مقامات پاریس تصمیم گرفته‌اند حداکثر سرعت مجاز رانندگی را در بخش اعظمی از مناطق این شهر بزرگ اروپایی به ۱۹ مایل یا ۳۰ کیلومتر کاهش دهند. این قانون از ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ اجرایی شده و کلیه رانندگان ملزم به رعایت آن هستند. هدف از اتخاذ چنین تصمیمی کاهش تصادفات، افزایش ایمنی و کاستن از میزان آلودگی صوتی اعلام شده است.
قانون جدید محدودیت سرعت در پاریس، بخشی از طرحی است که شهردار این شهر در راستای کاهش اشغال فضای شهری توسط خودروها ارائه کرده است. بد نیست بدانید این محدودیت سرعت جدید نبوده و از چندی قبل در حدود ۶۰ درصد از مناطق مختلف پاریس اعمال می‌شود؛ ضمن اینکه شماری از بلوارها یک طرفه شده و شماری دیگر به محل تردد عابرین پیاده تبدیل شده‌اند.
چنانچه راننده‌ای از سرعت مجاز تعیین شده تخطی کند، علاوه‌بر صدور جریمه دو نمره منفی نیز برای وی در نظر گرفته می‌شود. بلوار معروف پریفریک (Peripherique) از این محدودیت سرعت مستثنی شده و رانندگان می‌توانند تا ۷۰ کیلومتر در ساعت با خودروی خود در آن رانندگی کنند. به غیر از این چند بلوار و خیابان دیگر از جمله خیابان شانزلیزه دارای سرعت مجازی بیشتر از ۳۰ کیلومتر در ساعت است.
یکی از مقامات شهرداری پاریس در مصاحبه با FranceInfo گفته ایجاد محدودیت سرعت، بخشی از سیاست تحول در فضای عمومی شهر است. وی هدف اصلی این سیاست را ارتقای حمل و نقل «نرم» – که شامل پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و استفاده از سرویس‌های عمومی به جای خودروهای شخصی می‌شود – اعلام کرده است.  
ناگفته نماند قانون محدودیت سرعت به غیر از پاریس، در تقریبا ۲۰۰ شهر دیگر فرانسه اجرا می‌شود. لیون هم که سومین شهر بزرگ این کشور به شمار می‌رود، سال آینده به این جمع اضافه خواهد شد.
در حال حاضر چند کشور اروپایی دیگر نیز رویه مشابهی در پیش گرفته و برای سرعت مجاز داخل شهر ارقام پایینی را تعیین کرده‌اند که از جمله آنها باید به هلند و اسپانیا اشاره کنیم. در لندن هم در برخی مناطق محدودیت سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت تعیین شده است.  
با توجه به وضعیت موجود در کشورهای اروپایی، چنانچه دست بر قضا گذرتان به یکی از این شهرها افتاد، بهتر است از قبل درباره قوانین راهنمایی و رانندگی و محدودیت سرعت هر کدام از آنها تحقیق کنید تا با برگه جریمه روبرو نشوید!
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *