امروزه وجود یک دستگاه تصفیه آب در هر خانه‌ای به یک ملزوم تبدیل شده است.
سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.
همه ما می‌دانیم که به دلیل فعالیت بیش از حد انسان‌ها، آلودگی‌های فراوانی وارد آب‌ها شده و جان تمامی جانداران را به خطر انداخته است. برداشت بیش‌ازحد آب‌های زیرزمینی برای مصارف مختلفی نظیر کشاورزی، صنعتی، شیمیایی، شهری و … باعث کم شدن ارتفاع سفره‌های آب زیرزمینی و نفوذ و افزایش آلودگی‌ها در آن‌ها شده است.
آلودگی‌های آب‌ها به حدی رسیده که حتی سیستم‌های تصفیه آب شهری قادر به ایجاد یک آب سالم و پاکیزه نمی‌باشند. با خرید دستگاه تصفیه آب می‌توانید سلامت خانواده و اطرافیانتان را حفظ کنید.

آنچه باید از سیستم اسمز معکوس (RO) بدانیم

سیستم اسمز معکوس (RO) یا Reverse Osmosis نوعی روش جدا کردن آلودگی‌ها از آب است. در این روش با استفاده از اعمال فشار مکانیکی، ناخالصی‌ها با اندازه‌های معین از آب حذف می‌شوند. در حال حاضر این روش بسیار در شیرین کردن آب مؤثر است و دستگاه‌های تصفیه آبی که دارای سیستم اسمز معکوس هستند، جزء بهترین دستگاه تصفیه آب محسوب می‌شوند.
فرایند تصفیه توسط اسمز معکوس بدین‌صورت است، آب خام توسط یک نیرو یا فشار مکانیکی که به‌واسطه پمپ ایجاد می‌شود، به درون محفظه‌ای که دارای غشاء نیمه‌تراوا است پمپاژ می‌گردد. این فشار چند برابر بیش از فشار اسمز طبیعی باشد. چندین برابر  منافذ غشای نیمه‌تراوا به اندازه‌ای است که تنها آب خالص می‌تواند از آن عبور کند. به بیان دیگر هیچ آلودگی نخواهد توانست از این غشا عبور کند و درنتیجه آب تقریباً خالص در يک طرف غشاء و آب تغليظ شده از ناخالصی‌ها در طرف ديگر غشا جمع‌آوری می‌شود.
ناخالصی‌هایی که در آب یافت می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به‌واسطه تکنولوژی فیلتراسیون اسمز معکوس تصفیه نمود، شامل موارد زیر هستند:

  • سرب
  • فلوراید و وایتکس
  • آفت‌کش‌ها و ضدعفونی کننده‌های مضر برای بدن انسان
  • کلر و کلرامین
  • مواد شوینده
  • نیترات‌ها، آرسنیک، نیتریت و آلومینیوم و سولفات‌ها
  • املاح درشتی که با چشم دیده می‌شوند مانند شن و ماسه و گل‌ولای
  • و دیگر املاح مضر موجود در آب آشامیدنی

پاک آب

نقش اسمز معکوس در تصفیه آب خانگی

همان‌طور که اشاره شد دستگاه‌های تصفیه آب RO جز بهترین دستگاه‌های دنیا است. این دستگاه‌های تصفیه آب با غشای نیمه‌تراوای خود قادر به حذف ناخالصی‌های محلول در آب و کاهش آن‌ها به حداکثر ۲ درصد است. غشاء نیمه‌تراوا با عملکرد خود باعث به وجود آمدن دو محلول با غلظت‌های مختلف می‌شود که خود نیز بین آن‌ها قرار گرفته است.
قطر غشا ممبران کوچک‌تر از قطر یک ویروس و باکتری است. به همین دلیل نیز است مولکول‌های بزرگ‌تر در جریانی جانبی از کنار غشاء عبور داده شده و دفع می‌گردند. دستگاه‌های تصفیه آب خانگی RO از بخش‌های مختلفی نظیر غشای نیمه‌تراوا، پمپ فشار و خروجی فاضلاب تشکیل شده است.
دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس باعث بهبود رنگ، طعم، بو و شفافیت آب می‌شود. این دستگاه قادر به حذف آلاینده‌های مضر در آب شهری خصوصاً نیترات‌ها، آفت‌کش‌ها، سولفات‌ها، فلوراید، باکتری‌ها، داروها‌، آرسنیک و بسیاری املاح مضر دیگر می‌شود. فیلتر کربن اکتیو و کربن بلاک این دستگاه‌های اسمزی نیز کلر و کلرامین را حذف خواهند کرد.
برندهای مختلف، طرح‌های گوناگونی از دستگاه تصفیه آب RO تولید کرده‌اند. معمولا این دستگاه‌ها در زیر سینک نصب می‌شوند. البته مدل‌های رومیزی در طرح‌های متعددی  ساخته شده که می‌توان هر کدام از آن‌ها را با توجه به سلیقه و دکور خانه انتخاب نمود.
در برخی مطالب عنوان شده است که روش اسمز معکوس موجب از بین رفتن املاح قلیایی آب که املاحی مفید و ضروری برای سلامت بدن هستند، می‌شود. همین عامل سبب شده تا خریداران از خرید تصفیه آب ro دچار تردید شوند. باید گفت که این موضوع درست و روش اسمز معکوس همه املاح آب را چه مفید و چه مضر را از بین می‌برد؛ اما تولیدکنندگان دستگاه تصفیه آب برای برطرف کردن این مشکل و تأمین املاح مفید آب، فیلترهای مخصوصی را طراحی کرده‌اند تا پس از آنکه تمامی مواد از آب حذف شد، این فیلترها املاح مفید را به آب بیفزایند.

 بهترین دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس

تا اینجا در رابطه با اهمیت دستگاه تصفیه آب و توانایی سیستم اسمز معکوس در حذف آلاینده‌های آب صحبت کردیم؛ اما آنچه در خرید تصفیه آب ro اهمیت دارد، خرید بهترین دستگاه تصفیه آب است. برندهای مختلفی در دنیا وجود دارند که به تولید دستگاه تصفیه آب می‌پردازند. از جمله بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب که در ایران نیز بسیار طرفدار دارد، دستگاه تصفیه آب تایوانی است.
پاک آب
می‌توان گفت تایوان مَهد دستگاه‌های تصفیه آب است. سطح کیفیت دستگاه‌های تصفیه آب این کشور بسیار بالا است و انواع آن‌ها تحت لیسانس آمریکا تولید می‌شوند و دارای گواهینامه‌های بین‌المللی فنی و بهداشت مختلفی نظیر FDA، WQ،CE  و NSF هستند. تمامی دستگاه‌ها با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شوند تا بتوانند آب باکیفیتی را برای مصرف کنند، تولید نمایند.
از انواع برندهای دستگاه تصفیه تایوانی می‌توان به  سافت واتر، آکوا، آکوا پرو، مینروا و سی‌سی‌کا اشاره نمود. هرکدام از این برندها دارای زیرمجموعه‌های مختلفی هستند. همچنین تعداد فیلترهایی که این برندها در دستگاه‌هایشان بکار می‌برند متفاوت است؛ اما به‌طور کلی دستگاه تصفیه آب تایوانی از ۳ فیلتره شروع می‌شود تا حداکثر ۸ فیلتره.
تعداد فیلترها نشان‌دهنده تعداد مراحل تصفیه آب است. برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب پاک آب باید ابتدا به وضعیت آب محل زندگی خود توجه کنید؛ شادی یک دستگاه تصفیه آب برای یک خانواده در یک منطقه خاص دارای بهترین عملکرد را داشته باشد و آب سالم و پاکیزه‌ای را ارائه دهد اما همان دستگاه برای تصفیه آب منزل شما اصلا خوب و کارآمد نباشد. به‌طور کلی پیشنهاد می‌شود برای مناطقی که سطح کیفیت آب متوسط تا خوبی دارند، استفاده از دستگاه تصفیه آب با تعداد فیلتر پایین کافی است اما برای مناطقی که کیفیت آب بسیار پایین بوده و دارای املاح بسیاری است (مانند مناطق جنوبی کشور)، نیاز است از دستگاه‌هایی با مراحل تصفیه آب بالا استفاده شود.

 خرید بهترین تصفیه آب از پاک آب

دستگاه‌های تصفیه آب بسیاری در بازار وجود دارد که به فروش می‌رسند. خرید دستگاه تصفیه آب تقلبی نه‌تنها سلامت آب منزلتان را بهبود می‌بخشد بلکه در گذر زمان به دلیل متریال بی‌کیفیتی که در ساختار آن‌ها بکار گرفته‌شده، زود خراب و از کار می‌افتند. معمولا اجزای دستگاه‌های تصفیه آب تقلبی از برندهای مختلف است؛ اما در نوع اورجینال، تمامی قطعات ساخت یک برند هستند که روی آن‌ها نیز درج شده است.
به هوای پرداخت هزینه کمتر در خرید تصفیه آب RO، سلامت خود و خانواده‌تان را به خطر نیندازید. دستگاه‌های تصفیه آب تایوانی نسبت به نمونه‌های آمریکایی و اروپایی خود از قیمت بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردار هستند.
برای اینکه در خرید خود اطمینان پیدا کنید حتما به فروشگاه‌های معتبر و مشهور مراجعه کنید. از جمله مجموعه‌هایی که می‌توانید با خیال راحت به آن‌ها اطمینان کنید، شرکت پاک آب است. این شرکت با داشتن سابقه درخشان در ارائه انواع خدمات مرتبط با تصفیه آب توانسته رضایت مشتریان را همواره در کارنامه کاری خود به ثبت برساند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *