غیرقابل پیش‌بینی‌تر از همیشه
ویجیاتو >> فیلم و سریال >> سریال

۱۵ دیدگاه

سرانجام انتظار‌ها به پایان رسید و فصل پنجم و نهایی سریال Money Heist (سرقت پول) یا خانه کاغذی به تازگی از نتفلیکس پخش شده که در همین بخش اول، هایپ بالایی برای طرفدارانش به وجود آورده است. بخش اول فصل پنجم سریال، از پنج قسمت تشکیل شده که در آن شاهد بازگشت پروفسور (آلوارو مورته) و تیمش به بانک اسپانیا، برای تمام کردن دومین سرقتشان هستیم.
فصل چهارم با مرگ غیرمنتظره «نایروبی» یکی از لحظات تلخ و شوکه کننده این فصل را رقم زد و پس آن اتفاق همه اعضای گروه برای انتقام از «گاندیا» متحد شدند و سریال در حالی به پایان رسید که «آلیشیا» با اسلحه پرفسور را نشانه رفته بود. فصل پنجم با اتحاد گروه برای گرفتن انتقام نایروبی آغاز می‌شود. البته قبلا در تریلر اولین بخش این فصل، دیده بودیم که پروفسور توسط بازرس آلیشیا (نجوا نیمری) دستگیر شده و همین یک صحنه نوید فصلی جذاب و پراتفاق را می‌داد.
نقد جدیدترین سریال‌های تلویزیونی را در ویجیاتو بخوانید:
اولین اپیزود، The End of The Road (پایان جاده) نام دارد که بسیار برازنده است. در واقع عنوان تمام اپیزدها به شکلی انتخاب شده که با داستانش جور در می‌آید. یکی از مواردی که خیلی می‌توانیم بابتش شکرگذار باشیم این است که سریال هیچ‌گاه بیهوده زمان را از دست نمی‌دهد و از همان ابتدا، مستقیما از جایی که داستان تمام شده‌، ادامه آن را پیش می‌گیرد.
بر اساس همین الگو، فصل پنجم از همان صحنه دستیگیری پروفسور توسط بازرس آلیشیا شروع می‌شود، اسلحه‌اش را به سمت او نشانه گرفته و می‌خواهد به هر قیمتی که شده پروفسور را وادار به صحبت درباره سرقت‌ها، گروهش و چگونگی فرار از بانک کند.
درحالی که پروفسور با آلیشیا درگیر است، لیسبون به بانک اسپانیا برمی‌گردد و با استقبال گرم گروه روبه‌رو شده و به این ترتیب وی با گروه متحد می‌شود و خیلی زود به عنوان «خانم پروفسور»، لقبی که همیشه توکیو به او می‌داده، اختیارات را به دست می‌گیرد. قبل از اینکه به سراغ دستگیری پروفسور و ماجراهایش با آلیشیا برویم، گروه با شرایط حاد و سختی روبه رو می‌شود؛ آن‌ها سعی می‌کنند با لوئیس تامایو (فرناندو کایو) مذاکره کنند، چراکه تامایو قصد دارد نیروهای نظامی را به آن‌جا بفرستد.
سه قسمت اول که با سرعت نسبتا زیادی پیش رفت، انتظارات را برای دیدن صحنه‌های اکشن جذاب بالا برده و لذت‌های دیوانه‌واری برای بسیاری از طرفداران به ارمغان آورده است. سارقان دوست‌داشتنی ما ناچارا وارد یک جنگ دو طرفه می‌شوند، زیرا از یک طرف مجبورند بدون حضور پروفسور و راهنمایی‌هایش به کارها ادامه دهند و از سوی دیگر باید در جنگی مبارزه کنند که می‌دانند بهای سنگینی برایشان خواهد داشت.
مثل تمام فصل‌های سریال Money Heist، این فصل هم با فلش‌بک‌های معروف ادامه می‌یابد و این‌بار به سراغ یک شخصیت جدید به نام رافائل (پسر برلین) می‌رود. هنوز مشخص نیست که برنامه‌های او و پروفسور چگونه با هم تلاقی پیدا می‌کند، اما می‌توان انتظار یک افشاگری بزرگ را در دو قسمت پایانی این فصل داشت.
چیزی که بیش از همه در سه قسمت نخست فصل پنجم به چشم می‌خورد، قدرت و تلاش‌های زنان برای رسیدن به اهدافشان است. آلیشیا با استفاده از تاکتیک‌های بی‌رحمانه به دنبال حرف کشیدن از پروفسور است. لیسبون، توکیو و صحبت‌های قدرتمندانه و تاثیرگذار استکهلم بیرون از بانک برای مذاکره با لوئیس تامایو از دیگر جنبه‌های نقش پررنگ زنان در این فصل به شمار می‌رود. بنابراین بازی و مهارت فوق‌العاده نجوا نیمری و ایتسیار ایتونیو در هر قاب از فصل پنجم از نکات فراموش‌نشدنی آن است که تحسین هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد.
در رابطه با شخصیت‌ها و تغیر آن‌ها، می‌بینیم دنور (هایمه لورنته) پس آن‌که مسئولیت نگهداری و تربیت سینسیناتی (پسر مانیکا یا همان استکلهم) را به عنوان پدرخوانده قبول کرده، رویکرد بالغانه‌تری را پیش می‌گیرد. توکیو با همان کله‌ای که بوی قرمه سبزی می‌دهد، در برخی صحنه‌های احساسی می‌بینیم که هنوز زخم‌های عمیق‌تر او را آزار داده و انگیزه‌هایش را تحریک می‌کند. گروه که پیش روی خود هیچ برنامه‌ خاصی ندارد در یک موقعیت آسیب‌پذیر گرفتار می‌شود و چه کسی بهتر از آرتورو (انریکه آرسه) می‌تواند از این شرایط سوء استفاده کند.
با ضربه سختی که پس از مرگ نایروبی به گروه وارد شد و اتفاقات پس از آن، صدای توکیو در پس زمینه پخش می‌شود و شرایط خود را مانند یتیم‌هایی توصیف‌ می‌کند که بی‌پناه شده‌اند و نمی‌توانند هیچ‌ تصمیمی برای آینده شان بگیرند.
در این میان نباید از سازنده سریال، یعنی آلکس پینا غافل شد، چراکه حاضر نشد بخاطر تماشاگران بین‌المللی رویه و شکل کلی کارش را تغییر دهد. سریال Money Heist همیشه به فرمت و سبک خودش پایبند ماند و مانند سرقت اول گاهی لحظات گیج‌کننده‌ای برای مخاطبان به وجود آورده بود. اما اگر کسی از همان ابتدای داستان سریال را دنبال می‌کرد به راحتی می‌توانست از تمامی اتفاقات سردر بیاورد و با آن خو می‌گرفت. این سریال هرگز قابل پیش‌بینی نبود و در فصل جدید هم انتظار چنین چیزی را نباید داشت.
سرعت پیش‌روی اتفاقات در سه قسمت اول،‌ به قدری است که تماشاگر را روی صندلی میخکوب می‌کند و با جود انتشار تنها پنج اپیزود بخش اول، گویا سازندگان قصد دارند شما را برای بخش نهایی که در ماه دسامبر پخش می‌شود، آماده کنند.
با عملکرد خوب و تحسین‌برانگیز قسمت‌های نخست،‌ بخش نهایی پر از اتفاقات غیرمنتظره و شوکه‌کننده است که در این صورت مرگ برخی از کاراکترهای سریال دور از انتظار نخواهد بود. شروع قدرتمند و طوفانی این فصل، طرفداران را بسیار امیدوار کرده و همه آن‌ها منتظر ادامه قسمت‌ها و سرانجام این سریال محبوب هستند.
نظر شما درباره این سریال و خصوصا بخش اول فصل پنجم چیست؟
بیشتر بخوانید:

حیف وقت که برا این سریال زباله گذاشتم . از همون فصل دوم نباید ادامه میدادم. فصل به فصل فاجعه تر و بی منطق تر از قبل شد که دیگه تو فصل ۴ و این نیم فصل۵ کاملا سریال همون یه نخود شعوری که برا مخاطب قائل بود رو هم کنار گذاشت عملا. صد رحمت به سینما هند بخدا حداقل اونا ادعایی ندارن. چقدر صحنه زائد داره این سریال چقدررررر باگ داره چقدر بی منطق و مسخره اس اخه .یعنی تجربه شد که سر کنجکاوی چیزی رو نبینم . چند تا از رفقای فیلم بازم گفته بودن مزخرفه ها ولی خر شدم دیدم باز. این توکیو هفتصد تا گلوله خورده لامصب بازم اخرش نمرده و ضامن نارنجک کشیده . این همه رنجر ارتشی پس چهار تا جوجه برنمیان یعنی‌
زیباترین مرگ توی این سریال برای توکیو بود.واقعا توی اوج خدافظی کرد
اسپویللللللل
ارتوریتو مرد دیگ؟
ایشالله مرده
دیروز چهار قسمت دیدم
به نظرم خوب بود
اسپویل
امیدوارم هلسی نمیره
فصل اخره؟
وای بالاخره اومد یه سوال کی دوبله اش میاد
زیر نویس ببین
دوبله دیر میاد زیرنویس بهتره
کلا زبان اصلی بهتره
بستگی داره به زبانش مثلا می خوای فرانسوی با زبان اصلی یا چینی چکار کنی 😂
ولی انگلیسی خوبه
منظورم فیلم های دیگه بود چینی و فرانسوی
اوک
سلام اگه میخوای دوبله ببینی کار اشتباهی میکنی چون اکثرا ضعیفن
مرسی که گفتی
دستاورد هدیه‌ای که مارول به جیمز گان نمی‌بخشید
یک آسیایی با قدرت‌های ماورایی

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *