در رویداد نمایش بازی‌های پلی‌استیشن ۵ دیشب شاهد رونمایی از بازسازی بزرگترین و بهترین بازی جنگ ستارگان تاریخ یعنی «جنگ ستارگان: شوالیه‌های جمهوری قدیم» (Star Wars: Knights of the Old Republic) بودیم. پروژه‌ای که پیش از این در قالب شایعات از آن شنیده بودیم. این بازسازی، با تهیه‌کنندگی سونی و لوکاس فیلم و توسط استودیوی بازی‌سازی اسپایر ساخته می‌شود.
شوالیه‌های جمهوری قدیم (Knights of the Old Republic) که به اختصار «کوتور» (KOTOR) خوانده می‌شود و به این نام معروف است، برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ روی ایکس‌باکس و کامپیوتر عرضه شده بود. نکته‌ی جالب این جاست که بازی هرگز نسخه‌ای روی پلی‌استیشن نداشت و حالا می‌بینیم که بازسازی‌اش به صورت انحصاری روی کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود.
معمولا از کوتور به عنوان بهترین جنگ ستارگان تاریخ یاد می‌شود؛ طوری که بسیاری آن را  بین رمان‌ها، سریال‌ها و فیلم‌های جنگ ستارگان، بالاتر از همه قرار می‌دهند. این بازی قدیمی بایوویر، قرار است از پایه برای پلی‌استیشن ۵ بازسازی شود. منظور این است که خبری از بازی اصلی با وضوح تصویر بالاتر و چیزی شبیه به آن نیست، بلکه همه چیز بازی از ابتدا ساخته شده است و تلاش شده تا همان نقش‌آفرینی اصلی و قصه‌ای که در نسخه‌ی قدیمی کوتور شنیده بودیم، با گرافیکی مدرن و بالاتر دوباره تعریف شود. گفته شده که از نظر گیم‌پلی هم می‌توانیم انتظار یک بازی مدرن را داشته باشیم، ولی تغییر در داستان و شخصیت‌ها ایجاد نشده است. قصه‌ی کوتور چهار هزار سال پیش از داستان اصلی سه‌گانه‌ی جنگ ستارگان رخ می‌دهد و قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های کاملا جدیدی را به مجموعه معرفی می‌کند.
kotor remake
استودیوی بازی‌سازی «اسپایر» (Aspyr) که وظیفه‌ی ساخت این بازسازی بزرگ را برعهده دارد، پیش از این بازسازی‌های کوچک دیگری بر بازی‌های قدیمی جنگ ستارگان هم ساخته است. بازی‌هایی مثل «شوالیه‌ی جدای»، «آکادمی جدای»، «استار وارز ریسر» و حتی بازسازی شوالیه‌های جمهوری قدیمی که روی موبایل عرضه شد، کار همین استودیوی اسپایر بود. این بازی‌ها همگی همان نسخه‌های اصلی بودند که با وضوح تصویر بالاتر روی پلتفرم‌های امروزی اجرا شده‌اند.
با این حال، برای ساخت بازسازی بزرگ کوتور، استودیوی اسپایر بسیار بزرگ‌تر شده است، متخصصان متعددی را جذب و حتی تعدادی از سازندگان اصلی کوتور را هم به تیم خود اضافه کرده است.
ساخت بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic تازه شروع شده است و قرار نیست به این زودی‌ها حتی بازی را ببینیم، چه برسد به اینکه خبری از تاریخ انتشار باشد. تنها می‌دانیم که به غیر از نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵، یک نسخه هم برای کامپیوتر از این بازسازی عرضه خواهد شد.
به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ، کوتور اهمیت بسیار زیادی برای جمعیت بزرگی از گیمرها دارد و بار بسیار سنگینی بر دوش استودیوی اسپایر گذاشته شده است؛ استودیویی که پیش از این پروژه‌ای به این بزرگی را در دست کار نداشته است. با این حال، می‌توان کمی به تخصص سونی در تهیه کنندگی و مدیریت پروژه اطمینان داشت و با استناد به این موضوع، کمی از نگرانی‌های خود نسبت به این بازسازی کاست.
می‌توانید در ادامه تیزر بسیار کوتاهی که برای معرفی بازسازی Star Wars: Knights of the Old Republic منتشر شده است را ببینید.

منبع: Gematsu
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *