خاطره‌پردازی فیلمی جدید است که هیو جکمن در آن حضور دارد. برادران وارنر این فیلم را که اولین اثر سینمایی کارگردان (لیزا جوی) آن است، در اوایل سال ۲۰۱۹ خریداری کرد.
جوی فیلم‌نامه این فیلم را را به همراه جاناتان نولان، خالق وست‌ورلد تهیه کرد و پس از آن، چندین ستاره هالیوود جذب پروژه شدند. خاطره‌‌پردازی در ابتدا قرار بود در اوایل سال ۲۰۲۱ روی پرده سینماها برود اما به دلیل کرونا به تعویق افتاد و بعد از آن، قرار شد در آگوست ۲۰۲۱ در سینماها و اچ‌بی‌او مکس به نمایش درآید.
این داستان علمی‌تخیلی، در دنیایی اتفاق می ‌افتد که در آن، جنگ، افزایش جزر و مد اقیانوس و فناوری جستجوی حافظه، نحوه عملکرد افراد را تغییر داده‌اند. خاطره‌پردازی، داستان یک کهنه‌سرباز جنگ به نام نیک بنیستر است که شغلی دارد که در آن، به مردم اجازه می‌دهد تا خاطرات مختلف خود را دوباره زنده کنند. زندگی او هنگامی تغییر می‌کند که یک روز، زنی مرموز وارد مغازه او می‌شود و نیک شیفته‌اش می‌گردد اما این زن، ناگهان ناپدید می‌شود و نیک، جهان و ذهن دیگران را برای یافتن او جستجو می‌کند.
جکمن در نقش اصلی این فیلم معمایی حضور دارد و بازیگران دیگری نیز او را همراهی می‌کنند. جکمن قبلا با چندین نفر از آن‌ها همکاری داشته است و هم‌چنین بعضی از آن‌ها در سریال‌ وست‌ورلد که لیزا جوی یکی از سازندگان آن هست، بازی کرده‌اند. اما بازیگران و کاراکترهای خاطره‌پردازی چه کسانی هستند؟
همان‌طور که قبلا گفته شد، هیو جکمن بازیگر نقش نیک بنیستر است. نیک در دو جنگ جهانی خدمت کرده است و در این جنگ‌ها بود که با فناوری حافظه، آشنا شد و حالا از آن، برای لذت بردن و به عنوان وسیله‌ای برای بازجویی و شکنجه استفاده می‌کند. جکمن با بازی در نقش ولورین در فرانچایز مردان ایکس، توانایی و مهارت‌های خود را به عنوان یک بازیگر موفق اثبات کرد. او برای فیلم بینوایان نامزد اسکار شد و همچنین به خاطر بازی در فیلم‌های پرستیژ، زندانیان و بزرگ‌ترین شومن، مورد تحسین قرار گرفت.
هیو جکمن
ربکا فرگوسن، نقش زن مرموز (به نام مای) این داستان رمزآلود را بازی می‌کند. او به طرز عجیبی پس از ایجاد ارتباط با نیک، ناپدید می‌شود و پس از آن، نیک اطلاعات بیشتری از او به دست می‌آورد. فرگوسن اولین نقش اصلی کارنامه کاری خود را با بازی در فرانچایز ماموریت غیرممکن و در نقش ایلسا فاوست، تجربه کرد. او و جکمن در گذشته در فیلم بزرگ‌ترین شومن با هم همکاری داشتند اما این بار، رابطه آن‌ها عاشقانه است. فرگوسن هم‌چنین اخیرا در فیلم‌های دکتر اسلیپ (در نقش رز) و مردان سیاه پوش: بین‌المللی، ظاهر شده است.
او یکی دیگر از سربازان سابق جنگ است و به همراه خانواده‌اش برای نیک کار می‌کند و مدام در حال نوشیدن مشروبات الکلی است. نیوتن قبلاً با لیزا جوی در سریال وست‌ورلد همکاری داشت و برای بازی در نقش میو، جایزه امی را دریافت کرد. از آثار دیگر او می‌توان به سولو: داستان جنگ ستارگان، در جستجوی خوشبختی و تصادف اشاره کرد.
هیو جکمن
کلیف کورتیس در نقش کریوس بوث: بوث یک پلیس فاسد در میامی است که با پرونده مفقود شدن مای ارتباط دارد. کورتیس قبلا در فیلم از مردگان متحرک بترس بازی کرده بود و اخیرا در فیلم سریع و خشمگین: هابز و شاو ظاهر شده است.
دنیل وو در نقش سنت جو: سنت جو، یک فروشنده مواد مخدر در لوئیزیانا است که مای را می‌شناسد. این ستاره اکشن در فیلم‌هایی مانند تامب رایدر و بدلندز بازی کرده است.
برت کالن در نقش والتر سیلوان: والتر سیلوان یک فرد فوق ثروتمند است که در اوایل فیلم می‌میرد. کالن در فیلم‌های پرفروشی مانند جوکر و شوالیه تاریکی برمی‌خیزد و هم‌چنین در سریال‌های تلویزیونی کارآگاه حقیقی و لیست سیاه حضور داشته است.
آنجلا سارافیان در نقش السا کارین: السا همسر سابق والتر است و از او یک پسر دارد. او از خاطره‌گویی برای به یاد آوردن والتر استفاده می‌کند. آنجلا سارافیان هم‌چنین در سریال وست‌ورلد، نقش کلمنتاین را بازی می‌کند.
مارینا دو تاویرا در نقش سواتی سیلوان:  سواتی همسر کنونی والتر است که سعی دارد تا بفهمد چه چیزی واقعی و چه چیزی تخیلی است. تاویرا به تازگی برای بازی در فیلم رم، نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.
موژان آریا در نقش سباستین سیلوان: سباستین با والتر و السا زندگی می‌کند و وارث ثروت والتر است. موژان آریا بیشتر به خاطر بازی در سریال‌های سرویس پخش اپل‌پلاس مانند دیدن و گتربکس شناخته می‌شود.
ناتالی مارتینز در نقش اوری کاستیلو: اوری یکی از پلیس‌های خوب میامی است که نیک، هر از گاهی با او کار می‌کند. ناتالی مارتینز قبلا در فیلم‌هایی مانند آخرین گشت و کوئیبی فراری حضور داشته است.
منبع: Screenrant


source

توسط techkhabari