اسپیس ایکس در حال حاضر هر هفته فقط ۵ هزار دیش استارلینک تولید می‌کند. اما این شرکت در دنباله سال می‌خواهد ظرفیت تولید خود را افزایش دهد تا پاسخگوی نیاز فزاینده مشتریان باشد. اسپیس ایکس همچنین به دنبال کاهش هزینه‌های تولید این دیش است.
«برت جانسن»، مدیر ارشد مالی اسپیس ایکس در جمع خبرنگاران آمار و اطلاعات تازه‌ای را پیرامون ظرفیت تولید فعلی و آینده این شرکت اعلام کرده است. اسپیس ایکس هم‌اکنون با بیش از ۶۰۰ هزار پیش سفارش برای سرویس استارلینک روبروست، بنابراین با نرخ تولید فعلی بیش از دو سال تولید می‌کشد تا تمام سفارش‌ها تکمیل شوند.
چنین انتظاری برای مشتریان اسپیس ایکس قابل تحمل نخواهد بود، چون بسیاری از آن‌ها در مناطق دور افتاده زندگی می‌کنند و به اینترنت دسترسی ندارند یا از طریق ارتباطات بی‌کیفیت و آهسته به اینترنت متصل هستند. ولی خبر خوب این است که اسپیس ایکس می‌خواهد در چند ماه آینده ظرفیت تولید ۵ هزارتایی خود را چند برابر کند.
این شرکت کمبود جهانی تراشه را عامل تولید محدود دیش‌های استارلینک می‌داند. استفاده از دیش برای اتصال به اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس لازم است و هزینه اولیه بالایی دارد. هزینه تولید این دیش که در حال حاضر با قیمت ۴۹۹ دلار فروخته می‌شود، ابتدا ۳ هزار دلار بود اما اسپیس ایکس بعدا توانست آن را به ۱۵۰۰ دلار و بعد به ۱۳۰۰ دلار برساند.
«گوئین شاتول»، مدیر اسپیس ایکس ماه پیش گفته بود که انتظار دارد که قیمت تولید دیش حتی از این هم کمتر شود و به نصف برسد. با این حال، مشخص نیست که آیا قیمت ۴۹۹ دلاری مصرف‌کنندگان هم پایین می‌آید یا خیر. اسپیس ایکس با پایین آوردن قیمت دیش خود می‌تواند کاربران بیشتری را به سمت سرویس استارلینک جذب کند و اینترنت ماهواره‌ای خود را در اختیار افراد بیشتری قرار دهد.
استارلینک در حال حاضر سرویس اینترنت خود را به‌صورت اشتراک ماهانه می‌فروشد و در ازای سرویس‌دهی به کاربران ماهانه ۹۹ دلار پول می‌گیرد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *