با عملکرد خوب فیلم «احضار ۳» در باکس آفیس، مجموع فروش فیلم‌های «احضار» (The Conjuring) در بازارهای بین‌المللی از ۲ میلیارد دلار فراتر رفته است.
کم‌تر از یک دهه از تولد مجموعه‌ی احضار می‌گذرد، اما این سری فیلم‌ها به لطف قصه‌های جالب توجه و فضاسازی‌های خوب‌شان توانسته‌اند به یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های ترسناک سینما تبدیل شوند. جیمز وان در سال ۲۰۱۳ با نخستین قسمتِ احضار توجه و نظر مثبت اغلب سینمادوستان و منتقدان را به ماجراجویی‌های اد و لورین وارن جلب کرد و این فیلم با بودجه‌ی ۲۰ میلیون دلاری، به فروشی بالغ بر ۳۲۰ میلیون دلار دست پیدا کرد. هرچند طی سال‌های اخیر فیلم‌های «راهبه»، «آنابل به خانه می‌آید» و حتی «احضار ۳» نتوانستند انتظارات هواداران را برآورده کنند، اما عملکرد خوب این سری در باکس آفیس همچنان ادامه داشته و بنا بر گزارش جدید برادران وارنر، فروش جهانی (منظور تمام کشورها به‌جز آمریکا است) سری فیلم‌های احضار از مرز ۲ میلیارد دلار گذر کرده است.
ددلاین در گزارشی اعلام کرده میزان فروش فیلم احضار ۳ به ۱۹۶ میلیون دلار رسیده و رقم درآمد دنیای سینمایی احضار در گیشه‌ی بین‌المللی بیشتر از ۲ میلیارد دلار شده است. «راهبه» محصول سال ۲۰۱۸ با ۳۶۶ میلیون دلار، «احضار ۲» با ۳۲۱ میلیون دلار، «احضار» با ۳۲۰ میلیون دلار و «آنابل: آفرینش» با ۳۰۶ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم‌های سری احضار هستند و پس از آن‌ها «آنابل» با ۲۵۷ میلیون دلار و «آنابل به خانه می آید» با ۲۳۱ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.
احضار ۳، به عنوان جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه بر اساس پرونده‌ی جنایی معروف «شیطان مرا وادار کرد» ساخته شده و به زندگی خانواده‌ای به اسم گِلاتزِل و جوانی با نام آرن جانسون با بازی روآری اوکانر می‌پردازد که پس از ارتکاب قتل ادعا می‌کند تحت سلطه‌ی شیطان و بدون اراده دست به انجام جنایت زده است. در تاریخ دادگاه‌های ایالات متحده آمریکا این نخستین باری بود که یک مظنون به قتل برای دفاع از خود ادعای دخالت موجودی شیطانی را مطرح کرد.
اصل ماجرای شیطان مرا وادار کرد به سال ۱۹۸۱ میلادی و کشته شدن آلن بونو، صاحب‌خانه‌ی آرن چاین جانسون به دست وی بازمی‌گردد. پیش از این اتفاق خانواده‌ی گلاتزل که در همسایگی جانسون زندگی می‌کردند، ادعا کرده بودند پسر ۱۱ ساله‌ا‌شان، دیوید گلاتزل توسط شیطان تسخیر شده است. جانسون هم پس از کشتن صاحب‌خانه‌اش مدعی شده تحت تأثیر شیطان بوده و حتی خاطره‌ای از ارتکاب قتل در ذهن ندارد! در جریان این پرونده همسر جانسون در تلاش بود تا قاضی را متقاعد کند که نقش شیطان در انجام جنایت را بپذیرد، اما این توجیهات برای دادگاه غیرقابل پذیرش و در نظر برخی مضحک بود و سرانجام آرن چاین جانسون به ۱۰ تا ۲۰ سال زندان محکوم شد.
منبع: Screenrant


source

توسط techkhabari