تویوتا لندکروزر سری ۴۰ بین سال‌های ۱۹۶۰ الی ۱۹۸۴ روی خط تولید قرار داشت. این شاسی‌بلند جان‌سخت با گذشت نزدیک به چهار دهه، هنوز طرفداران خاص خود را دارد و بازار مدل‌های بازسازی شده آن داغ است. تویوتا با علم به این مساله و به مناسبت هفتاد سالگی سری لندکروزر، تصمیم گرفته برخی از اجزای مصرفی این مدل محبوب از جمله موتور را از نو تولید کند.

اقدام جالب تویوتا بخشی از پروژه‌ای به نام GR Heritage Parts Project است. در این پروژه علاوه‌بر لندکروزر سری ۴۰، برای سوپرای A70 و A80 و همچنین ۲۰۰۰GT نیز قطعات یدکی اصلی تولید می‌شود.
کمپانی ژاپنی برای اینکه بداند چه قطعاتی بیشتر مورد نیاز لندکروزر سری ۴۰ است، تحقیق جامعی را از بین نمایندگی‌ها و کلوب طرفداران این مدل نمادین در سرتاسر دنیا انجام داده است. بر اساس یافته‌های این کمپانی، موتور، مجموعه انتقال قدرت و سیستم اگزوز بیشترین تقاضا را دارند. جالب‌تر آنکه تویوتا قسمت ویژه‌ای را در وبسایت خود تدارک دیده که مشتریان با مراجعه به آنجا می‌توانند قطعات مورد نیاز خود را ثبت کنند. آنطور که این شرکت اعلام کرده تولید قطعات مذکور از اوایل سال آینده کلید خواهد خورد.

در کنار سری ۴۰، تویوتا در نظر دارد تولید مجدد قطعات سری‌های جدیدتر لندکروزر را نیز آغاز کند. البته همانطور که قبلا به اطلاعتان رساندیم، سری ۷۰ کماکان در استرالیا عرضه می‌شود. این مدل ۳۷ ساله با توجه به محبوبیت بالایی که در این کشور دارد، برای مدل ۲۰۲۲ بروزآوری خواهد شد تا از لحاظ ایمنی و تطابق با قوانین موجود مشکلی نداشته باشد.
گفتنی است تویوتا با پروژه GR Heritage Parts Project در نظر دارد مدل‌های کلاسیک خود را احیا نموده و بر شمار آنها در خیابان‌ها بیفزاید. این شرکت به خوبی می‌داند مدل‌های قدیمی اکنون با مشکل کمبود قطعات اصلی مواجه هستند و در صورت عدم تامین، ممکن است زمین‌گیر یا رها شوند. با اجرای این پروژه تویوتا ضمن احیای چنین مدل‌هایی، خیال مشتریان را نیز راحت کرده و بر اعتبار خود نزد آنها خواهد افزود، ضمن اینکه یک منبع درآمد جدید برای خود دست و پا می‌کند! بی‌راه نیست که این پروژه تویوتا را به یک بازی برد برد تشبیه کنیم.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *