از زمان نمایش بازی فاینال فانتزی ۱۶ در مراسم رونمایی از پلی‌استیشن ۵، هواداران مشتاقانه منتظر نشر اخبار و اطلاعات جدید پیرامون جدیدترین دنباله این مجموعه محبوب نقش‌آفرینی هستند.
بااین‌وجود، دوستداران فرنچایز باید برای کسب اطلاعات جدید مدت بیشتری صبر پیشه کنند. هرچند، در این میان عده‌ای بیکار ننشسته‌اند و در عوض لیستی از خواسته‌های خود برای این عنوان جدید تهیه کرده‌اند. بسیاری از لیست‌ها شامل نظرات گوناگون و حتی کاملاً متضاد یکدیگر است که به نوبه خود جالب و تامل برانگیز است.
اما بیایید در عوض بر روی مواردی تمرکز کنیم که می‌توان در فاینال فانتزی ۱۶ انتظارشان را داشت و به طور هم‌زمان درباره مواردی صحبت کنیم که شاید حضورشان در بازی چندان منطقی نباشد. در این مقاله به آنچه که می‌خواهیم و نمی‌خواهیم در فاینال فانتزی ۱۶ ببینیم خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.
فاینال فانتزی 16
داستان‌های بازی‌های فاینال فانتزی به قدرتمند و پیچیده بودنشان شناخته می‌شوند. گاهی اوقات در این داستان‌ها می‌توان داستان‌های سرگذشت شخصیت‌ها مانند فاینال فانتزی ۷ در نیبلهایم و یا مضامین رستگاری در فاینال فانتزی ۴ را مشاهده کرد. به‌هرحال، مهم آن است که فاینال فانتزی ۱۶ مانند عناوین پیش از خود از یک بستر نیرومند روایی نیز بهره‌مند شود.
با اینکه داستان‌های فاینال فانتزی اغلب به ژرفای خود شناخته می‌شوند و از پیچیدگی‌های خاصی برخوردارند، گاهی اوقات پیش می‌آید که داستان در بازی گم می‌شود مانند فاینال فانتزی ۱۳. پس آنچه که ما می‌خواهیم یک داستان پیچیده و لایه‌لایه است اما نه تاحدی‌که در کلاف داستان‌سرایی خود سردرگم شود و بازیکنان را نیز به دنبال خود به این مارپیچ گنگ و بی‌سروته بکشاند.
بازی final fantasy x-2
این مورد کمی خاص است زیرا برای رخ‌دادن آن بازی باید عرضه شده باشد. بااین‌حال، ما همچنان بر این باوریم که مستقل ماندن بازی تصمیمی هوشمندانه و منطقی است.
در عوض خلق یک مجموعه مانند فاینال فانتزی ۷ یا دنباله‌های مختلف همچون فاینال فانتزی X-2، بگذارید بازی فرصت نفس کشیدن داشته باشد و روی پای خود بایستد چراکه گاهی اوقات مستقل نگه‌داشتن یک بازی و نبود دنباله آن بازی را منحصربه‌فرد می‌کند. یک مثال خوب برای این مورد فاینال فانتزی ۹ است که یکی از بهترین بازی‌های فرنچایز بدون هیچ دنباله و مجموعه‌ای است.
جهان بازی فاینال فانتزی 14
به‌عنوان جدیدترین بازی فاینال فانتزی، انتظاراتی که از جهان بازی می‌رود بسیار بالاست. زیرا قرار است باری دیگر به جهان کلاسیک قرون‌وسطی فاینال فانتزی سفر کنیم پس امید آن است که این جهان هنوز به‌اندازه کافی منحصربه‌فرد و غنی از افسانه‌ها و اساطیر باشد.
انتظار دیگری که از یک جهان باز می‌رود وسعت آن است. هرچند منظور جهانی به بزرگی و ابعاد جهان زنوبلید نیست اما باید تا حدی بزرگ باشد که بازیکنان را علاقه‌مند به گشت‌وگذار در این جهان بکند. مع‌هذا تنها گذر زمان مشخص می‌کند که جهان فاینال فانتزی ۱۶ چه شکل و شمایلی خواهد داشت.
راهروهای بازی فاینال فانتزی 13
در ادامه صحبت درباره جهان آزاد غنی، آخرین چیزی که هواداران می‌خواهند بازگشت به پیشروی خطی فاینال فانتزی ۱۳ است.  به خصوص راهروهای خطی منفوری که بازیکن باید برای پیشروی در بازی از آنها گذر می‌کرد. بازگشت این راهروها به‌احتمال زیاد پتانسیل و جذابیت جهان فاینال فانتزی ۱۶ را درصورتی‌که اسکوئر انیکس به هر دلیلی تصمیم به بازگرداندن راهروها یا مکانیک مشابه آن بگیرد در معرض خطر قرار می‌دهد.
سیستم متریای بازی فاینال فانتزی 7 ریمیک
یکی از جذاب‌ترین عناصر بازی‌های فاینال فانتزی قدیمی‌تر و فاینال فانتزی ۱۶ میزان آزادی عمل در بخش شخصی‌سازی است. این آزادی شامل یک سیستم کلاس می‌شود که به بازیکن اجازه می‌دهد آن‌طور که تمایل دارد بازی را تجربه کند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن اشاره کرد سیستم مَتریا (materia) از بازی فاینال فانتزی ۷ است که به بازیکن اجازه می‌داد طیف متنوعی از جادو و مهارت‌ها را برای تیم خود انتخاب کند. داشتن چنین قابلیتی در فاینال فانتزی ۱۶ به سرگرم‌کننده‌تر شدن گیم پلی و اختصاص وقت بیشتر به بازی کمک می‌کند.
تیم کوچک شخصیت ها بازی فاینال فانتزی 15
با اینکه هواداران به شخصیت‌های بازی فاینال فانتزی ۱۵ علاقه‌مند بودند در اینکه این بازی جز معدود بازی‌های فاینال فانتزی با کوچک‌ترین تیم شخصیت‌هاست تغییری ایجاد نمی‌کند.
از این‌ رو، اگر در فاینال فانتزی ۱۶ مانند سایر عناوین فرنچایز حدود ۷ یا ۸ شخصیت حضور داشته باشند بهتر است. در این صورت، تعادل مناسبی میان شخصیت‌ها برقرار می‌شود تا بتوانند به‌خوبی با یکدیگر تعامل کنند. البته انجام این کار ممکن است به‌خاطر سیستم جدید نبرد کمی دشوار باشد اما نبردها را قطعاً به تجربه‌ای منحصربه‌فرد تبدیل خواهد کرد. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این باره ارائه خواهیم کرد.
حالت کلاسیک بازی فاینال فانتزی 7 ریمیک
گیم پلی فاینال فانتزی ۱۶ نویدبخش تجربه‌ای خوشایند است. این سیستم توسط ریوتا سوزوکی درحال‌توسعه است. وی یکی از افراد دخیل در ساخت سیستم نبرد بازی Devil May Cry 5 بود. با اینکه حضور او در این پروژه جای خشنودی و آسودگی خاطر دارد بسیاری از هواداران هنوز هم چشم‌انتظار روزی هستند که فرنچایز دوباره نیم‌نگاهی به سیستم مبارزه turn-based بکند. اضافه‌شدن عناصر turn-based به بازی یا حتی یک حالت بازی مجزا مشابه حالت کلاسیک فاینال فانتزی ۷ به توسعه آزادی عمل در گیم پلی بازی کمک شایانی می‌کند.
بازی final fantasy dissidia NT
یکی از نکات مثبتی که از خبر اعلام بازی فاینال فانتزی ۱۶ به دست آمد مشاهده بازگشت بازی به حال و هوای فانتزی بود. با اینکه بازگشت فاینال فانتزی ۱۶ به عناصر کلاسیک فانتزی خبر خیلی خوبی است امیدواریم بازی کاملاً به نوستالژی تکیه نکند و در عوض تنها با ته رنگی از نوستالژی، داستان بدیعی که برای بازی به رشته تقریر درآمده به شکل جامع روایت شود.
سیستم مبارزه تیمی در فاینال فانتزی 7 ریمیک
همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شد، مسئول ساخت سیستم مبارزه فاینال فانتزی ۱۶ ریوتا سوزوکی است. با مشاهده تریلر می‌توان به این نتیجه رسید که نبردها به‌صورت حساب شده انجام می‌شوند اما سرعت بالایی دارند. علاوه بر این، استفاده از جادو و مهارت تلپورت نیز کاربردی و مؤثر به نظر می‌آیند.
اگر بازی قرار است سیستم هم تیمی داشته باشد، امکان هم‌افزایی و همکاری در گیم پلی به پویایی نبردها کمک می‌کند. اجازه انجام حرکات ترکیبی یا جادوهای ترکیبی یکی از مواردی است که به جذابیت گیم پلی بازی خواهد افزود. با اینکه هواداران و منتقدین هنوز نمی‌دانند بازی به چه سویی می‌رود در حال حاضر احتمالات بی‌انتها هستند.
فیلم سینمایی final fantasy 15 kingsglaive
یکی از انتقادهای مشترکی که بازی فاینال فانتزی ۱۵ پس از عرضه شد چگونگی روایت داستان بود. به طور دقیق‌تر، سرعت پیشروی داستان و جزئیات داستانی که به‌خوبی شرح داده نشده بودند با بازخورد منفی بازیکنان و منتقدان روبه‌رو شد.
ازاین‌رو، اسکوئر تصمیم به ساخت و انتشار اپیزودهای اضافی کرد تا مشکلات و خلأهای داستانی را رفع کند و علاوه بر این، پایان‌های مختلفی برای بازی نیز ارائه کند. به جز این اپیزودهای اضافی، یک فیلم سینمایی انیمیشنی، یک انیمه و داستان‌های کوتاه نیز پیرامون بازی عرضه شدند.
با این اوصاف، امیدواریم که داستان فاینال فانتزی ۱۶ به‌خوبی روایت شود و نیازمند تکیه بر بسته‌های الحاقی یا سایر مدیوم‌ها همچون فیلم سینمایی یا انیمه برای توسعه و تعمیق داستان خود نداشته باشد.
منبع: The Gamer
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari

25 دیدگاه برای “فاینال فانتزی ۱۶؛ ۵ چیز که از بازی می‌خواهیم (و ۵ چیز که نمی‌خواهیم)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.