افزایش کیفیت آب آشامیدنی موضوع بسیار مهمی است و در تمام جوامع تلاش بر آن است که همه‌ی افراد به آبی بهداشتی دسترسی داشته باشند.
سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.
به دلیل آلودگی‌های فراوان آب، تنها روش کلرزنی در تصفیه‌خانه‌ها نمی‌تواند آب را بهطور کامل پاک‌سازی کند. به همین منظور دستگاههای تصفیه آب خانگی اختراع شدهاند تا با تصفیه مجدد آب به افزایش کیفیت آن کمک کند. به دلیل تنوع دستگاههای آب تصفیه کن، شناخت بهترین برندها و روشهای تصفیه آب به ما در انتخاب یک دستگاه مناسب یاری میرساند که شرکت راد گستر نوین در این راه مشاور شما است.
در این مطلب انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را بررسی کرده و به معرفی مارک‌های آب تصفیه کن تایوانی میپردازیم که در حال حاضر پرفروش‌ترین آب تصفیه کن ها در بازار ایران هستند.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

اسمز معکوس

فرایند RO یا اسمز معکوس مؤثرترین روش کاهش املاح و سختی آب است که برای اولین بار در آمریکا کشف شد. دستگاههای تصفیه آب اسمز معکوس در مدل‌های ۶ الی ۸ مرحله‌ای تولید میشوند که هرچه مراحل تصفیه آن بیشتر باشد کیفیت آب خروجی دستگاه نیز بهتر میشود. در دستگاه ۶ مرحله‌ای آن فیلترهای تصفیه به این ترتیب قرار میگیرند:
فیلترهای پایین دستگاه که به آنها پیش‌تصفیه گفته میشوند شامل فیلتر پرو پیلن برای حذف رسوبات، فیلتر کربن اکتیو برای حذف مواد شیمیایی و کلر و فیلتر کربن بلاک برای از بین بردن بو و مزه‌ی نامطبوع آب.
در مرحله‌ی چهارم فیلتر ممبران که مهم‌ترین قسمت تصفیه آب است و کار اسمز معکوس بر عهده‌ی آن است قرار میگیرد. این فیلتر میلیونها منافذ ریز دارد و برای اینکه بتواند املاح ریز آب را جدا کند نیاز به فشار زیاد آب دارد. این کار توسط یک پمپ انجام میشود و با فشار زیادی که بر آب وارد میکند آن را راهی ممبران کرده و به این ترتیب املاح و آلاینده‌های ریز آب تا ۰َ٫۰۰۰۱ میکرون به دام می‌افتند. پس از این مرحله آب وارد مخزن میشود و به دلیل راکد ماندن در آن کمی بو و مزه میگیرد که فیلتر پست کربن وظیفه‌ی از بین بردن آن را دارد و در انتها فیلتر مینرال املاح مفید آب که در مرحله چهارم توسط ممبران حذف شده بود را به آب برمی‌گرداند و سختی آب را تنظیم میکند.
دستگاههای اسمز معکوس زیر سینکی هستند و قابلیت اضافه کردن فیلترهای دیگری را نیز دارند که در ادامه انواع دستگاههای ۷ و ۸ مرحله‌ای آن را نیز توضیح خواهیم دارد.

اولترافیلتراسیون

فرایند اولترا فیلتراسیون به حذف مواد جامد و مواد شیمیایی آب می‌پردازد. دستگاههای UF بدون برق و پمپ هستند که با فیلترهای پیش‌تصفیه‌ای که دارند به‌خوبی رسوبات و گل‌ولای و گازهای شیمیایی مثل کلر را از بین برده و طعم و بوی آب را نیز بهتر میکنند. سیستم اولترا فیلتراسیون برخلاف اسمز معکوس فیلتر ممبران ندارد به همین علت آلاینده‌های کمتری را حذف میکند. این دستگاهها به دلیل آن‌که در لحظه آب را تصفیه میکنند مخزنی هم ندارند. تصفیه آب UF مناسب کسانی است که میخواهند یک دستگاه کوچک و نسبتاً ارزانقیمت داشته باشند تا رسوبات و کلر آب آشامیدنی خود را حذف کنند و سختی آب زیادی ندارند.

قلیایی

تصفیه آب قلیایی یکی از انواع دستگاه‌هایی است که از سیستم اسمز معکوس بهرهمند هستند و پس از ۶ مرحله تصفیه آب دارای یک فیلتر قلیایی هستند. این فیلتر PH آب را تنظیم میکند و آن را به عددی بالاتر از ۷ میرساند که سختی استاندارد آب آشامیدنی است. همچنین با اضافه کردن املاح معدنی مثل کلسیم و پتاسیم خواص مفید آن را نیز حفظ میکند. با یونیزه شدن آب آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی به آن وارد میشود که برای بدن بسیار مفید هستند. آب قلیایی برای جلوگیری از پوکی استخوان، دیابت و مشکلات خشکی پوست بسیار مؤثر است. همچنین کسانی که مشکلات گوارشی و رفلاکس معده دارند توصیه میشود که این نوع آب را در رژیم غذایی خود قرار دهند. آب یونیزه شده به دلیل خاصیت قلیایی که دارد از رشد توده‌های سرطانی در بدن جلوگیری میکند و خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد.

فرابنفش

در برخی از شهرها و مناطق آب آشامیدنی از منابعی تأمین میشود که برای ضدعفونی کردن آن از کلر استفاده نشده است. به همین علت آلودگی‌های میکروبی زیادی در این آب‌ها وجود دارند و برای انسان بسیار خطرناک هستند. برای از بین بردن این عوامل بیماری‌زا از تصفیه آب‌های فرابنفش استفاده میشود. این تصفیه آب با دارا بون فیلتر ماورا بنفش اشعه‌ای به آب می‌تاباند که انواع موجودات زنده آب مثل باکتری‌ها و ویروس‌ها را از بین میبرد و آب را استریلیزه و ضد عفونی میکند. تصفیه آب های فرابنفش از سیستم اسمز معکوس بهرهمند هستند  اغلب دستگاههای ۸ مرحله‌ای هستند که در مرحله‌ی هفتم خود یک فیلتر قلیایی نیز دارند.

معرفی مارک‌های آب تصفیه کن تایوانی

سافت واتر

تصفیه آب سافت واتر یکی از بهترین دستگاه‌های تایوانی هستند که بیش از ۷ دهه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. این برند تایوانی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است و با تولید دستگاه‌های اسمز معکوس با قدرت تصفیه‌کنندگی بالا مشتریان زیادی را جذب خود کرده است. سافت واتر از دستگاه‌های اقتصادی در بازار است که کیفیت و عملکرد بسیار خوبی هم دارد. فیلتر ممبران استفاده‌شده در دستگاه‌های سافت واتر قدرت جذب زیادی دارد و خلوص آب را تا ۹۹ درصد بالا می‌برد. همچنین خواص معدنی آب را حفظ کرده و سختی آب را نیز کنترل می‌کند. این برند انواع تصفیه آب‌های ۶ و ۷ و ۸ مرحله‌ای را در مدل زیر سینکی روانه‌ی بازار کرده است که از سیستم ای قلیایی و فرابنفش و اکسیژن ساز بهره‌مند هستند.
رادگستر نوین

سی سی کا

سی سی کا را بهترین برند دستگاه  تصفیه آب میدانند. این برند هم در تولید دستگاههای اسمز معکوس فعالیت میکند و هم  قطعت و لوازم جانبی آنها طراحی و تولید میکند که بسیار خوش‌ساخت و باکیفیت هستند. تصفیه آب‌های سی سی کا با بهرهگیری از فناوری اسمز معکوس باعث کاش املا  سختی آب میشود. سیستمهای قلیایی و فرابنفش و اکسیژن ساز در دستگاههای سی سی کا استفاده میشود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد. فیلتر ممبران ۱۳ لایه آمریکایی، پمپ قوی و کم‌مصرف و مخزن آنتی باکتریال از جمله ویژگی‌های دستگاههای سی سی کا است.

آکواپرو

اگر یک آب تصفیه کن حرفه‌ای و کامل میخواهید آکوا رو پیشنهاد بسیار خوبی برای شما است. تصفیه آب آکوا پرو که از سیستم RO برای جداسازی املاح و آلاینده‌های آب استفاده میکند از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین فناوریها  بهرهمند است. این دستگاه قادر است که با فیلتر ممبران آمریکایی که دارد املاح آب را تا ۹۹ درصد کاهش دهد و در عین حال مواد معدنی آن را حفظ میکند. این برند انواع دستگاههای تصفیه آب را با سیستمهای تصفیه مختلف مثل قلیایی و فرابنفش تولید کرده تا پاسخگوی سلایق تمام مصرفکنندگان باشد.

نکات مهم در خرید تصفیه آب خانگی

توجه به راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب به شما در انتخاب بهترین دستگاه کمک خواهد کرد. یکی از معیارهای دستگاه تصفیه آب اورجینال شناسنامه‌ی اصالت و تأییدیه‌های آن است. گواهینامه‌های بینالمللی NSF , FDA,CE ,QE از جمله تأییدیه‌های بینالمللی هستند که برندهای معتبر از جمله دستگاههای تایوانی آنها را در اختیار دارند. این تأییدیه‌ها نشان‌دهنده‌ی سلامت دستگاه و کیفیت آب خروجی آن هستند.
انتخاب روش تصفیه دستگاه نیز مهم است. ابتدا شناخت از نوع آب محل سکونت و سختی آن داشته باشید و سپس دستگاه مناسب آن را انتخاب کنید.
یکی دیگر از نکات مهم در خرید تصفیه آب خانگی ضمانت بی‌قیدوشرط دستگاه است که با خرید از نمایندگی‌های معتبر و رسمی این ضمانت‌نامه همراه با خدمات پس از فروش دستگاه به شما ارائه میشود.

فروش اینترنتی دستگاه تصفیه آب

شرکت تصفیه آب راد گستر نوین مرکز خریدی معتبر و نمایندگی رسمی برندهای تایوانی است که بهترین مارک تصفیه آب را با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت با سابقه‌ای نزدیک به دو دهه فروش اینترنتی دستگاه تصفیه آب را نیز در اختیار دارد که می‌توانید با مراجعه به سایت راد گستر نوین در کوتاه‌ترین زمان دستگاه مناسب خود را خریداری کنید.
رادگستر نوین
شرکت تصفیه آب راد گستر نوین واردکننده و مرکز پخش بهترین مارک‌های تصفیه آب های خانگی و اداری تایوانی آکوا AQUA و سافت واتر SOFT WATER و آکواپرو AQUA PRO و سی سی کا CCK دستگاه تصفیه هوا در ایران، با توجه به نیاز منطقه‌ای و نوع آلودگی‌های آب ایران، اقدام به عرضه دستگاه‌هایی کرده است که جهت رفع مشکلات بومی آب، بهینه هستند. این دستگاهها با توجه به نوع سیستم حرفه‌ای خود، دارای عملکرد و کارایی فوق‌العاده‌ای بوده و از پیشرفته‌ترین کارخانه‌ها و بهترین آب تصفیه کن خانگی و بهترین دستگاه تصفیه هوا موجود در ایران هستند. دستگاههای وارداتی این شرکت از دو نوع سیستم پیشرفته اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون استفاده میکنند.
برای مشاوره خرید نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب این شرکت تماس بگیرید تا شما را در خرید دستگاه مناسب راهنمایی کنند. ارسال و نصب رایگان دستگاه، ارائه ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش و شرایط خرید اقساطی نیز از دیگر خدمات این مجموعه است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *