رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که گزارش این کمیسیون درباره وضعیت استخراج رمزارزها در دستور کار مجلس قرار گرفته اعلام کرد قوانین لازم برای ساماندهی بازار رمزارزها در کشور به زودی تصویب خواهد شد. طبق این طرح صرافی‌های تخصصی برای هدفمندسازی مبادلات رمزارزها تشکیل و تکالیفی برای وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات، اقتصاد و بانک مرکزی تعیین خواهد شد.
«محمدرضا پورابراهیمی» در گفت‌وگو با تسنیم از تصویب قوانین لازم برای ساماندهی بازار رمزارزها در کشور خبر داد و گفت:
«گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت استخراج رمزارزها در دستور کار پارلمان قرار گرفته است و در روزهای آینده این گزارش در صحن مجلس قرائت خواهد شد. پس از قرائت این گزارش براساس ماده ۴۵ آن را تبدیل به طرحی خواهیم کرد که در آن سازوکارهای جدیدی برای رمزارزها و فعالیت در این زمینه در نظر گرفته شود. سایر کشورها نیز در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند به‌گونه‌ای که برخی از کشور‌ها ضابطه‌مندی رمزارزها را به‌طور کامل پذیرفته و برخی دیگر نیز هنوز اقدام نکرده‌اند که ما نیز باید این بازار را ضابطه‌مند کنیم.»
به گفته وی در طرح مجلس برای وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات، اقتصاد و بانک مرکزی تکالیفی در جهت سامان‌دهی بازار رمزارزها تعیین خواهد شد.
آن طور که پورابراهیمی می‌گوید، مجلس برای هدفمندسازی مبادلات رمزارزها به دنبال ایجاد صرافی‌های تخصصی در این حوزه است. او با تاکید بر اینکه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نباید موضوع رمزارزها را رها کنند اظهار داشت: «سایت‌هایی که در این خصوص در حال اقدام هستند باید در چهارچوب ضوابط کشور عمل کنند. از همین روی بایستی قوانینی در این زمینه تدوین شود.»
بازار رمزارزها طی یک سال گذشته با توجه به بازدهی قابل توجه آن‌ها مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر دنیا به خصوص ایرانیان قرار گرفته است. از همین روی کارشناسان بارها بر لزوم ساماندهی این بازار، به رسمیت شناختن صرافی‌ها و اتکا به خودتنظیم‌گری به جای مجوزدهی تاکید کرده‌اند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *