بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده، خطر سکته مغزی در انتظار افراد زیر 60 سالی است که در طول شبانه روز تحرک کمی دارند. اگر شما هم اوقات فراغت خود را پای کامپیوتر یا با تماشای تلوزیون می‌گذارید، این مطلب را بخوانید.

بر اساس آمار انجمن قلب آمریکا، مردم به طور متوسط ​​روزانه 10.5 ساعت از اوقات خود را به کار با تلفن‌های هوشمند، رایانه یا تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند. افراد بین 50 تا 64 ساله بیشترین زمان را در مقایسه با سایر گروه‌های سنی به این طریق می‌گذرانند.
بی تحرکی
داده‌ها همچنین نشان می‌دهد از سال 2010، مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در میان افراد بالای 65 سال افزایش یافته است. در این تحقیق مشخص شده که مرگ ناشی از سکته مغزی در بین افراد دیگر (از سنین 35 تا 64 سال) نیز روند صعودی داشته است.
تحقیقات از این موضوع حکایت داشتند که هرچقدر افراد بی‌تحرک‌تر باشند، احتمال بروز سکته مغزی در آنان بیشتر است. تقریبا از هر 10 مورد سکته مغزی، 9 نفر مربوط به افراد بی‌تحرک یا کم‌تحرک گزارش شد.
در این پژوهش، محققان اطلاعات سلامت و شیوه زندگی 143,000 بزرگسالِ بدون هیچگونه بیماری قبلی از قبیل سکته مغزی، ناراحتی قلبی یا سرطان را از سال 2000 تا 2012 در کانادا بررسی کردند.
انجمن قلب آمریکا به همه افراد توصیه کرده است که حداقل 150 دقیقه یا 2.5 ساعت فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​در طول هفته داشته باشند.
در طول تحقیق 2965 مورد سکته مغزی گزارش شد. نزدیک به 90 درصد از آنها، سکته مغزی ایسکمیک را تجربه کردند. ایسکمیک شایع‌ترین نوع سکته مغزی است و هنگامی رخ می‌دهد که رگِ مسئول خون‌رسانی به مغز مسدود شود.
این پژوهش همچنین نشان داد سکته مغزی در گروهی که بالای 8 ساعت، اوقات فراغت بی‌تحرک یا کم‌تحرک داشته‌اند، در مقایسه با افرادی که کمتر از 4 ساعت در روز کم‌تحرک بودند، 7 برابر بیشتر بود.
ورزش
فعالیت بدنی نقش بسیار مهمی در سلامت افراد دارد. ورزش باعث کاهش زمان بی‌تحرکی می‌شود و از تاثیرات منفی آن جلوگیری می‌کند. از این رو، توصیه پزشکان این است که علاوه بر الگوی مصرف غذاهای سالم، فعالیت بدنی خود را نیز افزایش دهید.
شما در طول روز به طور متوسط چند دقیقه فعالیت بدنی دارید؟


خرید از اینستاگرام و به طور کلی خرید اینترنتی قواعد و نکاتی دارد که در صورت رعایت…
خرید از اینستاگرام و به طور کلی خرید اینترنتی قواعد و نکاتی دارد که در صورت رعایت…
از کمیسیون فدرال تجارت امریکا خواسته شده که در مورد تبلیغات دروغین تسلا در مورد…
همچنان جنجال های اپلیکیشن روبیکا ادامه دارد. پس از افشا شدن اکانت های جعلی روبیکا ،…
بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده، خطر سکته مغزی در انتظار افراد زیر 60 سالی است که در…
در این مطلب شما را با سری دوم مهم ترین ترفندهای macOS آشنا می‌کنیم که احتمالا یا از…
در نخستین ساعات معاملات روز پنجشنبه،کاهش ارزش رمزارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم…
برای همه ما پیش آمده است که یک گوشی جدید خریداری کرده‌ایم و نگران چگونگی انتقال…
ظاهرا فراری در حال کار روی یک خودروی منحصر به فرد است. مسئولیت این خودرو با بخش ویژه…
راه‌اندازی و اعمال تنظیمات مودم ADSL از جمله کارهایی است که همه ما بعد از خرید…
در این مطلب راهکارهای مختلف برای حل مشکلات گوشی های شیائومی را به صورت مرحله به…
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه خبری کلیک است. انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز است. کپی رایت ۱۴۰۰

source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.