ممنوعیت خروج دلار از افغانستان بر قیمت دلار در ایران اثر منفی دارد. قیمت دلار امروز کمی کاهش داشت و سکه به کانال 11 میلیون تومانی وارد شد.
قیمت دلار آمریکا روز گذشته روند صعودی را دنبال کرد و در نهایت پشت مرز 27 هزار و 200 تومان متوقف شد. قیمت دلار عصر روز گذشته 27 هزار و 190 تومان بود.
قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز مسیر کاهشی را دنبال کرد و روی 27 هزار و 40 تومان قرار گرفت. قیمت دلار آمریکا در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار تومان ایستاد.
در شبکه‌های اطلاع رسانی اخبار مربوط به مبادله ارز خبری به چشم می‌خورد، مبنی بر اینکه طالبان خروج دلار آمریکا و آثار باستانی از افغانستان را ممنوع کرد. با توجه به اینکه بازار هرات به عنوان یک بازار مجاور بر روند قیمتی بازار داخل تاثیرگذار است، ممنوعیت خروج دلار از هرات می‌تواند قیمت دلار در داخل کشور را تحت تاثیر قرار دهد.
به هر روی قیمت دلار در محدود 26 هزار و 800 تومان و 27 هزار و 200 تومان گرفتار شده است و فعالان بازار انتظار تعیین شدن مسیر قطعی مذاکرات و سیاست‌های ارزی دولت جدید را می‌کشند.
روند قیمتی دلار در میان‌مدت برای فعالان بازار مبهم است و آن‌ها با قدرت در موقعیت خرید یا فروش قرار نمی‌گیرند. وضعیت سمت ریاست بانک مرکزی نیز که می‌تواند در روند حرکت قیمت دلار تاثیرگذار باشد، هنور تعیین نشده است. به گفته وزیر اقتصاد، گفتگوها برای انتخاب رئیس بانک مرکزی هنوز به نتیجه نرسیده، گزینه‌هایی مطرح هستند، ولی تصمیمی گرفته نشده است.
بیشتر بدانید: بر سر قیمت دلار تا پایان سال ۱۴۰۰ چه خواهد آمد؟
قیمت طلای جهانی عصر روز جمعه روی 1828 دلار قرار داشت. امروز اولین روز کاری هفته برای طلا بود و قیمت فلز گرانبها در ابتدای امر تغییرات معنادار قیمتی را به ثبت نرساند. قیمت طلا در ساعت 11 و 27 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1827 دلار قرار داشت، (البته پایداری طلا بالای مرز 1820 دلار می‌توانست یک نشانه مثبت باشد).
قیمت سکه امامی نیز عصر روز گذشته روی 12 میلیون و 130 هزار تومان بود. طبق معمول هفته‌های اخیر قیمت سکه در شروع کار به تغییرات قیمتی دلار واکنش نشان داد. قیمت سکه، صبح امروز با افت 50 هزار تومانی نسبت به نرخ عصر روز گذشته روی 12 میلیون و 80 هزار تومان قرار گرفت.
در ساعت 11 و 44 دقیقه صبح به وقت ایران قیمت دلار 27 هزار و 40 تومان، قیمت سکه 12 میلیون و 60 هزار تومان و قیمت طلای جهانی 1826 تومان بود، با این حساب اندازه حباب سکه حدود 4 درصد (3.75 درصد) به دست می‌آمد.
اندازه حباب سکه کوچک نبود، با افت قیمت طلا یا دلار ورود سکه به کانال 11 میلیون تومان محتمل بود. به هر روی قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی 12 میلیون و 40 هزار تومان قرار داشت و تا آن زمان مرز 12 میلیونی را از دست نداده بود.
می‌توان گفت قیمت دلار تغییراتی منفی را نسبت به روز گذشته به ثبت رساند و در دامنه 27 هزار و 200 تومان و 26 هزار و 800 تومان نوسان می‌کند. از سوی دیگر قیمت سکه تحت تاثیر افت قیمت دلار کاهش یافت و با توجه به اندازه حباب ظرفیت ورود به کانال 11 میلیون تومان را داشت.
منبع: اقتصادنیوز


بر اساس اعلام یک مسئول طالبان، کشور ایران و ۵ کشور دیگر برای مشارکت در مراسم اعلام…
نگرانی از سرنوشت اوراق دیجیتال مقامات سابق افغانستان و شرکای بین‌المللی آنها…
قیمت دلار به مسیر 26 هزار تومان بازگشت و به سقوط دلار با شدت بیشتر ادامه داد. اما…
کاهش شدید قیمت دلار در بازار از دیروز آغاز شده و ادامه خواهد داشت. دولت رئیسی قصد…
تشخیص فشار خون یکی از ویژگی‌های کاربردی است که در حال حاضر در برخی ساعت‌های…
تشخیص فشار خون یکی از ویژگی‌های کاربردی است که در حال حاضر در برخی ساعت‌های…
ممنوعیت خروج دلار از افغانستان بر قیمت دلار در ایران اثر منفی دارد. قیمت دلار امروز…
ارز دیجیتال اتریوم در هفته گذشته 24 درصد افزایش قیمت داشته است، اما پیش بینی…
BMW می‌خواهد پایدارترین خودروساز جهان باشد. این شرکت مفهوم i Vision Circular را برای نشان…
اوراق مسکن در مقایسه با دو هفته قبل کاهش قیمت داشته است. هم اکنون متاهلین تهرانی…
حدود یک هفته تا رونمایی سری آیفون ۱۳ فاصله داریم. حال شایعات حاکی از آن است قیمت…
به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، پرداخت فوق العاده ویژه…
پیشنهاد وزیر کار دولت رئیسی برای رونق بورس، توسعه تعاونی‌ها و مردمی کردن اقتصاد و…
ناسا اولین ماه‌نورد خود، VIPER را قربانی می‌کند تا به مطالعات انسان در زمینه یافتن…
نصرالله پژمان‌فر از مشخص شدن اعضای کمیسیون طرح صیانت متشکل از نمایندگان منتخب 5…
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه خبری کلیک است. انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت ۱۴۰۰

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *