با توجه به آمار منتشر شده از سوی هواوی، ظاهرا تعداد کاربر سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت یعنی هارمونی به ۷۰ میلیون نفر رسید که رقم بسیار خوبی به حساب می‌آید.
بعد از اینکه گوگل تصمیم گرفت در راستای حمایت از تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن هواوی در لیست سیاه با این شرکت چینی قطع همکاری کند، هواوی دیگر نتوانست از نسخه‌ی رسمی سیستم‌عامل اندروید، برنامه‌ها و خدمات گوگل در گوشی‌هایش بهره ببرد. در نتیجه خرید محصولی اندرویدی از هواوی در واقع فقط اسم اندرویدی را یدک می‌کشید. به همین خاطر بسیاری از کاربران تمایل خود را برای خرید گوشی‌های این شرکت از دست دادند.
هوای اما برای مقابله با این مشکل تصمیم گرفت سیستم‌عامل MobileOS خود را تحت عنوان هارمونی برای گوشی‌هایش عرضه کند تا بدین ترتیب بتواند به نوعی نبود اندروید در گوشی‌هایش را با تجربه‌ای جدید و یکپارچه جبران کند. در ماه ژوئن امسال بود که مدیرعامل این شرکت اعلام کرد حدودا ۱۰۰ مدل از محصولات این شرکت به سیستم‌عامل هارمونی، یعنی به نسخه‌ی پایدار آن به‌روزرسانی می‌شوند که با توجه به یک منبع چینی، به نظر می‌رسد هواوی به‌زودی به هدف خود دست پیدا خواهد کرد.
روز گذشته اما هواوی اعلام کرد بیش از ۷۰ میلیون دستگاه مجهز به سیستم‌عامل هارمونی وجود دارند و همچنین مدعی شد حدودا ۱۰۰ مدل مختلف هم وجود دارند که واحد شرایط آپدیت جدید هستند. هواوی حدودا ۱ میلیارد دلار روی فروشگاه این سیستم‌عامل سرمایه‌گذاری کرد و اگرچه هنوز نمی‌توان آن را با اندروید مقایسه کرد اما با این حال طی این دو سال پیشرفت قابل توجهی را شاهد بودیم. به خصوص اینکه هواوی اصلا انتظار چنین تحریمی را نداشت.
کاربران از ماه آوریل تا کنون قادر بودند از سیستم‌عامل اندروید در گوشی‌های هواوی به سیستم‌عامل هارمونی سوییچ کنند که از طریق یک آپدیت برایشان منتشر شده بود. البته که این آپدیت از ماه ژوئن برایشان در دسترس قرار گرفت. سه‌ماه بیشتر طول نکشید تا هواوی بتواند برای سیستم‌عامل خود، ۷۰ میلیون کاربر پیدا کند و این پیشرفت فوق‌العاده است. البته که این تعداد شامل برخی از گوشی‌های آنر و هواوی در کشور چین می‌شود و هنوز مشخص نیست اگر آمار جهانی به آن اضافه شود، شاهد چه تعدادی خواهیم بود. هرچند در مدل‌های جهانی، فقط تعداد کمی از محصولات هستند که می‌توانند هارمونی را به عنوان سیستم‌عامل پیش‌فرض گوشی خود داشته باشند.
انتظار می‌رفت روز به روز به تعداد این ۷۰ میلیون کاربر اضافه شود چرا که هواوی حتی این به‌روزرسانی را برای گوشی‌های سری میت ۹ که در سال ۲۰۱۶ معرفی و راهی بازار شده بودند نیز عرضه کرد. مشخص است شرکت چینی به هر دری می‌زند تا کاربران فعلی خود را به هر قیمتی که شده حفظ کند چون بقای هواوی دقیقا به همین موضوع بستگی دارد که چقدر در راضی نگه‌داشتن کاربران خوب عمل خواهد کرد.
منبع: GSMArena


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *