سامسونگ طی چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به سنسورهای دوربین مبتنی بر رزولوشن‌های بسیار بالا نشان داده و در همین زمینه می‌توانیم به معرفی سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی اشاره کنیم. سال گذشته سامسونگ از برنامه‌های خود برای ساخت سنسورهای ۶۰۰ مگاپیکسلی خبر داد و حالا به لطف افشای یکی از اسلایدهای مربوط به یک کنفرانس، ظاهرا این هدف تا سال ۲۰۲۵ عملی خواهد شد.
نائب رییس بخش اتومبیل سامسونگ در جریان یک کنفرانس در اروپا در مورد ساخت سنسورهای ۵۷۶ مگاپیکسلی تا سال ۲۰۲۵ صحبت کرده است. جزییات چندانی در مورد این سنسور فاش نشده ولی سامسونگ قبلا رزولوشن ۵۰۰ مگاپیکسلی را معادل رزولوشن چشم انسان در نظر گرفته بود.
سنسور سامسونگ
باید خاطرنشان کنیم قرار نیست سنسورهای ۶۰۰ مگاپیکسلی در پرچم‌داران جدید مورد استفاده قرار بگیرند و در اتومبیل‌ها، گجت‌های مربوط به واقعیت مجازی و پهپادها از این سنسورها استفاده خواهد شد. از طرف دیگر، رزولوشن دوربین گوشی‌های هوشمند هم رو به افزایش است و مثلا به‌زودی گوشی‌های دارای سنسورهای ۲۰۰ مگاپیکسلی راهی بازار خواهند شد.
به غیر از افزایش رزولوشن، شرکت‌هایی مانند سامسونگ و سونی در حال افزایش اندازه‌ی سنسورهای دوربین هم هستند که کیفیت تصاویر را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. در این میان، باید خاطرنشان کنیم هرچقدر رزولوشن سنسور بیشتر شود، فشار بیشتری بر روی چیپست وارد می‌شود. در هر صورت سامسونگ قصد دارد تا ۴ سال دیگر سنسور ۵۷۶ مگاپیکسلی عرضه کند و باید ببینیم این هدف سامسونگ محقق خواهد شد یا نه.
منبع: Android Authority


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *