اوبر برای کمک به پناهجویان افغان، ضمن در نظر گرفتن کمک مالی یک میلیون دلاری، زبان‌های دری و پشتو را به اپلیکیشن خود اضافه می‌کند تا از این طریق فرصت‌ شغلی را در اختیار آنها قرار دهد.
ماه گذشته با روی کار آمدن طالبان و عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از افغانستان خارج شدند. سرویس هم‌سفری آنلاین مستقر در سان فرانسیسکو همچنین دکمه‌ای را برای اپلیکیشن خود طراحی کرده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به راحتی از پناهندگان افغان کمک کنند. به گفته اوبر آن‌ها انتظار دارند با کمک‌های درون اپلیکیشن کاربران خود تا سقف یک میلیون دلار دیگر برای کمک به مهاجران افغان جمع‌آوری شود.
دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی ایرانی آمریکایی اوبر در بیانیه خود گفت:
ما به همکاری با سازمان‌های کلیدی مانند کمیته نجات بین المللی، خدمات مهاجران و پناهندگان لوتری، FWD.us، سازمان خیریه No One Left Behind، سازمان زنان برای زنان افغان و سازمان غیر دولتی تیم روبیکان ادامه خواهیم داد که وجوه اهدایی ما را به سازمان‌های خط مقدم حمایت از خانواده‌های افغان و پناهجویان تقسیم می‌کنند.
او همچنین اشاره کرد که اوبر فرصت‌های شغلی ارزشمندی را برای مهاجران ارائه خواهد کرد. بنابراین زبان پشتو و دری (دو زبان اصلی افغانستان) به اپلیکیشن رانندگان و صفحات پشتیبانی آن اضافه خواهد شد تا پناهندگان بتوانند به راحتی عضوی از ناوگان اوبر شوند.
پیش از این نیز شرکت‌های دیگری با روش‌های مختلفی کمک خود به مهاجران افغانستان را اعلام کرده بودند. شرکت پزشکی از راه دور Hims & Hers به همین منظور اعلام کرده بود که قصد دارد وظیفه تامین نیازهای اولیه و سلامت روانی ۱۰ هزار پناهجوی افغان را تامین کند. همچنین شرکت Airbnb که در زمینه اجاره مکان‌های اقامتی فعالیت دارد از تصمیم خود برای اسکان رایگان و موقت ۲۰ هزار پناهجوی افغان و تامین کردن هزینه اقامت آن‌ها خبر داده بود.
باید منتظر ماند و دید شرکت‌های دیگر هم رویکردی مانند اوبر و ایربی‌ان‌بی را در پیش می‌گیرند یا خیر.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *