برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای تجدید نظر در این مقاله ، از نمایه من دیدن کنید ، سپس داستانهای ذخیره شده را مشاهده کنید .
اسناد دادگاه نشان می دهد که FBI از دستورات بحث برانگیز جغرافیایی در مقیاسی استفاده می کند که قبلاً در ملاء عام دیده نشده بود ، اطلاعات حساب و اطلاعات موقعیت مکانی صدها دستگاه را در داخل کنگره آمریکا در طول حمله مرگبار گروهی راست در 6 ژانویه جمع آوری کرد.
در حالی که گوگل سالانه بیش از 10 هزار حکم جغرافیایی برای داده های موقعیت مکانی در ایالات متحده دریافت می کند ، به نظر می رسد آنهایی که نقض قانون کنگره را پوشش می دهند بسیار سودمند بوده اند ، ظاهراً FBI را قادر می سازد تا در جستجوی آشوبگران یک پایگاه داده بزرگ و قابل جستجو ایجاد کند.
دستورات Geofence در نظر گرفته شده است که هر کسی را در یک منطقه معین با استفاده از خدمات دیجیتال قرار دهد. گوگل مورد توجه بسیاری از ضمانت های جغرافیایی قرار گرفته است زیرا فناوری های مکان یابی آن ، که از سیگنال های GPS ، Wi-Fi و بلوتوث برای تعیین دقیق تلفن در چند متری استفاده می کنند ، قدرتمند و گسترده هستند.
بازرسان می توانند حکم شرکت های تلفن را ارائه دهند و انجام می دهند. با این حال ، برج های تلفن همراه فقط می توانند تلفن ها را در فاصله سه چهارم مایل قرار دهند. در حالی که اسناد دادگاه نشان می دهد که FBI پرونده های برج سلولی را برای "هزاران دستگاهی که در داخل ساختمان کنگره" در طول شورش جمع آوری کرده بودند ، داده های گوگل درجه بسیار بالاتری را ارائه می دهد.
استفاده از حکم جستجوی جغرافیایی ابتدا توسط واشنگتن پست گزارش شد و دیگران قبلاً موارد خاصی از تحقیقات را که از داده های موقعیت مکانی Google استفاده می کردند ، ذکر کرده اند. اما WIRED 45 پرونده جنایی فدرال پیدا کرده است که از اطلاعات جغرافیایی گوگل برای قرار دادن مظنونان در داخل کنگره آمریکا در 6 ژانویه استفاده می کند ، از جمله حداقل شش مورد که به نظر می رسد هویت مظنون قبل از حکم جغرافیایی برای اف بی آی ناشناخته بوده است. یکی از اینها شامل یک افسر پلیس شیکاگو بود.
آری والدمن ، استاد حقوق و علوم کامپیوتر در دانشگاه شمال شرقی می گوید: "من به شدت نگران امکان سوء استفاده از آن فناوری هستم." "حتی اگر فکر می کنم کودتا علیه یک دولت دموکراتیک نفرت انگیز است ، این بدان معنا نیست که نباید از حریم خصوصی قانون اساسی استفاده شود."
در واقع، اسناد دادگاه به دو حکم مربوط به مرز جغرافیایی مربوط به 6 ژانویه، یکی از آنها یک اشاره صورتیکه دولت به نظر می رسد می گویند خدمت کرده بود و حتی به عنوان ضد شورش شد مواج. آنها بلافاصله پلمپ شدند و بعید است که سالها در معرض دید عموم قرار گیرد. با این حال ، خواندن دقیق صدها پرونده دادگاه نشان می دهد که هم حکم محرمانه جغرافیایی حفره ای و هم دیگر حکم جغرافیایی متمرکز بر Google اطلاعات زیادی در مورد ده ها مظنون ارائه کرده است.
حکم Geofence در اصل یک سفر ماهیگیری است: محققان تقریباً می دانند که در کجا و چه زمانی جنایت مرتکب شده است و می خواهند بفهمند چه کسی ممکن است در آن زمان در آن نزدیکی بوده است. از آنجا که این امر به طور معمول شامل افراد بی گناه و اطرافیان می شود ، گوگل از مجریان قانون می خواهد که برای دسترسی به اطلاعات یک فرایند سه مرحله ای را طی کنند.
"اگر ما برای محافظت از حریم خصوصی مردم در برابر دولت به شرکت های بزرگ فناوری وابسته هستیم ، این یک پیشنهاد بسیار متزلزل است."
متیو توکسون ، دانشگاه یوتا
حکم جغرافیایی در ابتدا به دنبال فهرستی ناشناس از دستگاههایی است که در یک زمان خاص در یک منطقه خاص ردیابی می شوند. سپس محققان از این لیست برای تمرکز بر روی آهنگهایی که مشکوک به نظر می رسند استفاده می کنند و می توانند از Google بخواهند محدوده زمان یا محدوده جغرافیایی را فقط در آن دستگاه ها افزایش دهد. سرانجام ، محققان می توانند به گوگل بازگردند تا نام واقعی ، ایمیل ، شماره تلفن و سایر اطلاعات فقط چند دارنده حساب را برملا کنند. دادگاه ها می توانند – هرچند بسیار نادر – درخواست های جغرافیایی را که بیش از حد گسترده هستند ، رد کنند.
اما در جایی که یک گروه ماهیگیری معمولی می تواند تنها یک یا دو مظنون را دستگیر کند ، به نظر می رسد تحقیقات 6 ژانویه یک تور را به زمین انداخته است.
اسناد دادگاه نشان می دهد که حکم اولیه جغرافیایی Google شامل ساختمان کنگره ایالات متحده و پله های منتهی به میدان Capitol بود. آنها همچنین فاش می کنند که طی چند روز یا چند هفته ، FBI به اطلاعات شخصی بسیاری از صاحبان آنها از جمله حداقل نام حساب ، ایمیل و شماره تلفن دسترسی پیدا کرد.
هیچ یک از کارشناسان حقوقی WIRED با کسی صحبت نکرده بودند که مورد دیگری را شنیده باشد که اطلاعات شخصی دستگاهها در حکم جغرافیایی در این مقیاس فاش نشده باشد.
متیو توکسون ، استاد حقوق و کارشناس اصلاحیه چهارم می گوید: "آنچه ممکن است اتفاق بیفتد این است که FBI اطلاعات ناشناس را دریافت کرده و مستقیماً با گوگل تماس گرفت و گفت ما به 90 درصد این افراد مشکوک هستیم ، بنابراین شناسنامه آنها را به ما بدهید." در دانشگاه یوتا "یا ممکن است یک حکم غیرمعمول بوده باشد که آنها به گوگل گفتند: نه تنها شماره ها بلکه نام حساب ها را به ما بدهید ، زیرا ما فکر می کنیم در اکثر آنها علت احتمالی داریم."
با این وجود که FBI این اطلاعات را تأیید کرد ، اسناد دادگاه نشان می دهد که قبل از پایان ماه ژانویه ، تعدادی اطلاعات شخصی از گوگل در اختیار داشته است که می تواند از آنها برای شناسایی مظنونان به راحتی استفاده کند یا حضور آنها را در داخل ساختمان کنگره در کوتاه ترین زمان تأیید کند. بازرسان ابتدا هرکسی را که مجاز به حضور در کنگره بود در 6 ژانویه مانند اعضای کنگره و کارکنان آنها ، نیروی انتظامی ، پاسخ دهندگان اولیه و کارمندان دولت حذف کردند. این امر باعث شد FBI مجموعه ای از حساب های Google و داده های مرتبط را در اختیار داشته باشد که می تواند در ادامه تحقیقات آنها را جستجو کند.
به عنوان مثال ، اسناد دادگاه می گویند که جفری رجیستر عکس های دوران حضور خود در کنگره را حذف کرده و حتی ادعا کرده است که تلفن خود را در روزهای پس از نقض به حالت کارخانه تنظیم کرده است تا آهنگ های او مبهم شود. دیگر دیر شده بود ؛ به نظر می رسد FBI او را از داده های جغرافیایی Google در ماه ژانویه شناسایی کرده است و از عکس گواهینامه رانندگی او برای تأیید ظاهر ادعایی وی در ویدئویی که در داخل ساختمان در طول شورش گرفته شده است ، استفاده می کند. رجیستر به چهار اتهام مربوط به ورود و رفتارهای بی نظم در کنگره اعتراف نکرده است.
به نظر می رسد شواهد موجود در حکم ، داده کاوی پیچیده تری را نیز فعال کرده است. در 2 مارس ، FBI از یک ویدیوی یوتیوب مطلع شد که در 6 ژانویه افرادی را در داخل کنگره نشان می داد ، از جمله یک زن سفیدپوست که ژاکتی از اتحادیه لوله کش و لوله ساز در ژولیت ، ایلینوی پوشیده بود.
محقق FBI داده های جغرافیایی را برای همه تلفن هایی که دارای کد منطقه 815 ژولیت هستند جستجو کرد. دو مورد از شش 815 رکورد به زنان نسبت داده شد و یکی از این نام ها امی شوبرت بود . عکس عمومی پروفایل شوبرت در فیس بوک با زن موجود در ویدیو مطابقت داشت. شناسایی او FBI را به سمت همسرش جان ، مظنونی که قبلاً ناشناخته بود و ظاهراً در ویدئویی متفاوت ظاهر شده بود ، سوق داد. هفته گذشته شوبرت ها به چهار مورد مربوط به ورود به کنگره آمریکا متهم شدند. آنها بی گناه اعلام کردند
مظنون دیگری که به نظر می رسد FBI در ابتدا با استفاده از داده های جغرافیایی Google شناسایی کرده بود ، کارول چویسیوک بود ، تلفن او که گوگل در ساعت 2:37 تا 3:24 بعد از ظهر در 6 ژانویه در داخل Capitol قرار داد. ، "پرونده می گوید ، آنها یک افسر پلیس شیکاگو با همین نام را پیدا کردند. اداره پلیس شیکاگو تأیید کرد که شماره تلفن منزل چویسیوک همان شماره تلفن گوگل است.
FBI با استفاده از یک حکم جستجوی سنتی ، سوابق جغرافیایی و ارتباطات کاملی را برای حساب گوگل چویسیوک به دست آورد که نشان می داد وی از شیکاگو به واشنگتن سفر کرده و در یک سری پیام های متنی و تصویری اعتراف کرده که در کنگره بوده است. چویسیوک به پنج اتهام از جمله ورود خشونت آمیز به ساختمان کنگره اعتراف نکرد.
نمونه ای از داده های دقیق موقعیت مکانی که گوگل برای دستگاه تنها یکی از اغتشاش گران کنگره ارائه کرده است.
برای چندین مظنون ، FBI سرانجام مجموعه وسیعی از داده های Google ، از جمله شماره بازیابی و ایمیل و تاریخ هایی که حساب ها ایجاد و آخرین دسترسی به آنها شد ، جمع آوری کرد. برخی از پرونده های دادگاه حتی اشاره می کنند که ماموران FBI می توانند فیلدی به نام "مکان های حذف شده توسط کاربر" را مشاهده کنند ، اگرچه معنی آن توضیح داده نشده است. هنوز مشخص نیست که آیا این اطلاعات از حکم جغرافیایی اولیه ، پیگیری یا حکم بازرسی سنتی پس از شناسایی مظنونان بدست آمده است.
کارشناسان حقوقی می گویند ، چنانچه به نظر می رسد ، وزارت دادگستری از داده های حکم جغرافیایی برای ایجاد پایگاه داده قابل جستجو برای مظنونان استفاده می کند ، اولین مورد شناخته شده خواهد بود.
"این کار صدای غیر معمول است، اما ارزش آن اشاره کرد که این شرایط طیف غیر معمول است،" می گوید تیم اوبراین، یک مدیر اجرایی صنعت فن آوری در حال حاضر در سیاست AI در مایکروسافت، که کار حکم مربوط به مرز جغرافیایی مورد مطالعه در دانشکده حقوق دانشگاه واشنگتن از قانون. اگر من مجری قانون بودم ، استدلال می کردم که فرایند سه مرحله ای در این مورد ضروری نیست ، زیرا لحظه ای که پا به داخل کنگره قدم گذاشتید ، مظنون یا شاهد شدید. "
دیگران شروع شیب لغزنده را می بینند. یک وکیل پزشکی قانونی دیجیتال که خواست نامش فاش نشود ، می گوید: "وقتی مجریان قانون و دادستان می بینند در یک پرونده غیرمعمول چه می توانند بکنند ، به طور معمول سرایت می کند و سپس به پرونده معمول تبدیل می شود." "من فکر می کنم که این را نه تنها در قتل ها خواهید دید ، بلکه احتمالاً در سرقت اتومبیل نیز مشاهده خواهید کرد. هیچ مهارتی در این مورد وجود ندارد. "
گوگل بیانیه ای ارائه داد: "ما یک فرایند دقیق برای ضمانت های جغرافیایی داریم که برای محافظت از حریم خصوصی کاربران و حمایت از کارهای مهم اجرای قانون طراحی شده است. تا آنجا که هرگونه داده ای را در پاسخ به حکم جغرافیایی افشا می کنیم ، ما همیشه داده های شناسایی نشده را به عنوان مرحله اولیه در این فرایند تولید می کنیم. سپس ، هرگونه تولید اطلاعات اضافی یک مرحله جداگانه است که طبق حکم یا حکم جدید دادگاه صادر شده است. "
گوگل همچنین خاطرنشان کرد که احکام دادگاه غالباً با دستورات غیرقانونی همراه است که گیرنده را از بحث در مورد آنها باز می دارد.
وزارت دادگستری به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.
حکم جئوفنس معمولاً قبل از مشارکت وکیل مدافع ارائه می شود ، اغلب برای سالها تحت نظارت عمومی قرار می گیرد و هیچ مشاجره قابل توجهی در مورد قانون اساسی یا استفاده از آنها وجود ندارد. قانون حاکم بر آنها ، قانون ارتباطات ذخیره شده ، در سال 1986 ، مدتها قبل از تلفن های هوشمند ، Wi-Fi یا استفاده گسترده از GPS تصویب شد و از آن زمان به بعد به طور قابل توجهی به روز نشده است.
در عوض ، بخش جرایم رایانه ای و مالکیت معنوی (CCIPS) و Google بی سر و صدا چارچوب خود را برای پردازش حکم جغرافیایی ارائه کرده اند که اکثر دادگاه ها تا به امروز آن را پذیرفته اند.
به گفته توکسون ، این واقعیت که گوگل حداقل به وزارت دادگستری مجوز می دهد تا برای داده های خود حکم جستجو را دریافت کند ، اولین قدم عالی است. او می گوید: "اما اگر ما برای محافظت از حریم خصوصی مردم در برابر دولت به شرکت های بزرگ فناوری وابسته هستیم ، این یک پیشنهاد بسیار متزلزل است." "این شرکت ها برای تجارت و وابستگی شدید به دولت وابسته به دولت هستند.
در حال حاضر بیش از 600 نفر در ارتباط با نقض قانون کنگره بازداشت شده اند و دست کم 185 نفر متهم شده اند ، به دلیل آخرین شکایت جنایی با استفاده از داده های جغرافیایی Google در هفته گذشته.
در همین حال ، دستورات محرمانه جغرافیایی ناقض Capitol هنوز خودشان شناسایی نشده اند. در ماه آوریل ، نیویورک تایمز تصور کرد که یکی از آنها را پیدا کرده است و درخواست فسخ آن را مطرح کرده است. این حکم برای یک پرونده قاچاق مواد مخدر غیر مرتبط بود. وقتی صحبت از داده های جغرافیایی می شود ، به نظر می رسد که اطلاعات به شدت در یک جهت جریان دارند.


© 2021 کونده نست. همه حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش سایت ما است توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی شما در کالیفرنیا. Wired ممکن است بخشی از فروش محصولات خود را که به عنوان بخشی از مشارکتهای وابسته ما با خرده فروشان از طریق سایت ما خریداری شده است ، بدست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر ، توزیع ، انتقال ، ذخیره یا ذخیره دیگری کرد ، مگر با اجازه کتبی قبلی Condé Nast. انتخاب آگهی

source

توسط techkhabari