پس از مدت‌ها انتظار و چندین ماه پس از معرفی رسمی، بالاخره تاریخ انتشار نسل بعدی سیستم عامل مشخص شد. ردموندی‌ها تاریخ انتشار ویندوز ۱۱ را ۱۳ مهر ماه (۵ اکتبر) اعلام کرده‌اند که به عنوان یک آپدیت رایگان در اختیار کاربران کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد یا سیستم‌های جدید با ویندوز ۱۱ روانه بازار می‌شوند.
اگرچه ارتقای رایگان به ویندوز ۱۱ از ۱۳ مهر آغاز می‌شود، اما همانند گذشته شاهد روندی مرحله‌ای برای آن خواهیم بود. دستگاه‌های جدید واجد شرایط در ابتدا این سیستم عامل را دریافت می‌کنند و سپس در هفته‌ها و ماه‌های پس از ۱۳ مهر در اختیار کاربران دیگر قرار می‌گیرد.
«آرون وودمن»، مدیر عمومی بازاریابی ویندوز در مایکروسافت می‌گوید روند بروزرسانی تا اواسط ۲۰۲۲ طول می‌کشد:
«با تجربه چشمگیری که از ویندوز ۱۰ کسب کردیم، می‌خواهیم بهترین تجربه ممکن را ارائه کنیم. ما انتظار داریم تمام دستگاه‌های واجد شرایط تا اواسط ۲۰۲۲ بطور رایگان ویندوز ۱۱ را دریافت کنند.»
در دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ کنونی، Windows Update زمان در دسترس بودن ویندوز ۱۱ را مشخص می‌کند. کاربران سازگاری سیستم‌شان با ویندوز ۱۱ را می‌توانند از طریق اپ PC Health Check یا Windows Update بررسی کنند.
اگرچه ویندوز ۱۱ در تاریخ ۱۳ مهر ماه از راه می‌رسد، اما تمام قابلیت‌هایش در همین تاریخ در دسترس نخواهد بود. برای مثال ردموندی‌ها با همکاری آمازون اپ‌های اندرویدی را به ویندوز ۱۱ می‌آورد، اما در ۱۳ مهر ماه چنین قابلیتی وجود نخواهد داشت. انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ کاربران بتوانند چنین ویژگی را تجربه کنند.
ویندوز ۱۱ بطور رسمی روی دستگاه‌های خاصی نصب می‌شود و کاربران به یک حداقل سخت افزار مدنظر مایکروسافت باید دسترسی داشته باشند، با این حال اگر کامپیوتر قدیمی داشته باشید، می‌توانید فایل ISO این سیستم عامل را نصب کنید. با این وجود، احتمالا آپدیتی در دسترس‌تان قرار نمی‌گیرد.
مایکروسافت تا ۱۴ اکتبر ۲۰۲۵ (۲۲ مهر ۱۴۰۴) از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کند، بنابراین تا آن زمان می‌توانید با ویندوز ۱۰ سر کنید.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *