مدل جدید پلی‌استیشن ۵ که ماه گذشته توسط یک دفترچه راهنمای محصول ژاپنی به آن اشاره شده بود، این هفته در فروشگاه‌های استرالیا دیده شده است.
این گزارش را سایت Press-Start منتشر کرده است. در حالی که در دفترچه‌ راهنمای محصولی که ماه قبل منتشر شده بود، مدل تازه‌ای از پلی‌استیشن ۵ دیجیتال دیده می‌شد اما چیزی که در فروشگاه‌های استرالیا مشاهده شده است، مدل جدیدی برای نسخه‌ی با دیسک کنسول پلی‌استیشن ۵ است. البته، وقتی از مدل جدید حرف می‌زنیم، منظورمان مدل یا کنسول جدیدی با قدرت سخت‌افزاری متفاوت نیست بلکه این مدل سری ساخت جدید پلی‌استیشن ۵ است که فقط تفاوت جزئی در تولید آن دیده می‌شود.
در حالی که مدل‌های پلی‌استیشن ۵ که تاکنون آن‌ها را دیده‌ایم، شماره و کد تولید آن‌ها CFI-1XXX بوده است، این مدل جدید که در مستندات سونی و همچنین فروشگاه‌های استرالیایی دیده شده است، از کد تولید CFI-11XX استفاده کرده است.
سری تولید جدید پلی‌استیشن 5
همان‌طور که گفته شد، مشخصات و قدرت سخت‌افزار این مدل اصلاح‌شده مشابه است و تفاوت آن با مدل فعلی این است که از نوع پیچ‌های جدیدی برای پایه‌ی پلی‌استیشن ۵ استفاده کرده است که با دست هم قابل باز و بسته شدن است و شما دیگر نیاز نیست حتماً از پیچ‌گوشتی استفاده کنید.
نکته‌ی جالب دیگر  این است که این مدل اصلاح‌شده وزن کمتری نسبت به مدل قبلی دارد. گفته‌ می‌شود که این مدل ۳۰۰ گرم نسبت به مدل زمان عرضه سبک‌تر است. با این حال، مشخص نیست که آیا تغییرهای دیگری در سخت‌افزار رخ داده باشد یا نه.
سونی اوایل امسال اعلام کرده بود که قصد دارد در سری‌های ساخت بعدی تغییراتی را ایجاد کند تا شاید بتواند از این طریق با مشکل کمبود جهانی سخت‌افزار مقابله کند و وضعیت آن را بهبود ببخشد. وقتی در جریان اعلام گزارش مالی سونی در ماه آوریل از مدیر ارشد مالی این شرکت درباره‌ی بحران کمبود نیم‌رسانا پرسیده شد، او در پاسخ گفت که سونی به دنبال راه‌هایی برای رفع مشکل و بهبود شرایط است. در آن زمان، هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) بیان کرد: «برای مثال، ما می‌توانید منبع ثانویه‌ای را پیدا کنیم یا تغییراتی در طراحی بدهیم تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم. در بخش راه‌حل‌های تجاری و تولیدات الکترونیکی، ما به دنبال شیوه‌ها و راه‌های انعطاف‌پذیری هستیم و می‌خواهیم در سال مالی ۲۰۲۱ خود را با این شرایط وفق داده و به اهداف خود دست پیدا کنیم.»

در ماه مه، زمانی که سونی مدل تازه‌ای برای ارتباط وایرلس ثبت کرده بود که به نظر می‌رسید برای کنسول‌هایش در نظر گرفته است، برنامه‌هایی برای سخت‌افزار به‌روزشده‌ی پلی‌استیشن ۵ یافت شد. هرچند، مشخص نیست که این مدل ارتباطی وایرلس جدید در مدل تازه‌ استفاده شده است یا خیر. هنوز جزئیات دقیقی درباره‌ی این موضوع اعلام نشده است. البته، به غیر از افزایش آنتن دهی، به‌صورت کلی هم تفاوت خاصی میان مدل جدید ارتباطی وایرلس و مدل فعلی وجود ندارد.
علاوه بر این‌ها، اوایل سال گزارش‌هایی منتشر شده بود که طبق آن اعلام می‌کرد سونی در نظر دارد در تولیدهای بعدی خود بازنگری‌هایی را در پلی‌استیشن ۵ انجام دهد و این بار از نیم‌رسانای سفارشی‌شده‌ی ۶ نانومتری ای‌ام‌دی (AMD) برای سی‌پی‌یو این کنسول استفاده کند. این اقدام با برنامه‌های سونی هم جور در می‌آید و ممکن است در این کمبود جهانی نیم‌رساناها به آن‌ها کمک کند.
منبع: VGC
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari