کاربران توییتر در ترند جدیدی، از ایموجی پرچم قرمز برای نشان دادن علائم هشداردهنده درباره افراد و رابط (عاطفی، دوستانه، کاری و سایر موارد) استفاده می‌کنند.
ایموجی پرچم قرمز این ماه توییتر را فرا گرفته است؛ زیرا مردم از آن برای نشان دادن نشانه‌های هشداردهنده در یک رابطه، دوستی یا شناخت فردی استفاده می‌کنند. هشتگ #redflags روز چهارشنبه در توییتر محبوب شد.
به گزارش اینسایدر، مردم ایموجی‌ مذکور را به عقاید فرضی پارتنرها، دوستان، کارفرمایان یا دیگران اضافه می‌کنند و می‌گویند این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده «پرچم قرمز» باشد. پرچم قرمز اصطلاحی است که مردم برای توصیف علائم هشداردهنده در همه چیز از افراد گرفته تا روابط استفاده می‌کنند. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط توییتر، استفاده از ایموجی‌ پرچم قرمز در هفته گذشته ۴۵۵ درصد در این پلتفرم افزایش یافته و روز سه‌شنبه در ۱٫۵ میلیون توییت در سراسر جهان استفاده شده است.

مقاله‌های مرتبط:

به عنوان مثال، یکی از توییت‌ها جمله‌ «ببخشید دیشب یهو خوابم برد، صبح بخیر!» را پرچم قرمز اعلام کرد؛ زیرا نشان‌دهنده افرادی است که هنگام پیام دادن در آخر شب به‌طور ناگهانی غیب می‌شوند.

“Sorry I fell asleep goodmorning though😘”🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

ایموجی استفاده‌شده در این ترند، یک پرچم قرمز ساده است که توسط یونیکد، مؤسسه غیر انتفاعی که متن، علائم نقطه‌گذاری و شکلک را در پلتفرم‌های مختلف استانداردسازی می‌کند، «پرچم مثلثی» نامیده می‌شود. البته این نماد به‌طور عامیانه، بیشتر به‌عنوان «ایموجی پرچم قرمز» شناخته می‌شود.

“im sorry i hurt u so many times but NOW i wanna make things right” 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩#redflags

(ترجمه: ببخشید که بارها بهت آسیب زدم ولی الان می‌خواهم همه چیز را درست کنم.)
برخی از توییت‌های مرتبط، سلیقه مردم را در برابر نمادهای فرهنگی مانند بیانسه یا فیلم‌هایی مانند «شرک» قضاوت می‌کنند.

“shrek is not that good” 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

(ترجمه: شرک آنقدرها هم خوب نیست.)
توییت‌های دیگر رویکردی کمدی یا تحقیرآمیزتر دارند و می‌گویند موارد خاصی که بعضی از مردم به آن علاقه دارند، مانند سری بازی‌های نقش‌آفرینی ژاپنی (JRPG) Fire Emble، پرچم قرمز هستند.

“i love fire emblem 😩” 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

تا روز چهارشنبه، استفاده از ترند پرچم قرمز در توییتر به تعداد بسیار زیادی رسید و برندها نیز به آن ملحق شدند و توییت‌های مرتبط منتشر کردند. حساب رسمی المپیک جمله «به ورزش بیش از حد اهمیت داده شده است» را در توییتر منتشر کرد که با سیل پرچم‌های قرمز همراه بود؛ درحالی‌که حساب رسمی توییتر (@Twitter) جمله «من در توییتر نیستم» را در کنار چند پرچم قرمز به اشتراک گذاشت.

“Sport is overrated” 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

“I’m not on Twitter” 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩

پرچم‌های قرمز در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند تیک‌تاک نیز ظاهر شده‌اند، البته شدت این ترند تنها در توییتر بسیار زیاد است. در ماه سپتامبر ترند مشابهی در تیک‌تاک شروع شد. در این ترند افراد از ایموجی پرچم قرمز استفاده نمی‌کردند؛ اما با کمک صدای مخصوصی که در تیک‌تاک وجود داشت و متنی که روی صفحه نوشته می‌شد، منظور خود را منتقل می‌کردند.
به نظر می‌رسد میم پرچم قرمز در حال به پایان رسیدن است. برخی از افراد حتی گفته‌اند که قصد دارند ایموجی پرچم قرمز را میوت کنند تا دیگر با پست‌های مربوط به آن روبه‌رو نشوند. البته در این میان افرادی هستند که از بعضی محتوای منتشرشده در این ترند ابراز نگرانی کرده‌اند.
کاربر توییتر Muhassaaa@ در توییتی که بیش از ۱۹۳ هزار لایک خورده است، گفت:

این پرچم‌های قرمز کمی شخصی هستند. حال همگی شما خوب است؟؟

این پرچم‌های قرمز کمی شخصی هستند. حال همگی شما خوب است؟؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari