شرکت چینی ویوو به‌تازگی یک پتنت را ثبت کرده که طراحی دوربین‌های پاپ‌آپ چندطبقه را نشان می‌دهد. برخلاف تقریبا تمام دوربین‌های پاپ‌آپ که برای عکس‌های سلفی استفاده می‌شوند، دوربین‌های پاپ‌آپ این طرح به‌عنوان دوربین‌های اصلی استفاده می‌شوند.
در اسناد همراه با این طرح آمده که ویوو با این کار قصد دارد محدوده‌ی زوم دوربین‌ها را افزایش دهد. اما مشخص نیست که طراحی طبقاتی این دوربین‌ها چگونه می‌تواند چنین هدفی را عملی کند. بر اساس اطلاعات ثبت شده، گوشی مجهز به چنین دوربینی از دوربین سلفی زیر نمایشگر هم بهره می‌برد. این یعنی اگر کاربری مشغول عکاسی نباشد، هیچ دوربینی در بدنه دیده نخواهد شد.
همان‌طور که در طرح‌ها می‌توانید ببینید، این ماژول از ۴ لایه یا طبقه تشکیل شده که در هر کدام از این لایه‌ها یک دوربین تعبیه شده است. دوربین اصلی همان سنسوری است که در بخش پایینی این ماژول تعبیه شده و در صورتی که کاربران به دوربین‌های دیگر نیاز پیدا کنند، می‌توانند سه سنسور دیگر را بیرون بیاورند.
ویوو از جمله شرکت‌هایی است که به ایده‌های خلاقانه توجه نشان می‌دهد و این پتنت هم از این قاعده مستثنا نیست. با این حال، همان‌طور که احتمالا می‌دانید دوربین‌های سلفی پاپ‌آپ دوام گوشی را به خطر می‌اندازند و چند طبقه کردن این دوربین‌ها هم مطمئنا نگرانی‌های زیادی را ایجاد می‌کند.
با این حال، این ایده فعلا در حد پتنت است و بسیاری از پتنت‌ها هیچ‌وقت عملی نمی‌شوند. البته ویوو قبلا برخی از پتنت‌های خود را عملی کرده و مثلا می‌توانیم به دوربین موبایل مبتنی بر گیمبال اشاره کنیم که این ایده برای گوشی ویوو X60 پرو استفاده شد. بنابراین باید ببینیم در آینده ویوو برای گوشی‌های خود از دوربین پاپ‌آپ چندطبقه استفاده خواهد کرد یا نه.
منبع: Android Authority


source

توسط techkhabari