طرفداران مجموعه‌ی الدر اسکرولز، سال‌هاست منتظر دریافت نسخه‌ی جدید هستند اما شرکت بتسدا، این افراد را با یک تیزر بسیار کوتاه تنها گذاشته و خبری از انتشار الدر اسکرولز جدید نیست. مدیر شرکت بتسدا ماه گذشته، در مصاحبه‌ای از روند ساخت بازی صحبت کرده بود و به‌ گفته‌ی وی، بازی در مرحله‌ی طراحی قرار دارد و قرار نیست به این زودی عرضه شود. با گسترش بحث درباره‌ی تاریخ انتشار بازی، فیل اسپنسر دست‌به‌کار شده و به طرفداران اطمینان خاطر داده که این اثر نقش‌آفرینی بالاخره منتشر می‌شود اما پس از نسخه‌ی جدید فیبل که آن‌هم مدت‌هاست در دست توسعه قرار دارد.
ایکس‌باکس اولین بار شماره‌ی جدید بازی فیبل (Fable) را در رویداد نمایش بازی‌های جدید در سال ۲۰۲۰ به نمایش گذاشت و آن زمان فهمیدیم که این اثر نقش‌آفرینی، برای کنسول‌های جدید ایکس‌باکس و کامپیوتر ساخته می‌شود و مسؤولیت توسعه‌ی آن‌هم بر عهده‌ی شرکت «پلی‌گراند گیمز» (Playground Games) است که بیشتر آن را به دلیل توسعه‌ی بازی‌های فورتزا هورایزن می‌‌شناسیم. همان‌طور که می‌بینید، مایکروسافت بازی‌های نقش‌آفرینی مختلفی در دست توسعه دارد و برنامه‌ریزی برای انتشار آن‌ها کار آسانی نیست. رییس ایکس‌باکس با شرکت در قسمت جدید پادکست رسانه‌ی IGN، به سؤالات مختلفی از جمله تاریخ انتشار بازی الدر اسکرولز ۶ جواب داده است.
تریلر رونمایی بازی Fable
فیل اسپنسر در طول مصاحبه‌ی یک‌ساعته، به موضوعات مختلفی از جمله بیست‌سالگی ایکس‌باکس پرداخت و سپس بحث به‌سوی بازی‌های جدید از جمله فیبل، الدر اسکرولز ۶ و عنوان جدید استودیو آبسیدین به نام Avowed کشیده شد. بسیاری باور دارند که بازی Avowed رقیب جدی اسکایرم است و آن را «اسکایرم‌کش» نامیده‌اند. اسپنسر در جواب، این القاب را رد کرده و باور دارد که هر سه بازی نقش‌آفرینی در دست‌ساخت مایکروسافت، کاملا با یکدیگر متفاوت خواهند بود و قرار نیست باهم دیگر رقابت کنند. وی در ادامه افزود: «تا زمانی که بازی فیبل منتشر نشود، خبری از عرضه‌ی بازی الدر اسکرولز ۶ (The Elder Scrolls 6) نخواهد بود».
با تأیید انتشار بازی الدر اسکرولز ۶ پس از عنوان جدید فیبل، توجهات به سمت تاریخ انتشار بازی‌ها کشیده می‌شود. می‌دانیم که زمان انتشار بازی فیبل مشخص نیست و حتی نمی‌دانیم آیا بازی جدید، یک دنباله خواهد بود یا پیش‌درآمد یا ریبوت؛ اما می‌دانیم که جف گراب از خبرنگاران رسانه‌ی VentureBeat از انتشار بازی در سال ۲۰۲۳ صحبت کرده است. اگر ادعای جف گراب صحبت داشته باشد، آنگاه بازی فیبل در کنار عناوین دیگر مانند Avowed و Hellblade 2 منتشر خواهد شد و سپس الدر اسکرولز ۶ در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ از راه خواهد رسید.
کمتر بازی بافاصله‌ی زمانی پانزده‌ساله نسبت به نسخه‌ی پیشین منتشر شده اما شرکت بتسدا یک بهانه‌ی بزرگ دارد و آن‌ هم بازی استارفیلد، اولین مجموعه‌ی کاملا جدید استودیو پس از ۲۵ است. توسعه‌ی بازی استارفیلد فعلا در اولویت قرار دارد و این اثر فضایی، باید در سال ۲۰۲۲ و تاریخ اعلام‌شده، منتشر شود. درباره‌ی الدر اسکرولز باید بگوییم که غیر از تیزر کوتاهی که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، هیچ تصویر و اطلاعاتی از داستان و روند آن موجود نیست. از صحبت‌های ماه پیشین تاد هاوارد هم مشخص بود که هنوز فاصله‌ی بسیار زیادی تا اتمام ساخت بازی مانده و بهتر است چند سالی بیشتر منتظر بمانید.
منبع: GameRant
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari

نظرات بسته هستند.