جشنواره کارلووی واری ۲۰۲۱ بالاخره به کار خود پایان داد و گوی بلورین به فیلم «تا جایی که می‌توانم راه بروم» (As Far As I Can Walk) ساخته‌ی استفان آرسنویچ رسید.
پنجاه‌وپنجمین دوره‌ی جشنواره فیلم بین‌المللی کارلووی واری از ۲۹ مرداد تا ۶ شهریور (۲۰ تا ۲۸ آگوست) در جمهوری چک برگزار شد. جایزه‌ی اصلی بهترین فیلم یا همان گوی بلورین به همراه یک جایزه‌ی ۲۵ هزار دلاری سهم فیلم صربستانی و فرانسوی تا جایی که می‌توانم راه بروم شد. این کمک هزینه می‌بایست بین کارگردان و تهیه‌کننده تقسیم شود. علاوه‌ بر این‌ها، ابراهیم کوما هم به‌خاطر بازی در این فیلم جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را به خانه برد.
تا آنجایی که می‌توانم راه بروم داستان استراینجا و همسرش آبابو را روایت می‌کند که در آرزوی داشتن زندگی بهتر، از غنا به قاره‌ی اروپا مهاجرت می‌کنند. آن‌ها در اروپای شرقی و کشور صربستان ساکن می‌شود و استراینجا به‌دنبال پیدا کردن یک شغل مناسب می‌رود، اما آبابو نمی‌تواند به‌خوبی خود را با شرایط جدید وقف دهد و این سرآغاز اتفاقات مهم داستان است.
جایزه‌ی ویژه‌ی هیأت داوران به ارزش ۱۵ هزار دلار به فیلم «هر دقیقه» (Every Single Minute) ساخته اریکا نیکووا از کشور میزبان، جمهوری چک رسید و دتریش بروگمان، سینماگر آلمانی هم برای ساخت فیلم «نه» (No) جایزه‌ی بهترین کارگردان را از آن خود کرد. در پایین می‌توانید فهرست برندگان پنجاه‌وپنجمین دوره‌ی کارلووی واری را ببینید.
جشنواره کارلووی واری ۲۰۲۱ در بخش خارج از مسابقه افق‌ها میزبان دو فیلم ایرانی «قصیده گاو سفید» ساخته‌ی بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی بود.
منبع: Deadline


source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *