گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای افزایش قابلیت‌های مربوط به سلامتی اپل واچ است. این اطلاعات نشان می‌دهند که این شرکت می‌خواهد در آینده سنسور تشخیص فشار خون، دماسنج، قابلیت‌هایی برای پایش خواب، ویژگی تشخیص اختلالات تنفسی در خواب و سنسور‌هایی را برای تشخیص دیابت به این ساعت هوشمند اضافه کند.
در این گزارش جدید که توسط Wall Street Journal منتشر شده، همچنین آمده است که از این قابلیت‌های جدید در کنار دیگر به‌روزرسانی‌ها در نسل‌های بعدی اپل واچ استفاده خواهد شد. منابع اطلاعاتی که با برنامه‌های اپل آشنا هستند و همچنین به اسناد داخلی این شرکت هم دسترسی دارند به نشریه‌ی Wall Street Journal اطلاعات مربوط به اضافه شدن این سنسور‌ها به اپل واچ را داده‌اند. البته باید بگوییم که به احتمال زیاد تا قبل از ۲۰۲۲، شاهد اضافه شدن این ویژگی‌ها به اپل واچ نخواهیم بود.
پیش‌تر گفته می‌شد که اپل می‌خواهد برای سنجش سلامت کاربران به‌زودی و در سال آینده سنسور دماسنج را به اپل واچ اضافه کند. گویا از این دماسنج برای بهبود بررسی سلامت بانوان و قابلیت‌های مربوط به پایش خواب استفاده خواهد شد. همچنین در گزارشی آمده است که ممکن است از این سنسور دماسنج برای تشخیص تب کاربر هم استفاده شود.
سنسور فشار خون استفاده شده در اپل واچ‌های آینده گویا این قابلیت را دارد که علاوه‌بر اندازه‌گیری قشار خون، افزایش بیش از حد فشار خون را هم تشخیص دهد. گویا اپل می‌خواهد سال آینده از این ویژگی‌ در اپل واچ‌ استفاده کند اما این شرکت در مسیر انجام این کار با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه شده است.
اپل واچ سری 7
گویا بر خلاف روش‌های مرسوم اندازه‌گیری فشار خون که در آن‌ها لازم است دست‌بندی باد شونده به دور بازوی فرد بسته شود، سنسور‌های به کار رفته در اپل واچ با اندازه‌گیری سرعت موج ناشی از تپش قلب در شریان‌های بدن فشار خون را اندازه‌گیری می‌کنند.
ممکن است که اپل واچ بعد از اندازه‌گیری فشار خون کاربر به او نمودار‌هایی را در رابطه با این موضوع نشان دهد. البته گویا سنسور‌های به کار رفته در اپل واچ به‌گونه‌ای نیستند که بتوانند فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را اندازه‌گیری کنند و با توجه به این موضوع شک و تردید‌هایی درباره‌ی مفید بودن این ویژگی مطرح شده است.
گزارش‌هایی هستند که نشان می‌دهند اپل در حال بررسی این موضوع است که در هنگام اندازه‌گیری فشار خون از دستگاه جانبی برای افزایش دقت اندازه‌گیری استفاده کند. گویا این دستگاه جانبی برخلاف بازوبند‌های لازم جهت انجام این کار، در هنگام اندازه‌گیری فشار خون باد نمی‌شود.
اپل همچنین می‌خواهد که با استفاده از سنسور تشخیص میزان اکسیژن خون به کار رفته در اپل واچ، اختلالات تنفسی در هنگام خواب را هم تشخیص دهد. البته اپل در این مسیر با چالش‌هایی مواجه شده است. گویا استفاده از سنسور سنجش اکسیژن به صورت طولانی مدت برای جمع‌آوری اطلاعات لازم بدون اینکه شارژ باتری اپل واچ خالی شود، یکی از این چالش‌هاست.
در ضمن اپل در حال درست کردن دستورالعمل‌های پزشکی برای زمانی‌هایست که میزان اکسیژن خون اندازه‌گیری شده توسط اپل واچ، کم است. شایعه‌هایی وجود دارند که عنوان می‌کنند قابلیت‌های مربوط به تشخیص دیابت هم به اپل واچ اضافه خواهند شد. البته باز هم اپل در زمان انجام این کار و اضافه کردن این سنسور‌ها برای تشخیص دیابت به صورت غیرتهاجمی به اپل واچ، با مشکلاتی مواجه شده است.
اپل واچ سری 7
هم اکنون اپل در حال کار کردن با دانشگاه ملی سنگاپور برای مدیریت سبک زندگی افرادی است که در مراحل قبل از ابتلا به دیابت قرار دارند و برای مانیتور کردن قند خون خود از دستبند‌های خاصی استفاده می‌کنند.
در این گزارش تازه منتشر شده آمده است که ویژگی‌های مربوط به سلامت اپل واچ هم اکنون در مرحله‌ی تحقیق و توسعه هستند و ممکن است که استفاده از آن‌ها در اپل واچ با تأخیر صورت بگیرد یا به کل لغو شود. در ضمن اپل درحال تحت فشار قرار دادن سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) برای تأیید کردن برخی از ویژگی‌های مربوط به سلامت جدید جهت اضافه کردن آن‌ها به مدل‌های کنونی اپل واچ است.
به عنوان نمونه یکی از ویژگی‌های جدید به افراد دارای فیبریلاسیون دهلیزی این امکان را می‌دهد که سلامت خود را در طول زمان پایش کنند. همچنین به‌روزرسانی دیگری هم وجود دارد که باعث می‌شود زمانی که اکسیژن موجود در خون کاربر به ناگهان کاهش پیدا کند، اپل واچ این موضوع را به فرد اعلام کند.
گویا اپل واچ هم اکنون تنها می‌تواند که با بررسی سلامت فرد اعلائم فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص دهد و بدون نشان دادن توصیه‌ی پزشکی تنها میزان اکسیژن موجود در خون کاربر را نمایش دهد.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *