همان‌طور که می‌دانید، دایره‌ی واژگان در آیلتس نقش بسیار مهم و موثری در قبولی شما ایفا می‌کند چرا که با دانستن معنای لغات گوناگون قادر خواهید بود به طرز شگفت‌انگیزی مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشید؛ اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS در این راه به شما کمک می‌کند.
اگر از علاقه‌مندان به یادگیری زبان‌های خارجه باشید، قطعا می‌دانید که در امتحان آیلتس چهار بخش اصلی وجود دارد و بخش مجزایی برای لغات در نظر گرفته نشده است. اما شما برای تمامی این چهار بخش یعنی بخش نوشتن (Writing)، شنیدن (Listening)، گفتن (Speaking) و خواندن (Reading) به لغات نیاز دارید. دایره واژگانی بالای شما سبب می‌شود استرس کم‌تری داشته باشید، مسلط ‌تر باشید و ایده‌های خود را راحت و سریع‌تر بیان کنید. بدیهی است که حدود ۸۰% زبان انگلیسی را لغات و واژگان تشکیل می‌دهند و شما حتی اگر به گرامر مسلط نباشید با لغات می‌توانید جمله بسازید و منظور خود را ادا کنید.
اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS
اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS، با بیش از ۵۰۰ هزار کاربر، با عملکرد فوق‌العاده‌ی خود توانسته است امتیاز ۴٫۷ را در گوگل پلی و امتیاز ۴٫۸ را در اپ استور به خود اختصاص دهد. اپلیکیشن فوق با رابط کاربری آسان و قابلیت‌های بسیار زیادی که دارد، نظیر ۶۰۰ واژه ضروری انگلیسی که توسط کارشناس آزمون IELTS طراحی شده است، شما را برای این آزمون بسیار مهم آماده می‌کند. این اپلیکیشن نقش کلمه را به شما می‌گوید، مترادف می‌دهد و با لغات برای شما مثال می‌زند تا به بهترین شکل ممکن، معنای آن لغت و کاربرد آن برایتان جا بیفتد.
اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS به زبان آموزان با هر سطحی کمک می‌کند چون حاوی چندین بخش و سطوح متفاوت است. بخش اول لغات رایج و پرکاربرد (Common Words) که حاوی واژگان ضروری آیلتس است و به شما کمک به سزایی مخصوصا در نوشتن (Writing) می‌کند. بخش دوم به لغات آسان‌تر (Easy Words) اختصاص دارد که برای زبان آموزان مبتدی در آیلتس طراحی شده است. بخش سوم، لغات سطح متوسط (Medium Words) را شامل می‌شود که خود به دو بخش دیگر تقسیم می‌شود؛ لغات متوسط ۲ و ۳ ( Medium Words 2,3). در مرحله‌ی بعد، لغات سخت (Hard Words) را با سه زیر مجموعه‌ی مختلف و در نهایت هم لغات خیلی سخت (Very Hard Words) را با دو زیر مجموعه خواهید داشت که در تمامی این دسته‌بندی‌ها، لغات با تمرین‌های خوبی به شما آموزش داده می‌شود.
اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS
لغات در زیر مجموعه‌ها از بخش اصلی خود به مراتب سخت تر هستند و کم کم شما را برای رفتن به مرحله بعد آماده می‌کنند. گزینه‌ی سبز (I knew this word) به این معناست که شما از قبل معنای واژه‌ی مشخص شده را می‌دانستید و گزینه‌ی قرمز رنگ به این معناست که شما معنای واژه را نمی‌دانید. در این قسمت کلماتی را که نمی‌دانید دوباره بین لغات‌ جدید برای شما مرور می‌شوند و این امر سبب می‌شود که با دیدن دوباره و دوباره‌ی همان کلمه، آسان‌تر حفظش کنید.
در تجربه‌ی شخصی خود از این اپلیکیشن به یک سری نقاط مثبت و نقاط ضعف برخوردم. یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف در استفاده از این اپلیکیشن شاید این باشد که کاملا با کلاس مکالمه‌ی حضوری متفاوت است و شیرینی هم‌کلام شدن با دوستان و آموزگار خود را نمی‌چشید. اما از لحاظ هزینه در مقایسه با کلاس‌های حضوری کاملا به‌صرفه‌تر است. علاوه‌ بر این باید این نکته را یادآور شویم که یکی از راه‌های موثر برای حفظ لغات این است که کلمات را در قالب جمله ببینیم و با مثال، آن‌ها را به ذهن خود بسپاریم. از همین رو اپلیکیشن Vocabulary Flashcards IELTS برای هر کلمه چه معنای آن را بدانید و چه ندانید مثالی دارد که به یادگیری هرچه بهتر شما کمک می‌کند.


source

توسط techkhabari