. چرا؟ تصمیم به لغو ساعت ها گرفته شد زیرا دانش آموزان دیگر نمی دانستند چگونه از آنها برای تعیین زمان استفاده کنند. با توجه به اینکه ساعت ها مشابه چرخش زمین هستند ، این ضرر بزرگتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. چرا فقط به بچه ها خواندن عقربه های ساعت را آموزش ندهید؟
البته بیشتر لغوها بسیار کم اهمیت است ، اما گزینه ها معمولاً وجود دارند – حتی اگر به زمان و منابع (و فکر) نیاز داشته باشند. ما می توانیم تعمیر ، تنظیم مجدد ، بازبینی ، تغییر مد ، مهار ، تغییر مسیر ، بازسازی ، بازسازی ، بازسازی ، مجدد ، کاهش ، بازبینی ، تمرکز مجدد ، تغییر شکل ، راه اندازی مجدد ، بازاندیشی ، اصلاح و غیره را انجام دهیم. اصلاح نظام حقوقی ما چیزی است که استاد حقوق جودی آرمور آن را مطالعه و زندگی کرده است و در کتاب جدید خود ، نظریه N*gga: نژاد ، زبان ، عدالت نابرابر و قانون تصور مجدد می کند . آرمور استدلال می کند که یک سیستم حقوقی واقعاً مترقی ، ارزش بازسازی ، بازپروری و رستگاری را بیشتر از قصاص ، تلافی و انتقام می داند.
اگر روشهای فهم قدیمی را به نفع روشهای جدید لغو کرد ، علم نمی توانست پیشرفت کند. به ندرت دانشمندان حتی ایده های اشتباه و دور انداخته شده را کنار می گذارند. بلکه اجزای سازنده باقی می مانند ، اما با کشف دانش جدید ، تئوری های کاملتر ، توضیحات واضح تر ، معنا و زمینه جدیدی به خود می گیرند. علم اساساً افزودنی است.
من شخصاً عجیب به نظر می رسم که به نظر می رسد اکثر مردم پیری را عمدتا لغو می دانند. درست است که پیر شدن ، تحرک اندام ما را از بین می برد ، دامنه و حسی را از حواس ما پاک می کند ، روابط را قطع می کند ، قامت را کوچک می کند و حافظه را از بین می برد. اما برای من ، آنچه به دست می آید به راحتی با آنچه از دست می رود برابر است. مطمئناً ترجیح می دهم بدون درد و رنج کار کنم ، اما آنها من را وادار می کنند که راه خود را در کنار موانع تنظیم کنم-که یک چالش سرگرم کننده است (گاهی اوقات). اگر مفاصل من انعطاف پذیری کمتری دارند ، چشم انداز من بیشتر است. کمتر به خاطر دارم اما بیشتر می دانم. من انرژی کمتری دارم اما علایق بیشتری دارم. بیشتر می خندم. گاهی اوقات این تنها کاری است که می توانید انجام دهید. اشکالی ندارد.
بزرگترین چیزی که ما برای لغو فرهنگ از دست داده ایم ، خود مکالمه است. می ترسیم حرف اشتباهی بزنیم. می ترسیم لغو شویم. گاهی اوقات ما حتی برای لغو و صرفاً "شبح"-نسخه منفعل-تهاجمی-خود را به خود نمی دهیم.
احتمالاً نیازی به گفتن نیست ، شبح لغو شدن ، در تمام مدت نوشتن این قطعه مرا درگیر خود کرده است. اما از آنجایی که من به تاریخ انقضاء خود نزدیکتر هستم ، اهمیت چندانی نخواهد داشت. طبیعت به زودی من را برای همیشه لغو می کند.


© 2021 کونده نست. همه حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش سایت ما است توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی شما در کالیفرنیا. Wired ممکن است بخشی از فروش محصولاتی را که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از مشارکتهای وابسته ما با خرده فروشان خریداری شده است ، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر ، توزیع ، انتقال ، ذخیره یا ذخیره دیگری کرد ، مگر با اجازه کتبی قبلی Condé Nast. انتخاب آگهی

source

توسط techkhabari