براساس اعلام گوگل، تعداد مشترکین سرویس ویدیویی و موزیک یوتیوب اکنون به بیش از ۵۰ میلیون کاربر رسیده است. آخرین گزارش غول موتور جستجو به دسامبر ۲۰۲۰ برمی‌گردد که از آمار ۳۰ میلیون کاربر خبر می‌داد.
البته گوگل آمار خود را به صورت کلی اعلام کرده، بنابراین مشخص نیست چه تعداد از ۵۰ میلیون کاربر مشترک سرویس ویدیویی یوتیوب و چه تعداد مشترک یوتیوب موزیک هستند. عاوه بر این،‌احتمالا برخی کاربران در حال استفاده از اشتراک آزمایشی رایگان یک ماهه هستند. با این وجود، پست وبلاگ سرویس ویدیویی گوگل بیشتر روی بخش موزیک تمرکز دارد و از این سرویس به عنوان سریع‌ترین راه برای اشتراک موزیک یاد می‌کند.
همچنین گزارش دیگری آمار یوتیوب را با سایر سرویس‌های مشابه خود مقایسه کرده است. طبق این گزارش اسپاتیفای حدود ۱۶۵ میلیون مشترک دارد و به گفته Financial Times حدود ۷۸ میلیون کاربر نیز از خدمات اپل موزیک استفاده می‌کنند.
هزینه اشتراک یوتیوب موزیک ۹.۹۹ دلار در ماه است و این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا موسیقی مورد نظر خود را بدون هیچ آگهی تبلیغاتی گوش داده و دانلود کنند. اشتراک یوتیوب نیز ماهانه ۱۱.۹۹ دلار قیمت دارد و به کاربران امکان دسترسی به سرویس یوتیوب موزیک و همچنین تماشا و دانلود ویدیوهای معمولی را نیز می‌دهد. مشترکین این سرویس همچنین می‌توانند هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر یا قفل شدن گوشی خود، ویدیوها را در پس‌زمینه گوشی خود پخش کنند.
گوگل در بیانیه خود در مورد علت افزایش ۲۰ میلیون مشترک نسبت به آخرین آمار ارائه شده، صحبتی نکرده است، اما باید در نظر داشت که تعداد سال گذشته درست زمانی ارائه شده بود که گوگل سرویس پخش موسیقی (Play Music) خود را تعطیل کرده بود.
بدون اطلاع از جزئیات بیشتری، نمی‌توان دقیقا گفت که این آمار برای گوگل چه معنایی به همراه دارد. آیا افراد بیشتری از خدمات اشتراکی سرویس ویدیویی یوتیوب استفاده کرده‌اند یا کاربران به دنبال جایگزینی برای اپلیکیشن‌های اسپاتیفای یا اپل موزیک هستند؟

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *