اوپو نسل جدید تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر خود را معرفی کرده که در آن مشکل یکپارچگی وضوح نمایشگر بر اثر حضور دوربین برطرف می‌شود.
اوپو نسخه جدیدی از تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر را معرفی کرد. این شرکت ادعا می‌کند که با تکنولوژی جدید، می‌توان دوربین سلفی را بدون ازبین‌بردن یکپارچگی نمایشگر، زیر آن تعبیه کرد. برخلاف روش‌های به‌کاررفته تا به امروز که برای افزایش مقدار نور رسیده به حسگر، تراکم پیکسلی آن بخش از نمایشگر را کاهش می‌دهند که دوربین زیر آن قرار گرفته است، اوپو از پیکسل‌های کوچک‌تری برای حفظ تراکم ۴۰۰ پیکسل‌براینچ در آن قسمت استفاده می‌کند.
بر‌‌اساس گفته‌های اوپو، با چنین روشی کاربران هیچ تفاوت بصری بین نمایشگر قسمت دوربین سلفی و سایر بخش‌های آن احساس نمی‌کنند؛ بنابراین، تجربه بهتر و یکپارچه‌تری در کاربردهای روزمره خود خواهند داشت. اوپو برای نشان‌دادن این موضوع، تصویری از نمونه اولیه گوشی‌ای را نشان داد که در آن اپلیکیشن کتابخوان اجرا شده است و صفحه کتاب بدون افت کیفیت در تمام بخش‌های نمایشگر نشان داده می‌شود. با‌‌توجه‌‌به پس‌زمینه سفید و وجود متن با وضوح زیاد، این تقریبا بدترین سناریویی است که می‌تواند در نمایشگری با تکنولوژی متداول دوربین زیر نمایشگر اتفاق بیفتد.
دموی دوربین زیر نمایشگر اوپو
ازلحاظ کیفیت خود دوربین سلفی، اوپو تنها به انتشار یک تصویر بسنده کرده است. با اینکه تصویر مذکور در شرایط نوری خوب گرفته شده است، نمی‌تواند نشان‌دهنده تمام قابلیت‌های دوربین باشد. باوجوداین، به‌نظر می‌رسد کیفیت آن نسبت به دوربین‌های اولیه زیر نمایشگر عملکرد بهتری دارد؛ درست مشابه آنچه در گوشی اکسون ۲۰ مدل 5G شرکت ZTE دیده بودیم. بااین‌حال، همچنان در بخش‌هایی از تصویر رنگ‌های اضافی و مصنوعی خود را نشان می‌دهند.
تصویر نمونه دوربین زیرنمایشگر اوپو
علاوه‌براین، به‌نظر می‌رسد ZTE در حوزه بهبود تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر سریع‌تر از اوپو عمل کرده و قرار است جدیدترین مدل گوشی اکسون ۳۰ را با دوربین زیر نمایشگر بهبود یافته به بازار عرضه کند. ZTE ادعا می‌کند تکنیکی به کار برده است که می‌تواند همان تراکم ۴۰۰ پیکسل‌براینچ را در بخش نمایشگر روی حسگر دوربین حفظ کند و کیفیت دوربین بهتری از اکسون ۲۰ ارائه دهد.
با اینکه اوپو مدت زمان زیادی است که روی دوربین‌های زیر نمایشگر کار می‌کند و با نمایش دمویی این تکنولوژی را برای اولین‌بار در نمایشگاه MWC 2019 معرفی کرد، این نخستین‌بار است که قصد دارد دستگاهی تجاری با دوربین زیر نمایشگر به بازار عرضه کند.
شما کاربران زومیت فکر می‌کنید تکنولوژی جدید دوربین زیر نمایشگر اوپو چقدر در بهبود کیفیت و یکپارچگی نمایشگر در بخش روی دوربین تأثیرگذار باشد؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *