رپورتاژ آگهی
بسیاری از فروشگاه‌ها برای تکمیل لوازم مورد نیاز خود باید تجهیزاتی نظیر صندوق فروشگاهی، لیبل زن، بارکد خوان، فیش زن و … را خریداری نمایند. این تجهیزات همگی در راستای جلب رضایت مشتری و تسریع در امور فروش طراحی شده‌اند که امکان خرابی آن ها با گذشت زمان نیز وجود دارد. به همین سبب، بعد از مشاهده هر گونه نقص در سیستم‌های فروشگاهی بلافاصله باید نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام نمود، در غیر این صورت روند فروش مختل شده و کاربران با نارضایتی مواجه می‌شوند.
در این مطلب نحوه تعمیر تجهیزات فروشگاهی به همراه عیب‌های رایج‌ آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته شده تا در صورت روبرو شدن با مشکلات احتمالی بتوانید از پس آن بربیایید.
بروز نقص فنی در هر دستگاهی محتمل و طبیعی است و در این هنگام تنها تکنسین‌های باتجربه هستند که قادر به رفع ایراد آنها هستند. شما می‌توانید در صورت مشاهده هر گونه نقص در تجهیزات فروشگاهی خود با مراکز تخصصی سخت افزار تماس بگیرید. آوندپرینتر با در اختیار داشتن تکنسین‌های حرفه‌ای و آرشیوی از تجهیزات پیشرفته قادر به تعمیر لوازم فروشگاهی شما خواهند بود.
فیش زن‌های پرینتر‌ معمولا در فروشگاه‌های زنجیره‌ایی، رستوران‌ها، مراکز خرید و … جهت ثبت فیش خرید مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها با گذشت زمان و استفاده بیش از حد از آنها ممکن است دچار نقص شوند که مشکلات رایج آن‌ها عبارت‌اند از:
در صورت بروز هر گونه مشکل برای فیش زن باید با تکنسین‌های حرفه‌ای تماس گرفت و فرایند تعمیر را به آنها سپرد.
دستگاه‌های لیبل زن به دو مدل دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شوند. این دستگاه‌ها بعد از مدتی ممکن است دچار نقص فنی شوند که رایج‌ترین ایراد آنها می‌تواند خرابی هد لیبل پرینتر، خرابی غلطک فید لیبل پرینتر و خرابی برد الکترونیکی یا همان مین برد باشد.
لازم به ذکر است که برخی از مارک‌های لبل زن مانند زبرا به دلیل پیچیدگی قطعات باید توسط تکنسین‌های باترجه تعمیر شوند. بنابراین، برای تعمیر لیبل زن زبرا حتما با نمایندگی‌های مجاز تماس بگیرید.
هد لیبل پرینتر عمدتا یا به طور کامل می‌سوزد و یا قسمت‌هایی از آن دیگر قادر به پرینت نخواهند بود. هدهای لیبل پرینتر با داشتن المنت‌های بسیار کوچک بعد از فرمان گرفتن از مین برد گرم خواهند شد و فرایند چاپ را اجرا می‌کنند. در صورتی که هد لیبل نتواند به درستی از مین برد فرمان بگیرد پس از چند لحظه با برداشتن جریان الکترونیکی به دلیل عدم وجود حرارت دیگر چاپی صورت نخواهد گرفت که در این موقع باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمود.
گاهی اوقات تنها یک قسمت از مین برد به صورت کامل می‌سوزد که در این هنگام باید با تعویض قطعات اقدام به رفع مشکل نمود. یکی دیگر از مشکلات رایج در مین برد خرابی سوکت‌های ورودی و خروجی یا سوکت پورت‌های ورودی اطلاعات است که می‌توان با تعویض آن مشکل را برطرف نمود.
اصولا غلطک‌های لیبل پرینتر خیلی دیر دچار فرسودگی می‌شوند. اما برخی مواقع ممکن است بر اثر استفاده نادرست از آن پوشش رو غلطک از بین برود یا چرخدنده‌های حرکت‌دهنده آن دچار شکستگی شود. در این شرایط به راحتی می‌توان با تعویض این قطعات مشکل را برطرف کرد.
صندوق‌های فروشگاهی جزو جدایی نشدنی فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که در صورت خرابی ممکن است فرایند فروش را با اختلال جدی روبرو کنند. دلایلی متعددی از جمله ضربه و افتادن دستگاه پوز، استفاده نادرست از پوز، نقص اتصالات برقی و … برای این امر وجود دارد که خیلی زود باید نسبت به برطرف نمودن آن اقدام کرد.
در برخی از مواقع با قرار گرفتن پوزهای فروشگاهی در محیط‌های صنعتی و پر ترافیک ممکن است میزان استفاده از آن بسیار زیاد شود که در این شرایط امکان وارد آمدن آسیب به سیستم کامپیوتری بسیار زیاد خواهد بود.
بارکدخوان‌ها نیز به دلیل استفاده فراوان از آنها در محیط کار ممکن است دچار مشکل شوند. عمده‌ترین مشکلات بارکد خوان‌ها می‌توان به مواردی چون عدم اسکن بارکد، عدم انتقال دیتا، مشکلات نرم افزاری، خرابی برد بارکدخوان، افتادن بارکدخوان از ارتفاع، شکستن اسکنر بارکد، محدود شدن زاویه و … اشاره کرد.
برای تعمیر بارکد خوان باید از تعمیرکاران باتجربه کمک گرفت تا فرایند تعمیر به درستی طی شود و مشکلی برای دستگاه بوجود نیاید.
تجهیزات فروشگاهی از جمله تجهیزات بسیار مهم و کاربردی در هر صنفی هستند و نگهداری صحیح از آنها بسیار ضروری است. در برخی از مکان‌ها به دلیل استفاده زیاد و نادرست از این تجهیزات امکان بروز خرابی این دستگاه ها بسیار زیاد است. به طوری که اگر یکی از آنها به درستی کار نکند خیلی از امور در فروشگاه مختل می‌گردد. به همین سبب در صورت مشاهده هر گونه نقص فنی در آنها باید با نمایندگی های مجاز فروش تماس گرفت و با ثبت درخواست منتظر مراجعه تکنسین‌ها به محل جهت تعمیر آنها بود.
شما کاربران عزیز می‌توانید در صورت مشاهده هرگونه عیب در هریک از تجهیزات فروشگاهی خود به مرکز سخت افزار آوندپرینتر مراجعه کنید و بهترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
اختراعات  |  نجوم و هوافضا  |  پزشکی و سلامت  |  علمی فناوری  |  تحقیقات و پژوهش های علمی  |  اخبار زیست محیطی  |  کشفیات  |  رباتیک  |  اخبار میکروبیولوژی  |  iran technology news  |

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *