اپیک گیمز برای ازسرگیری پرونده دعوی خود با اپل، درخواست تجدید نظر در رابطه با حکم ابلاغ‌شده ۱۰ سپتامبر را به دادگاه ارسال کرد.
هفته‌ی گذشته پس از مدت‌ها انتظار، دادگاه اپل و اپیک گیمز حکم تاریخی خود را ابلاغ کرد و طبق آن، اپل از اتهام انحصارطلبی مبرا و موظف شد اجازه استفاده از درگاه‌ پرداخت مستقل را برای توسعه‌دهندگان فراهم کند. افزون بر این، اپیک گیمز باید مبلغی به‌عنوان کارمزد ۳۰ درصدی و دیرکرد آن به اپل بپردازد و غول دنیای فناوری از این حق برخوردار است که حساب توسعه‌دهندگان سازنده بازی فورتنایت و شرکت‌های تابعه آن را منحل کند. گویا نتایج یادشده با نارضایتی اپیک گیمز همراه شده و این شرکت خواستار تجدید نظر در رابطه با حکم صادره است.
اپیک گیمز روز گذشته رسماً درخواست تجدید نظر خود را به‌صورت بسیار مختصر و صریح به دادگاه ارائه داد. طبق روال معمول، اپیک گیمز به‌عنوان شاکی و خواهان در فهرست قرار گرفته‌ است و اپل نقش متهم و خوانده را بر عهده دارد. درخواست یادشده به حوزه نهم دادگاه تجدید نظر از قضاوت نهایی در ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱، مربوط می‌شود و کلیه احکام منتهی به صدور آن حکم، از جمله دستور ۵۲ قانون پس از محاکمه در مورد صلاحیت و پیوند دائم را شامل می‌شود.

از مدت‌ها پیش مشخص بود که با توجه به وسعت اختلافات، رأی دادگاه با مخالفت و تجدید نظر طرفین مواجه خواهد شد و حتی ممکن است جدال حقوقی این دو شرکت تا سال‌ها به طول بینجامد. پس از صدور حکم، دیری نپایید که اپیک گیمز اعلام کرد برای تصمیم دادگاه درخواست تجدید نظر خواهد کرد. تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز نیز با ارسال پستی در توییتر گفته بود همچنان به مبارزه علیه اپل ادامه خواهد داد.
همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، حکم صادره برای هر دو شرکت تبعاتی به‌ همراه دارد؛ اما اپیک گیمز با توجه به این موضوع که ضوابط قرارداد با اپل را نقض کرده، بالطبع متحمل هزینه‌های سنگین‌تری در دادگاه شده است. این شرکت تا حد زیادی در تلاش برای مجبور کردن اپل به ایجاد مجوز برای فعالیت‌های فروشگاه‌های نرم‌افزاری شخص ثالث در iOS شکست خورد؛ اما تغییر شرایط پرداخت، می‌تواند برای توسعه‌دهندگان بسیار مفید واقع شود.
اپیک گیمز همچنین باید خسارتی معادل ۳۰ درصد از درآمد ۱۲,۱۶۷,۷۱۹ دلاری که از طریق درگاه مستقیم خود به‌ دست‌ آورده است، به‌علاوه هرگونه درآمد جمع‌آوری‌شده از یک نوامبر تا تاریخ قضاوت را به‌ همراه سود آن به اپل پرداخت کند.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *