کاربر هفتادساله اپل واچ به‌لطف حسگر ECG این ساعت هوشمند، به‌موقع از اختلال ضربان قلبش مطلع شد و از سکته مغزی احتمالی نجات یافت.
چند ماه پیش، زنی هفتادساله و اهل ایالت آریزونا آمریکا قصد داشت برای پیاده‌روی از خانه خارج شود که اپل واچش به او اخطار داد ضربان قلبش نامنظم است. به‌گفته این زن، اپل واچ در هشدارش نشان داد ضربان قلب وی ۱۷۴ است و از‌آنجاکه دچار فیبریلاسون‌ دهلیزی یا ضربان نامنظم قلب شده، باید سریعا به پزشک مراجعه کند. پزشکان بیمارستان محلی نیز پس از بررسی وضعیت او، تشخیص اپل واچ را تأیید کردند. 
این گزارش مدل اپل واچ این زن را مشخص نکرده؛ اما قابلیت تشخیص تپش قلب از سال ۲۰۱۸ در ساعت‌‎های هوشمند اپل وجود داشته است. اپل واچ به‌طور مستمر داده‌هایی را تجزیه‌وتحلیل و از وضعیت سلامت کاربر نمایی کلی ترسیم می‌کند که از حسگر اپتیکال ضربان قلب خود دریافت می‌کند. هنگامی که این حسگر متوجه اختلال در ضربان قلب شود، به کاربر هشدار می‌دهد تا از نارسایی قلبی یا سکته مغزی احتمالی جلوگیری شود.

اپل حسگر ECG ساعت‌های هوشمندش را در هر مدل ارتقا می‌دهد تا دقت اطلاعات پایش ضربان قلب آن بیشتر شود. سال گذشته، اپل واچ سری 6 با حسگر اپتیکال اکسیژن خون عرضه شد که داده‌های ارزشمندی درباره سطح اشباع ارائه می‌دهد و به تشخیص بیماری‌هایی نظیر وقفه تنفسی در خواب می‌تواند کمک کند.
قابلیت دیگر اپل واچ که می‌تواند افتادن کاربر را تشخیص دهد، با تماس با اورژانس جان مرد هفتادساله‌ای را نجات داده بود که از دوچرخه افتاده و هوشیاری‌اش را از دست داده بود. اخیرا نیز اپل واچ زنی که دچار سانحه رانندگی شده بود، به‌طور خودکار تصادف را تشخیص داده و با پلیس تماس گرفته بود. 
شنیده‌ها حاکی از آن است که نسل بعدی اپل واچ به پایش میزان گلوکز خون مجهز خواهد بود که یکی از قابلیت‌های مفید در علوم پزشکی امروزی به‌حساب می‌آید.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *