مرسدس بنز که با خودروی پرچم‌دار EQS ویژگی‌های لوکس خود را به دنیای خودروهای الکتریکی آورد، اکنون از EQE که یک گزینه‌ی همچنان مطلوب اما اقتصادی‌تر محسوب می‌شود، رونمایی کرده است.
برای کسانی که سدان الکتریکی مرسدس را می‌پسندند اما از عهده‌ی هزینه‌ی بالای آن برنمی‌آیند، این خودروساز آلمانی گزینه‌ی جدیدی دارد که می‌تواند یک انتخاب ایدئال محسوب شود.
«مرسدس بنز» (Mercedes-Benz) در روزهای گذشته از EQE رونمایی کرد. خودرویی که یک سدان اندکی کوچک‌تر بر روی همان پلتفرم است و بدون شک در زمان عرضه از سال آینده، ارزان‌تر از مدل قبلی خواهد بود. هرچند این شرکت هنوز قیمتی را ارائه نکرده است.
خودروی الکتریکی «ای‌کیوای» (EQE) در کنفرانس ۲۰۲۱ IAA Mobility و همراه با چند وسیله‌ی برقی دیگر معرفی شد. شاسی‌بلند کامپکت EQB، خودروی عملکردی AMG و نسخه‌های مایباخ (Maybach) از EQS و G-Wagen که یک خودروی مفهومی برقی است.
در حالی که EQE حدود ۹ سانتی‌متر از EQS کوتاه‌تر است، بسیاری از ویژگی‌های مشابه سدان برقی پیشرو این شرکت دارد و آن‌طور که مرسدس بنز اعلام کرده این خودرو در حقیقت ادامه‌ی ژن خوب EQS به‌شمار می‌رود.
هرچند برخی از ویژگی‌های EQS استاندارد در خودروی EQE استاندارد دیده نمی‌شود. برای نمونه نمایشگر بزرگ «هایپراسکرین» (Hyperscreen) در داشبورد دردسترس خواهد بود اما فقط به صورت انتخابی به خودرو افزوده می‌شود.
فرمان محور عقب هم به صورت اختیاری دردسترس است. در EQS استاندارد، فرمان محور عقب تا ۴.۵ درجه را به‌صورت استاندارد پوشش می‌دهد که به‌صورت انتخابی تا ۱۰ درجه هم قابل ارتقا است. EQE همچنین به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را به صورت اینترنتی دریافت خواهد کرد.
مدل چرخ عقب متحرک از همان باتری ۹۰ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که مدل اصلی EQS را تغذیه می‌کند و به گفته‌ی شرکت برای برد حداکثر ۶۶۰ کیلومتر با یک بار شارژ مناسب خواهد بود. اگرچه این رقم بر اساس استاندارد اروپایی WLTP است و بنابراین در عمل احتمالا کمتر خواهد بود.
خودروی سدان الکتریکی EQE مرسدس-بنز
خودروی الکتریکی EQE به‌طور قابل توجهی قدرت کمتری دارد که از ۵۱۶ اسب بخار در EQS به تنها ۲۸۸ اسب بخار رسیده است. به گفته‌ی مرسدس بنز، نسخه‌ی دومی هم از EQE هنگام عرضه‌ی این خودرو دردسترس خواهد بود اما هنوز مشخص نیست که باید منتظر ویژگی‌های بیشتری در آن باشیم یا خیر.
مرسدس بنز با تکیه بر روی پلتفرم خودروهای الکتریکی و کنار گذاشتن پیشرانه‌های درون‌سوز، اعلام کرده که کابین داخلی EQE به روشنی بیشتر از دیگر خودروهای کلاس E است. بدین ترتیب ۲.۵ سانتی‌متر ارتفاع اتاق برای نفرات جلو اضافه شده و طول داخلی خودرو هم ۷.۶ سانتی‌متر افزایش یافته است. قرار گرفتن کابین داخلی بر روی بسته‌ی باتری همچنین به این معنی است که EQE موقعیت بالاتر و دید بهتر به جاده را ارائه می‌دهد.
هم‌اکنون EQS به عنوان یک رقیب قدرتمند برای خودروی الکتریکی تسلا Model S Plaid درنظر گرفته می‌شود، اما در EQE تا جای ممکن سعی شده یک خودروی اقتصادی‌تر و نزدیک‌تر به خودروهای الکتریکی سطح بالای مرسدس بنز ارائه شود.
تا زمانی که شرکت این روند را ادامه دهد، EQE می‌تواند گزینه‌ی مطلوب‌تری در بازار نسبت به برخی تلاش‌های اخیر مرسدس بنز باشد. از جمله نسبت به خودروی EQC که به دلیل ساخت بر روی پلتفرم یک خودروی موتور احتراقی به جای یک پلتفرم تماما الکتریکی، اقدامات زیادی برای هماهنگ‌سازی آن انجام شده بود. استفاده از پلتفرم تمام‌الکتریکی یکی از اهدافی بود که در سال ۲۰۱۹ و با Vision EQS معرفی شد.
«مارکوس شفر» (Markus Schäfer) مدیر ارشد مرسدس بنز گفت: «پس از EQS، خودروی EQE در حالی حاضر دومین مدل در پلتفرم ما برای خودروهای برقی لوکس و درجه یک است. این سرعت نوآوری مزایای معماری مقیاس‌پذیر را نشان می‌دهد. با این خودروی جدید توانستیم به‌سرعت ویژگی‌های پیشرفته‌ EQS را در اختیار گروه بیشتری از خریداران قرار دهیم.»
یکی از هدف‌های بزرگ دیگر مرسدس بنز با EQS Vision در سال ۲۰۱۹ توسعه‌ی پایدار بود و EQE هم برخی از این جاه‌طلبی‌ها را پشتیبانی می‌کند. به گفته‌ی این شرکت پوسته‌ی ساختاری خودرو از فولاد بازیافتی شکل گرفته و بسیاری از اجزای داخلی آن از جمله مجاری کابل‌ها هم از مواد بازیافتی و تجدیدپذیر ساخته شده‌اند. به گفته‌ی این شرکت همچنین کمتر از ۱۰ درصد مواد شیمیایی باتری خودرو را کبالت تشکیل می‌دهد.
شنیدن این موضوع از سوی شرکتی که مانند فولکس‌واگن سال‌ها در مورد آلایندگی واقعی خودروهای دیزلی قانون‌گذاران را فریب داده، خوب است. اگرچه به احتمال زیاد فروش EQE را افزایش نخواهد داد و این شرکت باید خریداران را متقاعد کند که خودروهای سدان هنوز جایگاه خود را دارند و کلاس برقی E هم به اندازه‌ی دستمزد سال‌های قبلی خود نسبت به مدل‌های بنزینی ارزش دارد.
عکس‌ها: خودروی سدان الکتریکی EQE مرسدس-بنز
Credit: Daimler AG
منبع: The Verge


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.